بدست آوردن پسوردهای ذخیره شده در مرورگر Chrome

در مواقعی لازم می شود که رمزی را که روی مرورگر زده ایم و مدت ها از آن گذشته و فراموش کرده ایم را بدانیم و برای اینکار برای مرورگرهای موزیلا و IE ما سری نرم افزارهای NirSoft بخش Password Tools را پیشنهاد می کنیم. برای دیدن این نرم افزار ها اینجا کلیک کنید ، ولی برای دیدن این کار بدون نرم افزار در مرورگر Chrome به ادامه همین مطلب بروید.

به صفحه ای که می خواهید رمز آن را بدانید و بصورت * است بروید و روی باکس رمز راست کلیک کرده و Inspect Element را انتخاب کنید تا صفحه ای مانند زیر باز شود :

Incept Element در Chrome
Inspect Element در Chrome

حال برای مثال من در GMail این کار را انجام داده ام در پایین نام و id باکس پسورد را به شما نشان می دهد که Passwd نام دارد (تصویر فوق) ، کافی هست یک کد جاوا اسکریپت را اجرا کنیم تا محتویات آن id و نام را نشان دهد! برای این کار از کد زیر استفاده کنید و آن را در آدرس بار مرورگر کپی و اینتر بزنید »

Javascript:alert(document.getElementById('Passwd').value);

دقت کنید که نمی توانید در اکثر اوقات همین کد بالایی را کپی و پسیت کنید! ولی شما کافی هست از alert تا ; را کپی کنید و در آدرس مرورگر عبارت Javascript دو نقطه را تایپ کرده و بعد Paste کنید و اینتر بزنید! پسورد شما نمایان شد!
همچنین این برای جایی بود که id آن Passwd بود! حال در سایت های دیگر در کد بالا Passwd را با نام یا id آن باکس رمز عوض کنید.

 

توجه: در نسخه جدید کروم این قابلیت برداشته شده است ولی در Mozilla همچنان می توان از این روش به شیوه مشابه استفاده کرد.

 

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

4
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد بحث‌ها
3 پاسخ‌های ‌بحث
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
2 نویسنده دیدگاه
مهردادHamid نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
hamid
مهمان
hamid

اجرا نمیشه!!!!