رفع مشکل عدم نمایش تصاویر در سرویس Google Image بصورت ساده

سرویس Google Image برای دریافت تصاویر از دنیای اینترنت استفاده می شود و یکی از کارهای گرافیک کاران و طراحانی که می خواهند سریع به چند تصویر دلخواه خود برسند جست جوی عبارت کلیدی در گوگل ایمیج می باشد که اگر از اینترنت ایران استفاده نمایید در صورت جست جوی تصویری صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

توجه نمایید این مطلب برای سال‌ها پیش است و امروزه این مشکل رفع شده است!

برای مشاهده در اندازه اصلی روی تصویر کلیک نمایید
برای مشاهده در اندازه اصلی روی تصویر کلیک نمایید

دلیل این مشکل که بیشتر در مرورگرهای IE و Firefox اتفاق می افتد؛ مسدود بودن گواهی SSL هاستی که تصویر در آن می باشد (gstatic.com) برای ما هست که روش رفع آن نیز معلوم شد که عدم استفاده از گواهی SSL باید باشد. برای انجام این کار کافیست در نوار آدرس یک بار فقط S مربوط به https را به http تغییر دهید:

GoogleImagePro02حال در نتیجه جست جو دیگر تصویری بصورت شکسته وجود ندارد:

برای مشاهده در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک نمایید
برای مشاهده در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک نمایید

دقت نمایید اگر روی مرورگر شما افزونه بابت SSL نصب شده باشد باید گوگل را از لیست آن خارج کنید در غیر این صورت HTTPS بصورت HTTP وارد نمی شود. همچنین در صورتی که در ابتدای آدرس شما HTTPS وجود نداشت شما بصورت دستی http:// را وارد نمایید.

همانند این ترفند برای افزونه موزیلا با نصب چند افزونه و اسکریپت دیگر قبلا توسط ترفندستان و سایت های کپی از آن گذاشته شده بود ولی این روش که اینجا بیان شده از جایی گرفته نشده و حاصل تجربه شخصی اینجانب می باشد و تا به الان در هیچ سایت ایرانی و خارجی بیان نشده. در صورت استفاده در هر مکانی نام منبع و لینک به مطلب در دانش کامپیوتری فراموش نگردد.

0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

16 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها