نصب افزونه‌های Sign نشده در Firefox

همانطور که در مطلب دانلود نسخه‌ی نهایی مرورگر Mozilla Firefox مشاهده نمودید دیگرافزونه‌های متفرقه یعنی آنهایی که خود موزیلا آنها را تایید نکرده قابل نصب بر روی مرورگر نیستند ولی با این روش شما می‌توانید همه افزونه‌ها را بدون این مورد گفته شده نصب و استفاده نمایید.

دلیل این قابلیت جدید هم وجود داشتن یک سری افزونه‌های مخرب بوده که پس از افتادن در دل مرورگر تمام کارهای کاربر را برای مراکز خاص ارسال می‌کرد و یا همانند بد افزارها لینک‌های تبلیغاتی در بین سایت‌ها باز می‌کرده و در کل مورد نارضایتی برخی کاربران در این مرورگر شده بود و سیاست‌های سازنده بر این شده که افزونه‌های قابل اعتماد تنها قابل نصب گردند.

برای این کار در مرورگر فایرفاکس خود یک تب جدید باز کنید و عبارت about:config را زده و اینتر را در انتهای آن بزنید. روی دکمه I’ll be careful کلیک کرده و همانطور که با کلیک این دکمه قول دادید(!) باید دقت داشته باشید تا تنطیم اشتباهی انجام ندهید! در صحفه باز شده بالا بخش Search وجود دارد که در داخل آن عبارت زیر را Copy و Paste نمایید:

xpinstall.signatures.required

یک نتیجه برای شما می‌آورد که روی آن دوبار کلیک کنید تا عبارت آخر آن false گردد. با این کار شما چک کردن افزونه مجاز را لغو کرده اید و هم اکنون همه افزونه‌ها قابل نصب هستند. و حتی شما می‌توانید در بخش Add on از Pick from disk فایل‌های آفلاین یک افزونه بدون نیاز به اینترنت هم قابل نصب می‌گردد.

همچنین راه دیگر هم استفاده از مرورگرهای دیگر با موتور فایرفاکس مانند PCXFirefox یا مرورگرهای دیگر که ما این کار را توصیه نمی‌کنیم.

در صورتی که راه بهتری را شما می‌دانید در بخش دیدگاه‌ها بیان کنید.

کپی و استفاده از مطلب فوق تنها با ذکر نام منبع و لینک به «دانش کامپیوتری» مجاز است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 تعداد بحث‌ها
2 پاسخ‌های ‌بحث
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
3 نویسنده دیدگاه
حسینمهردادجواد نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
حسین
مهمان
حسین

سلام ویندوز ۸٫۱ دارم و فایروال ویندوز و یوزراکانت کنترل لب تابم روشن بوده اما انتی ویروس نود ۳۲ به خاطر نداشتن لایسنس روی حالت security alert قرار گرفت بعد از خرید لایسنس و اسکن لب تاب تروجانی به نام html/scrinject.b trojan پیدا شد و وقتی مشخصات رو چک کردم متوجه شدم روی مرورگر فایرفاکسم از لینک همون سایتی که قبلن رفته بودم قرار گرفته و حذف شد اما دچار وسواس فکری شدم و نگرانیم از این بابت هست که داخل لب تابم عکس شخصی داشتم امکان ربوده شدن اون عکس ها وجود داره؟ چون تغییری از لحاظ نصب برنامه… مطالعه بیشتر »

جواد
مهمان
جواد

با سلام و درود
امتحان نکردم ولی از اونجا که نوشته های شما را دوست دارم
امتحانش می کنم
یه چیز دیگه کاش برای کروم هم راهی پیدا می کردید
با تشکر