بررسی بازی جدید شرکت Rovio برای سری Angry Birds با نام Epic

همه ما بازی انگری بردز (Angry Birds) یا پرندگان خشمگین را سالهاست که می شناسیم و با بازی جدیدی که یک فیزیکدان برای نوه خود طراحی کرده بود آشنا شدیم. امسال شرکت سازنده پرندگان خشمگین (Rovio) یک سری بازی جدید فعلا برای پلتفرم های Android، iOS و Windows Phone طراحی کرده که به زودی برای سایر پلتفرمها هم ارائه خواهد داد. این بازی جدید Epic نام دارد و کلا با سری های قبلی بازی متفاوت می باشد. در این سری خبری از برتاب پرندگان نیست. بلکه ماجرا مبارزات بین پرندگان و خوک های سبز می باشد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

گیم پلی بازی:

در این بازی نوبت به نوبت بازی انجام می شود. یعنی شما یک فرصت دارید تا ضربه ای بزنید و طرف مقابل (خوک سبز) یک فرصت دارد. در ابتدا فقط پرنده قرمز را دارید و در چند مرحله بعدی پرنده زرد را بدست می آورید. پرنده قرمز فقط می تواند در یک نوبت ضربه بزند که در سطح اول و با شمشیر چوبی تعداد کمی از جان مقابل را می برد ولی در بالا بردن سطح و عوض شدن شمشیر در مراحل بالا تا ۲۶ و ۴۰ در برخی موارد از جان حریف کم می شود. بغیر از ضربه در یک نوبت شما می توانید برای دو نوبت آینده (با نوبت خود سه نوبت) یک زره داشته باشید تا جان کمتری در حمله مقابل از دست بدهید. پرندگان بعدی هم هرکدام ویژگی های خود را دارند برای مثال در پرنده دیگر که زرد هست در یک نوبت حمله هوایی انجام می شود و چندین دشمن ضربه می خورند ولی با عدد کمتر و غیر از ضربه هوایی می تواند به یار خودش نیرویی ببخشد که در صورت حمله دو برابر به طرف مقابل بازگردد. در کل بازی نوین و جذابی هست و اگر نظرات گوگل را بخوانید اکثرا از اعتیادآور بودن بازی برای ساعت ها نظر داده اند.

تصویری شماره ۱) گیم پلی بازی Epic سری جدید بازی پرندگان خشمگین
تصویری شماره ۱) گیم پلی بازی Epic سری جدید بازی پرندگان خشمگین

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید برخی خوک سبزها یک نوع هدف دارند و برخی ها فرقی ندارد. در زیر یک فلفل قدرت هم مشاهده می کنید که با جان های ازدست داده شما در نوبت های متعدد تهیه می شود و با آن کاراکتر شما قدرتی ماورایی پیدا می کند!

در کل برای گیم پلی بازی در بررسی که خودتان هم انجام دهید حتما متوجه نوین بودن بازی و اینکه هیچ موقع از بازی کردن Epic خسته نمی شوید. جذابیت بازی در حد خود خوب بوده و منتظر موارد جدید و کاراکترهای دیگر در به روز رسانی های دیگر خواهیم بود.

همچنین بخوانید:   اینستاگرام را به زبان فارسی تجربه کنید!

گرافیک و صدا:

در مورد گرافیک هم با آنکه سه بعدی نیست ولی در حد یک بازی ماجرایی و اکشن فانتزی خیلی خوب طراحی شده است. در طراحی کاراکتر ها و صداگذاری آن ها حتما متوجه سه بعدی بودن آن در طول بازی خواهید شد. (در صورتی که دستگاه شما Stereo باشد یا از هدفون استفاده نمایید)

تصویر شماره ۲) گرافیک بازی و محیطی از نقشه پیش رو
تصویر شماره ۲) گرافیک بازی و محیطی از نقشه پیش رو

ایرادات بازی:

هر بازی کنار عالی بودن یک سری ایرادهایی هم دارد که این بازی هم چند ایراد در نسخه اولیه که ما بررسی کردیم داشت و شاید در نسخه ها و پلتفرمهای بعدی اصلاح گردد. ایرادات بازی از دید ما موارد زیر می باشد:

  • آنلاین بودن بی مورد بازی
  • هنگ کردن در صفحه Login حتی در اینترنت پرسرعت و دستگاه قوی
  • کاراکترهای کم در بازی
  • صفحه شانس بعد بازی واقعا شانسی نیست
  • در بسیاری از موارد فلفل قدرت دیر و آخر بازی بدست می آید

ولی در کل ایراداتی گه گفته شد مانع بازی کردن نمی شود و می توان به راحتی حتی در گوشی هایی با سخت افزار متوسط هم بازی کرد. این بازی رایگان را می توانید از گوگل Play Store یا لینک دوم که برای شما در زیر ارائه شده، دانلود و بازی نمایید. دقت نمایید در اولین اجرا ۵ آهنگ در کل با حجم ۵۰ مگابایت دانلود خواهد شد.

Download Epic Free (Google Play Store)

Download Epic Free (Evozi Play Store Leecher)

(پس از کلیک روی دکمه بالا رد صفحه باز شده فقط روی دکمه آبی برای دانلود کلیک نمایید)

توجه» در صورت استفاده و کپی از این بررسی و مقاله حتما نام منبع و لینک به مطلب در دانش کامپیوتری را فراموش نفرمایید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد بحث‌ها
1 پاسخ‌های ‌بحث
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
2 نویسنده دیدگاه
مهردادbehdad نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
behdad
مهمان
behdad

واسه PC نمیدونی کی میاد؟

مهرداد
مهمان

نه فعلا جایی زمانی برای غیر از سه پلتفرم گوشی همراه ذکر نشده
ولی معمولا بعد از چند ماه ارائه می شه