درباره ما

درباره دانش کامپیوتری:

مهرداد هستم مهندس نرم‌افزار کامپیوتر که بیش از یک دهه تجربه کار با انواع کامپیوتر، اینترنت، سیستم عامل‌ها و برنامه‌نویسی آنها را دارم. اینجا وب‌سایت شخصی من با عنوان دانش‌کامپیوتری است که از سال ۱۳۹۱ تصمیم به اشتراک گذاری بخشی از تجربیات خودم در بخش کامپیوتر و مواردی که آموخته‌ام را داشتم. که فعلا به‌صورت یک سایت برای کمک به فرهنگ کامپیوتر برای پارسی زبانان است و کاربران درخواست ایجاد یک انجمن هم داشتند که بنا به نداشتن وقت فعلا تا امروز محقق نشده.

تا اینجا تنها چند سطری حرف روی کاغذ بود در مورد خودم بود ولی در مورد این سایت با نام دانش کامپیوتری اگر بخواهیم بگوییم یک سایت ساده و دارای مطالب با ارزش و غیرتکراری است. که اگر بار اولی هست که از این سایت دیدن می کنید، شاید این حرف را یک گزافه گویی و امثال آن تصور کنید ولی با کمی وقت گذاشتن و گشتن در سایت خواهید دید که این سایت مانند سایر سایت‌های ایرانی و فارسی زبان نیست و هیچ مطلب تکراری و کپی در آن وجود ندارد و در صورت وجود هم به احتمال ۹۹/۹۹% از این مکان کپی شده است. از همان اول اینجا بدون هیچ گونه تبلیغاتی به صورت کاملا رایگان برای همه در نظر گرفته شده است که حتی تمامی نرم افزارهایی که در زیر مشاهده می‌نمایید هم کاملا رایگان طراحی شده است. هدف من از این سایت و مطالب آن افزایش فرهنگ و دانش‌کامپیوتری پارسی زبانان سرزمینم هست. البته در این راه مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتم که هیچ کدام از به‌روزرسانی اینجا من را منع نکرد! مشکلاتی مانند فحاشی یک الی دو نفر فرد معلوم در بخش دیدگاه ها برای مدتی که با هیچ واکنشی از طرف من مواجه نشدند و بی خیال شدند و حمله هکرها و … که همین الان هم درحال تست و نفوذ هستند ولی تا به امروز این سایت هک نشده است!

* از زمستان ۱۳۹۲ برای تامین بخشی از هزینه‌های مالی تبلیغات بر روی سایت گذاشته شد.
* از بهار ۱۳۹۴ تبلیغات پا‌پ‌آپ از سایت برداشته شدند.
* از زمستان ۱۳۹۸ دوباره تبلیغات پاپ‌آپ برای جبران هزینه‌های سرور و … گذاشته شد.

.

نمونه کارها:

در زیر می توانید نرم افزارهای کوچک و مفید ساخت خودم را مشاهده کنید؛ تنظیم شده بر اساس تاریخ ارائه نسخه اولیه و جدیدترین ها در بالا:

.

شرایط کلی استفاده از نرم‌افزارهای ساخت اینجانب:

با توجه به رسیدن تعداد نرم‌افزارهای ساخته شده توسط اینجانب و ارائه شده در این سایت به بیش از ۲۰ عدد و در طول این دو سال فعالیت من در بخش دانش‌کامپیوتری به تجاربی مبنی بر نرم‌افزارهای رایگانِ ساخت خودم رسیدم و کاربری که مایل به استفاده از این نرم‌افزارهاست، بایستی شرایط زیر را قبل از دانلود و استفاده قبول داشته باشد:

– تمامی نرم‌افزارهایی که من طراحی کردم و اینجا به اشتراک گذاشتم کاملا رایگان و کپی و انتشار آن در هر مکانی کاملا آزاد است.
– هیچ کد و بخشی در هیچ کدام از آنها برای هدف غیر گفته شده نوشته نشده است و تمامی نرم‌افزارها کاملا پاک هستند.
– برای اجرای تمامی نرم‌افزارها داشتن دات نت نسخه ۲ الی ۴٫۵ ضروری است (نسخه دقیق دات نت در هر ارائه مشخص شده است و بدون آن نرم‌افزار کارایی ندارد).
– نرم‌افزارها به‌صورت is as هستند، یعنی هرچه من می‌خواستم و لازم می‌دانستم در نرم‌افزار ارائه کردم، اگر شما چیزی غیر از آنچه وجود دارد را می‌خواهید اینجانب حتما نمی‌توانم آن را در نسخه بعدی ارائه دهم و در صورت امکان بر روی آن کار خواهم کرد.
– ایده‌ها و نظرات شما باعث پیشرفت نرم‌افزار و کمک به همدیگر خواهد شد و این را بدانید من نرم‌افزارها را برای همیشه به قصد رایگان قرار داده‌ام!
– در صورت کپی از نرم‌افزارها در سایت‌ها و وبلاگ‌ها لینک دانلود دیگری برای آن قرار ندهید تا اطلاعات تعداد دانلودها را ما دقیق داشته باشیم. (برای همه نرم‌افزارها لینک مستقیم و غیرمستقیم قرار داده شده است و لینک مستقیم بخاطر آپلود در سرور خود سایت هیچ وقت خراب نمی‌شود).
– معمولا ممکن است نسخه‌های اولیه نرم‌افزارها دارای ایرادات زیادی باشند، ولی نرم‌افزارهایی که من طراحی می‌کنم نسخه ۰٫۱ اول ساخته می شود و پس از مدت ها تست توسط خودم نسخه ۱٫۰ را ایجاد کرده و در این سایت قرار می‌دهم پس اگر نسخه اولیه را دانلود می‌کنید نگران این مورد نباشید.
– تمامی نرم‌افزارها کاملا پرتابل و بدون نیاز به نصب بوده‌اند و تنها آنها را از داخل فایل فشرده با دابل کلیک اجرا کرده یا می‌توانید با ماوس فایل ها را گرفته و در جایی خارج از فایل فشرده رها کرده و خارج نمایید و سپس آن را اجرا کنید.

از بخش تماس با ما منتظر نظرات شما هستم.