11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

تفکیک زبان‌های نوشتاری در برنامه‌های ویندوز

11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها. باتری یک لپ‌تاپ از مهمترین اجزای آن به حساب می‌آید چون وجه تمایز آن با یک PC قابل حمل بودن و نیاز به وصل بودم مداوم به برق نداشتن آن است که دوستان زیادی در پیغام‌های بخش «تماس با ما» سوالاتی را به منظور افزایش عمر باتری لپ‌تاپ پرسیده بودند که در این بخش تمامی نکات لازم را برای شما در قالب یک مقاله بیان کرده‌ام.

دانلود این مقاله در قالب PDF با حجم 150 کیلوبایت

11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

برای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ‌ها کارهایی که در زیر گفته شده را به ترتیب خوانده و به آن‌ها عمل نمایید.

11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

باتری را تا 100% شارژ کنید

با شارژ ناقص باتری عمر سلول های آن کمتر می‌شود به طوری که شما تعداد محدودی برای شارژ کردن یک دستگاه می‌توانید اقدام کنید! و چه بهتر که همه این تعدادها ۱۰۰٪ باشد. همچنین تجربه ثابت کرده است که 100% به صورت چشم گیر بیشتر از 99% و 98% کارآیی دارد!

.

تا زیر 10 درصد بودن شارژ، آن را شارژ مجدد نفرمایید

وقتی باتری لپ‎تاپ‎تان 35% هست ابتدا تا 10% آن را مصرف کنید و سپس شروع به شارژ مجدد نمایید. چون اکثر باتری ها 500 الی 600 بار قابل شارژ شدن هستند و چه بهتر این فرصت شارژ را کامل به آنها بدهیم!

.

تنظیم نور صفحه

از حداکثر نور صفحه در اتاق و غیر بیرون هرگز استفاده نکنید! چون هم ضرر بینایی دارد و هم با کاهش نور تا حد مطلوب؛ مصرف باتری تا حد بالایی کاهش می یابد. دقت فرمایید که کمتر کردن تور نیز زیر حد، ممکن است که به بینایی آسیب برساند.

.

پشت سرهم شارژر را متصل نکنید

اگر باتری به 100% رسید آن را جدا کرده و از باتری استفاده کنید ماندن مداوم آن باعث خرابی زودهنگام باتری می شود. البته در سری جدید لپ‌تاپ‌ها این مشکل تا حدودی حل شده و سیستم خودکار شارژ باتری را متوقف می کند و از برق مستقیم استفاده می کند ولی تا به ۹۰ درصد می‌رسد دوباره شارژ می‌شود و این خوب نیست! اگر می‌خواهید فقط با برق کار کنید باتری را از لپ‌تاپ جدا کنید.

همچنین بخوانید:   بدست آوردن پسوردهای ذخیره شده در مرورگر Chrome

کنترل گرما

گرمای محیط و خود دستگاه باعث به هدر رفتن انرژی الکتریکی آن می شود، پس سعی کنید این گرما را با شرایطی متعادل کنید. برای این کار می‌توانید زیر دستگاه خود وسایلی بگذارید که باعث جریان هوا در کنار لپ‌تاپ شود. یا استفاده از Cool pad های موجود در بازار.

11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

رفع باگهای باتری ویندوز

در ویندوز یک سری باگهایی وجود دارد که مصرف باتری را زیاد می کند خود شرکت ماکروسافت در Patchی این مشکل را رفع کرده که حتما آن را اعمال کنید (برای دانلود و اعمال آن به اینجا مراجعه کنید: Microsoft Fixit)

11 راه برای افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

بستن نرم‌افزارهای غیر ضروری و پشت پرده ای

وقتی به نرم افزار فتوشاپ نیازی نداریم چرا در حال اجرا باشد؟ مثال عرض کردم! برای دیدن نرم افزار پشت پرده ای در کنار ساعت می توانید آنها را مشاهده کنید ، موارد غیر ضروری را Exit کنید.

.

غیرفعال سازی موارد خارجی

متصل بودن فلش دیسک ها یا هاردهای اکسترنال مصرف‌کننده‌ی باتری هستند تا می توانید از آنها در هنگام کار بدون برق کمتر استفاده کنید. همچنین ماوس های نوری و استفاده از CD-ROM خود لپ‌تاپ هم مصرف را بالا می برد. روشن بودن Wi-Fi و Bluetooth هم مصرف را بالا می‌برد.

افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

فعال سازی حالت Power Saver

خود ویندوز ویستا و بعد آن در قسمت Power Setting موجود در Control Panel این گزینه را برای استفاده بیشتر از باتری تعبیه کرده است که می‌توانید از آن استفاده کنید. تنها در این گزینه سرعت ویندوز بخاطر استفاده کم از باتری کاهش می‌یابد.

.

غیرفعال کردن Aero Glass

شکل شیشه ای نشان دادن پنجره‌ها هم باعث مصرف کارت گرافیکی و  CPU می شود و می‌توانید از راست کلیک کردن بر دسکتاپ و مسیر “Personalize > Windows Color” آن را با برداشتن تیک Enable transparency غیر فعال کنید.

.

استفاده کمتر از Sleep و هایبرنت (Hibernate) کردن سیستم بجای آن

در Sleep کردن هم سیستم جریان الکتریکی دارد و کمی مصرف می شود، بهتر است بجای آن از هایبرنت استفاده شود. آموزش فعال و غیر فعال کردن هایبرنت:
فعال و غیرفعال کردن هایبرنت (Hibernate) در ویندوزهای سون (Seven) و ویستا (Vista)

همچنین Defragment کردن هفتگی هارد هم به سرعت بیشتر کامپیوتر و مصرف کم باتری تاثیر مثبتی دارد.

تهیه و تنظیم : دانش کامپیوتری – افزایش عمر باتری لپ تاپ ها

در صورت استفاده و کپی حتما نام دانش کامپیوتری را نیز ذکر نمایید.

5 2 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

4 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها