معرفی 4 سایت مربوط به سنجش سرعت اینترنت

معرفی 4 سایت مربوط به سنجش سرعت اینترنت. در این مطلب ۴ سایت رایگان برای تست سرعت اینترنت برای شما معرفی می‌گردد که فکر می‌کنم اکثر کاربران اینترنت با سایت SpeedTest.Net آشنایی دارند و برای تست سرعت اینترنت از آن استفاده می‌کنند حتی ISPهای داخلی هم برای تست سرعت اینترنت از APIهای این سرویس دهنده استفاده می‌کنند چون هم سرویس‌های رایگان ارائه می‌دهد و هم دقت نتیجه‌‌ی سنجش‌های آن به واقعیت نزدیک می‌باشد.

معرفی 4 سایت مربوط به سنجش سرعت اینترنت

یکی از دلایل دیگر استفاده از SpeedTest داشتن برنامه‌ی قابل نصب برای Android و iOS هست که کار سنجش سرعت را در این دو سیستم‌عامل راحت‌تر می‌کند.

در این مطلب چندین سایت دیگر با امکانات مشابه به شما معرفی می‌کنم:

۱- SpeedTest.Net: که در بالا توضیحات کامل را دادم و وارد صفحه شده و Flash مرورگر باید فعال باشد سپس با بارگذاری کامل صفحه دکمه Begin Test را مشاهده می‌کنید که با زدن آن به نزدیک ترین Server متصل شده و Ping و سرعت Download و Upload شما به همراه مقایسه با سایر کاربران هم کشور نمایش داده می‌شود.

۲- TestMy.Net: در این سایت لازم به داشتن Flash در مرورگر نیست و بعد از وارد شدن صفحه روی دکمه سیاه Test My Net+ در سمت راست و بالا کلیک نمایید و سه گزینه Download ، Upload و Combined را برای شما می‌آورد که در صورت انتخاب Combined هر دو تست آپلود و دانلود برای شما با یک فایل 256KB انجام می‌شود و نتیجه شما و سایر کابران ISP شما را در صفحه آخر می‌آورد.

۳- SpeedOf.Me: یکی از شعارهای این سایت داشتن هوشمندترین سیستم در کنار عدم نیاز به جاوا و فلش در عملیات سنجش سرعت می‌باشد! پس از ورود به سایت هم در بخش پایین و چپ نوشته شده تمام عملیات اینترنتی را لغو و تمام کنید و بر روی دکمه Start Test… کلیک نمایید. در انتها سرعت شما را نمایش می‌دهد.

۴- BandwidthPlace.com: یکی دیگر از سایت‌هایی که نیازی به فلش و لوازم دیگر ندارد این سایت می‌باشد که ظاهری جالب دارد و در اول ورود به سایت اطلاعات اینترنت خودتان مانند نام ISP و آی‌پی خودتان را مشاهده می‌کنید و یک سرعت سنج در سمت چپ وجود دارد که روی Start اگر بزنید همانند سایت SpeedTest عمل کرده و سرعت شما را نمایش می‌دهد.

سایت‌های مشابه دیگری هم وجود دارد که به همین ۴ سایت مشهور و مطرح بسنده می‌کنیم و در صورتی که شما هم سایت بهتری را می‌شناسید در بخش دیدگاه‌های سایت بنویسید تا همه استفاده نمایند.

کپی تنها با ذکر نام منبع و لینک به مطلب در «دانش کامپیوتری» مجاز است.

0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها