دریافت نسخه‌های NET Framework شرکت Microsoft به صورت یکجا

دریافت نسخه‌های NET Framework شرکت Microsoft به صورت یکجا در یک نوشته به صورت رایگان و به همراه توضیحات مربوط به هر کدام از آن‌ها.

دات نت از تعریف ویکی‌پدیا: چارچوب دات‌نت یا همان (به انگلیسی: NET Framework.)‏ یک فناوری نرم‌افزاری است که بر روی تمامی از نسخه‌های سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز قابل اجراست و به سیستم‌عاملهای دیگر از جمله لینوکس و مکینتاش نیز وارد شده است.این چارچوب شامل مجموعه ای زبانهای برنامه نویسی است که سی شارپ و ویژوال بیسیک مهمترین آنها می باشند. مجموعه ای از کتابخانه‌های بسیار غنی جهت کمک به سهولت توسعه نرم‌افزار در این چارچوب قرار گرفته اند که در قالب بخشهای عمده ای همچون فناورهای ASP.NET ، ADO.NET و بسیاری فن آوری‌های خاص دیگر ارائه می شوند که تعداد آنها در نسخه‌های اخیر همگام به خاصتر شدن اهداف مایکروسافت بیشتر شده است.

بخش کامپایلر این چارجوب یک مفسر همزمان (به انگلیسی: Just in Time Compiler)‏ است به این معنی که کد تمام زبانها به یک زبان میانی به نام اسمبلی ترجمه شده و توسط یک ماشین مجازی (به انگلیسی: Virtual Machine)‏ بر اساس نیازها و مشخصات هر سیستم‌عامل و سخت‌افزار به اجرا در می آیند. کتابخانه‌های از پیش نوشته شده که در این چارچوب قرار دارند و در واقع پایه‌های اشیاء و کلاس‌های اصلی (Base Classes) این چارچوب را تشکیل می‌دهند بخش وسیعی از نیازهای برنامه‌نویسی را تحت پوشش قرار می‌دهند. از این جمله می‌توان به واسط‌های گرافیکی کاربر، دسترسی به پایگاه‌های داده، رمزنگاری، برنامه‌های تحت‌وب، الگوریتم‌های کار با اعداد و ارتباطات شبکه‌ای را نام برد.

در ژوئن سال ۲۰۰۰، شرکت مایکروسافت ایجاد چهارچوب نرم‌افزاری دات‌نت، به همراه یک زبان برنامه نویسی جدید به نام سی شارپ را اعلام کرد. چارچوب دات‌نت یک مجموعهٔ وسیع از امکانات برنامه‌نویسی است.

زبانهای سی‌شارپ (#C) و ویژوال بیسیک دات‌نت (وی‌بی دات‌نت) و ای‌اس‌پی دات‌نت (ASP.NET) همگی از چارچوب دات‌نت استفاده می‌کنند. برنامه‌های نوشته شده در این چهارچوب، ابتدا به زبان میانی مایکروسافت و متاداده (metadata) ترجمه شده و سپس توسط CLR اجرا می‌شوند. دات نت باعث شد که قدرت برنامه نویسی در زبانهای تحت این چارچوب یکسان شود و تفاوت فقط در نوع کد نویسی باقی بماند. چون ابزار و قدرت در دات نت از خواص دات نت است، نه زبان.

همچنین بخوانید:   RefBrowser مرورگری ساده با امکان Refresh زمان بندی شده

دریافت نسخه‌های NET Framework شرکت Microsoft به صورت یکجا

در صورتی که از نصب نبودن دات نت ها در کامپیوتر خود بی خبر هستید از این نرم افزار و آموزش استفاده کنید (لینک) در نرم افزار لیست دات نت های نصب شده را می توانید مشاهده نمایید.

دریافت نسخه‌های NET Framework شرکت Microsoft به صورت یکجا

دانلود نسخه های دات نت:

(برای دانلود مستقیم پس از باز شدن لینک و شمارش معکوس، در صورت خواستن عدد داخل تصویر آن را در کادر وارد کرده و روی «رد کردن تبلیغ» کلیک نمایید)

Download Microsoft .NET Framework 4.8 (x86 and x64) (69.3 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.7.1 Offline Installer (65.5 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.7 Offline Installer (58.7 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.6.2 Offline Installer (59.1 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.5.2 Offline Installer (66.8 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.5.1 Offline Installer (67 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4.5 Offline Installer (48 MB)

Download Microsoft .NET Framework 4 Offline Installer (48.1 MB)

Download Microsoft .NET Framework 3.5 Offline Installer (198 MB)

Download Microsoft .NET Framework 3 Offline Installer (50 MB)

دات نت های قبلی (بر روی ویندوز XP به بعد این دات نت ها نصب می‌باشند و نیازی به نصب آنها نیست) بصورت لینک :

Microsoft .NET Framework 2

Download 32 Bit

Download 64 Bit

Microsoft .NET Framework 1.1

Download (30 MB)

Microsoft .NET Framework 1.0

Download (19 MB)

(در صورتی که هر یک از لینک‌های بالا کار نکرد اطلاع دهید تا لینک صحیح جایگزین گردد)

5 2 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

18 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها