تشخیص دات نت های نصب شده با نرم افزار FramworkDetectPlus

تشخیص دات نت های نصب شده با نرم افزار FramworkDetectPlus. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید و اهل استفاده از نرم‌افزارهای امروزی مختلف می‌باشید حتما پیش آمده است که نیاز به نصب بودن .NET ها روی ویندوز خود را داشته باشید و برخی اوقات در صفحه‌ای می‌بینید مثلا دات‌نت 4.5.1 لازم هست! ولی شما نمی‌دانید دقیقا این دات‌نت را بر روی ویندوز نصب دارید یا نه! برای این کار هم بصورت غیر نرم‌افزاری (سریع و راحت) و هم غیر نرم‌افزاری (از طریق رجیستری) به شما آموزش می‌دهیم که نسخه‌های نصب شده دات‌نت را تشخیص دهید.

 لینک به صفحه دانلود تمامی نسخه های دات نت منتشر شده

همچنین بخوانید:   غیرفعال‌سازی به‌روزرسانی پوسته در وردپرس

روش نرم افزاری و سریع:

کافیست بدانید دات نت 2 را بر روی سیستم خود دارید (در صورتی که نمی‌خواهید بدون هیچ پیش‌نیازی به صورت نرم‌افزاری دات‌نت‌های نصب شده بر روی سیستم را بدانید از نرم‌افزار DotNetUtility می‌توانید استفاده نمایید)، فایل فشرده زیر را دانلود کرده و آن را باز کرده و فایل اجرایی درون آن را اجرا نمایید. در پنجره ای دات های نصب شده را برای شما نمایش می‌دهد.

دانلود نرم‌افزار FrameworkDetectPlus برای تشخیص دات نت های نصب شده در ویندوز

توجه: نرم افزارهای مشابه برای این کار همگی یا باید نصب شوند یا فقط تا دات نت چهار را نمایش می دهند ولی این نرم افزار همه دات نت ها را نمایش می دهد. همچنین در 8 اسفند 93 این برنامه به نسخه 1.1 برای نمایش دات نت های جدید و اصلاحاتی جزئی به روز رسانی گردید.

روش غیر نرم افزاری و با استفاده از رجیستری:

برای این کار به RUN بروید. (دکمه ویندوز را به همراه R فشار دهید) و در پنجره آن عبارت regedit را برای ورود به رجیستری وارد کرده و اجرا نمایید. ممکن است سوال امنیتی مبنی بر باز کردن آن بپرسد که آن را جواب مثبت دهید. در پنجره رجیستری به دنبال آدرس زیر باشد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP

در این پوشه تمامی دات نت های زیر 4 را اگر نصب داشته باشید بصورت پوشه نمایش می دهد. حال اگر به دنبال دات نت بالای 4 هستید باید داخل پوشه v4 شده و در پوشه های موجود مانند Client یا Full را می توانید باز کرده و نسخه های بالای 4 را در آن مشاهده نمایید.

تشخیص دات نت های نصب شده با نرم افزار FramworkDetectPlus

توجه: در داخل پوشه های Client و Full پوشه‌هایی همانند 1033 وجود دارد که در داخل آن داده‌هایی مانند REG_SZ با نام Version نسخه دات نت را نوشته است. همچنین در بخش زیر نیز اطلاعاتی در مورد دات نت های نصب شده می توانید پیدا کنید که بصورت کدبندی شده ماکروسافت می باشند:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\Policy

4 1 رای
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها