کار با برق لپ تاپ، شارژ باتری و موارد مشابه این مسئله

کار با برق لپ تاپ، شارژ باتری و موارد مشابه این مسئله

یکی از سوالات و دغدغه های مهم خریداران لپ‌تاپ ها که تازه شروع به کار با این دستگاه را آغاز کرده‌اند این هست که وقتی با برق کار می‌کنند باتری لپ‌تاپ را جدا کنند؟ یا نه؟! به دلیل سوال‌های مکرر دوستان و همچنین ورودی های گوگل با این مضمون، مقاله‌ای را برای پاسخ به این سوال تهیه کرده‌ام که در ادامه مطلب آنها را بیان می‌نمایم.

قبلا این مقاله با رویکرد دو جانبه برای سری جدید باتری‌ها و قدیم آنها نوشته شده بود ولی با تجربه‌ی بالای ده سال کار کردن با انواع لپ‌تاپ پس از ۵ سال این مطلب را ویرایش کرده و آن را تکمیل می‌کنم.

در کل بهترین راه برای استفاده از باتری لپ‌تاپ‌ها مثل گوشی‌ها و سایر دستگاه‌هایی که باتری دارند این هست که آن‌ها را همیشه در شارژ قرار ندهیم و موقع استفاده از برق بکشیم و در لپ‌تاپ‌ها هنگام کار سنگین و بازی به برق وصل نماییم ولی کار‌های عادی را بدون برق انجام دهیم و اگر باتری قابل جدا شدن باشد آن را موقع استفاده مستقیم با برق جدا نمایید.

استفاده مکرر و ممتد با برق به باتری آسیب می‌رساند و اصلا این مورد توصیه نمی‌شود. از علایم باتری خراب هم می‌توان به ۱۰۰٪ شارژ نشدن آن، خالی شدن آنی اشاره کرد.

کار با برق لپ تاپ، شارژ باتری و موارد مشابه این مسئله

همچنین در این مطلب، مقاله‌ی کامل باتری لپ تاپ را مطالعه نمایید.

منتظر نظرات و دیدگاه‌های شما را در بخش دیدگاه‌ها هستیم.

تاریخ انتشار اولین ویرایش: ۱۳ آبان ۱۳۹۱
تاریخ به روز رسانی مطلب: ۲۹ آبان ۱۳۹۶

در صورت کپی و استفاده از متن نام دانش‌کامپیوتری را حتما درج نمایید.

2 1 رای
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

41 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها