جلوگیری از اجرای CompatTelRunner.exe در ویندوز ۱۰

یکی از مشکلات ویندوز ۱۰ اجرا شدن برخی سرویس‌ها و Processهایی می‌باشد که باعث گرفته شدن منابع سیستم شده و سرعت ویندوز کند می‌شود. یکی از این برنامه‌ها CompatTelRunner.exe یا همان Windows Compatability Telemetry است که وظیفه آن جمع آوری و ارسال برخی اطلاعات برای سازنده با هدف بهبود ویندوز می‌باشد! قطعا خاموش بودن این برنامه هیچ مشکلی برای ویندوز ندارد و حتما توصیه می‌شود برای مصرف کمتر اینترنت و حفظ امنیت و اطلاعات خود این برنامه را خاموش نمایید.

برای این منظور در Start عبارت Task Scheduler را تایپ کرده و برنامه مربوطه را باز کرده و به آدرس زیر بروید:

Task Scheduler Library -> Microsoft -> Windows -> Application Experience

بر روی Microsoft Compatibility Appraiser راست کلیک کرده و آن را Disable نمایید. در صورتی که هنوز مشکل پابرجا بود بر روی ProgramDataUpdater نیز راست کلیک کرده و Disable نمایید.

در آخر این مورد را متذکر می‌شوم که این برنامه ویروس یا بدافزار نیست و برای خود ماکروسافت می‌باشد.

 

CompatTelRunner.exe file information

The process known as Microsoft Compatibility Telemetry belongs to software Microsoft Windows Operating System by Microsoft (www.microsoft.com).
Description: CompatTelRunner.exe is an important part of Windows, but often causes problems. The file CompatTelRunner.exe is located in the C:\Windows\System32 folder. Known file sizes on Windows 10/8/7/XP are 37,096 bytes (37% of all occurrences), 34,024 bytes, 67,816 bytes, 30,912 bytes or 15,808 bytes.

 

این آموزش از جایی کپی نشده و حاصل تجربه نویسنده می‌باشد، انتظار می‌رود شما کاربر محترم و متشخص نیز در صورت کپی و استفاده از آن در هر مکانی لینک به آموزش در سایت دانش کامپیوتری و درج نام نویسنده را فراموش نفرمایید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از