Instalike
Instagram

Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60
CounterPost

حل مشکلات بازی های کانتر (Counter-Strike) در ویندوز

در بازی های کانتر مانند کانتر 1.6 (CS 1.6 – Counter Strike v1.6) سورس (Counter Strike – Source) و کلا نسخه های هاف لایف (Half Life) در ویندوزهای سون (7) و ایت (8) شرکت Microsoft مخصوصا در ویندوزهای 64 بیت با مشکلاتی رو برو هستیم که همه آنها در این پست مورد بررسی قرار داده شده و موارد جدیدی هم در صورت وجود توسط شما در بخش نظرات مطرح شده و در مورد آن هم راه حلی بیان می شود.

توجه خیلی و خیلی مهم،‌ در این مورد دیدگاه ارائه نفرمایید: این آموزش در مورد کانتر ۱.۶ و Source هست و در مورد GO‌ صدق نمی‌کند. ولی ممکن هست برخی از موارد در GO هم مشکل گشا باشد. در مورد GO سوال نپرسید بنده هیچ تجربه‌ای در این نسخه ندارم.

توجه مهم اول) قبل از بیان کردن مشکلات عمده اگر بازی را از سی دی های شرکت های ایرانی یا خارجی تهیه کرده اید برای آنلاین بازی کردن اصلا توصیه نمی شه! برای بازی آنلاین حتما باید نسخه اصلی را به همراه آخرین پچ های بازی و sXe در صورت لازم داشته باشید، در غیر این صورت بازی آنلاین نمی شود و یا از شما شماره سریال و موارد غیر ضروری می خواهد. برای دانلود نسخه اصلی از این لینک ها استفاده نمایید » Link1 Link2  + تمامی پچ ها

توجه مهم دوم) برای اجرای بهتر بازی در درایور غیر ویندوز نصب شود و قبل از اجرای بازی آنتی ویروس و فایروال کلا خاموش شود.

توجه مهم سوم) بازی کانتر یک بازی ویرایش شده از بازی هاف لایف می باشد و ویرایش کردن هر چیزی باگ هایی را هم به همراه دارد! برای حل مشکل خود صبور باشید و مطالب زیر و دیدگاه ها را هم مطالعه کنید. برای دیدن نظرات مرتبط می توانید دکمه های Ctrl + F را فشار داده و کلمه کلیدی خود را در صفحه جست جو نمایید.

توجه مهم چهارم) برای سریع تر رسیدن به پاسخ خود از گوگل بصورت انگلیسی استفاده کنید!

.

مشکل اول) پس از کمی از اجرای بازی یا بارگزاری نقشه (Map Loading) از بازی بیرون می آید و یا هنگ می کند!

دلیل این مشکل می تواند امنیت ویندوز 8 و نصب بودن بازی شما در درایو ویندوز باشد! برای رفع این مشکل بازی را بطور کامل Uninstall  کرده و در درایو غیر ویندوز نصب کنید. دلیل بعدی واصلی این هست که کل پوشه نصبی دارای خاصیت Read only می باشد و در صورتی که در شاخه ویندوز نصب گردد و یا ویندوز 64 بیتی داشته باشید خود بازی نمی تواند چیزی را در خود ذخیره کند و باعث می شود در وسط بازی از بازی بیرون بی یاید. برای حل این مشکل کافیست به آدرس نصبی رفته و کل پوشه را انتخاب و تیک Read only آن را بردارید و برهمه پوشه های داخلی اثر دهید (برای متوجه شدن بهتر می توانید اینجا کلیک کنید و فیلم این قسمت آموزش را مشاهده کنید.) [توجه مهم : یک بار برداشتن Read Only کافیست! دوباره این کار را انجام دهید باز هم می بیند تیک وجود دارد ولی بی تاثیر است!] دلیل دیگر هم می تواند خراب بودن نقشه انتخابی باشد که باید نقشه درست را از اینترنت دانلود و جایگزین کنید یا نسخه دیگری از بازی را نصب کنید.

دلیل بعدی این مشکل در بازی های آنلاین می باشد که بخاطر تاثیر داشتن sXe Injection بر روی بازی اخلالی در آن ایجاد می شود و آن از بازی شما را خارج می کند. با نصب نسخه به روز sXe این مشکل رفع می شود یا اگر نسخه آن به روز است با اجرای دوباره بازی و اجرای sXe با مجوز مدیریت (بر روی میانبر sXe راست کلیک کرده و run as administrator را برگزینید) اجرا کنید این مشکل رفع می شود.

دلیل دیگر هم هماهنگ نبودن Map با نسخه بازی هست و در صورتی که نقشه های دیگر مشکلی نداشتند و تنها یکی یا چند تا نقشه مشکل دارند باید آنها را پاک کنید یا تعویض کنید.

.

مشکل دوم) بازی اصلا اچرا نمی شود و یا در صورت اجرا خطای مانند “Fatal error available memory less than 15 MB” را می دهد

دلیل این مشکل در ویندوز های غیر XP عدم سازگاری با نسخه ویندوز می باشد ولی در ویندوز XP به معنای کم بود حافظه (RAM) هست. برای حل این مشکل هم کافیست به پوشه نصبی رفته و به Properties فایل اجرایی hl.exe یا hl2.exe رفته و در تب Comparability رفته و تیک Run this program… را گذاشته و نسخه ویندوز را بر روی ویندوز XP نسخه Service Pack 2 گذاشته و OK کنید. (در بازی کانتر سورس یا برخی نسخه های بازی یک فایل اجرایی ctstrike.exe یا شبیه این نیز وجود دارد که در صورت اجرا نشدن با روش قبلی باید بر روی این فایل اجرایی هم همان روش را اعمال کرده و نسخه آن را هم روی سرویس پک دو ویندوز XP بگذارید) .

.

مشکل سوم) عدم اجرا و دادن خطایی مانند “Platform Error: Failed to load platform modules”

این مشکل اکثرا روی ویندوز 8 و نسخه های 64 بیت و بازی کانتر سورس اتفاق می افتد که کمی رفع این مشکل سخت تر از قبلی ها می باشد. دلیل این مشکل هم عدم مطابقت نسخه Steam نصب شده با ویندوز هست و برای حل این مشکل اینترنت و دانلود 90 مگابایت لازم هست. برای حل این مشکل ابتدا به اینترنت وصل شوید ، سپس به Program Files موجود در شاخه ویندوز رفته و در پوشه Steam فایل Steam.exe را اجرا کنید. از شما آپ دیت می خواهد و تقریبا 90 الی 100 یا کمتر آپ دیت کرده و پس از نصب یک بار ویندوز را Restart کنید. در شروع مجدد همان فایل را اجرا کرده و به Settings رفته و در تب In-Game تیک Enable steam community in game را بردارید و بازی را اجرا کنید حال بازی اجرا شده ولی خطای stopping hl2.exe را می دهد و از بازی بیرون می آید. برای رفع این مشکل از روش قبلی (مشکل دوم) کمک بگیرید.

.

مشکل چهارم) خطای مربوط به Steam مثلا failed:steam startup و یا موارد مشابه این

اگر با به روز رسانی Steam هنوز با آن مشکل داشتید چاره ای نداریم جز دور زدن آن! برای این کار مراحل زیر رای دنبال کنید.

1- ساخت میانبر از فایل hl.exe یا hl2.exe بر روی Desktop

2- بر روی میانبر درست شده راست کلیک کرده و Properties را برگزنید و در بخش Target یک فاصله زده و کد زیر را به ادامه آن اضافه کنید :

-nomaster -game cstrike

یعنی برای مثال در بخش Target میانبری که من درست کردم در کل عبارت زیر نوشته شده است :

"D:\MyFiles\Games\CS 1.6\hl.exe" -nomaster -game cstrike

می بینید که علامت ” قبل از عبارت اضافه شده قرار داده شده است. با این کار بازی بدون استریم اجرا می شود.

ویرایش) اگر -steam را نوشته باشید از استیم استفاده می کند. در غیر این صورت خیر!

.

مشکل پنجم) غیرفعال بودن چت در بازی

برخی از دوستان در دیدگاه ها بیان کردند که نمی تونن چت کنن و نوشته دیگران برای اونها نشون داده نمی شه یا مواردی که خطای (#cstrike-chat) رو می ده. برای رفع این مشکل چند راه وجود دارد :

1- دانلود آخرین پچ بازی و نصب آن. با جست جو در اینترنت بنا به نسخه بازیتون حالا کانتر 1.6 یا سورس می توانید لینک های پیدا کنید.

2- ریست کردن تنظیمات. برای این کار کافی هست فایل config.cfg در پوشه های بازی را پاک کنید. (معمولا در پوشه cstrikr موجود هست) توجه کنید که با این کار کلیه تنظیمات بازی Reset to default می شود.

3- ممکن هست فایل cstrike_english.txt موجود در آدرس cstrike/resource خراب یا پاک شده باشد! نسخه اصلی را از اینجا دانلود و در این آدرس قرار داده یا جایگزین کنید.

.

مشکل ششم) گرافیک کم بازی و عدم ثبات در تنظیمات مشابه

برای رفع این مشکل شما باید چند حالت را تست کنید که بسته به نوع بازی و سیستم شما متغیر هست و نمی شود تنظیم دقیقی را من بنویسم و شما آن را حتما اعمال کنید! ولی با یک تنظیم دیگر برای همیشه مشکل رفع می شود ولی این همیشه یک باری همیشه نمی شود که آن را هم انتهای کلامم عرض می کنم.

برای رفع مشکل به تنظیمات بازی و Video بروید و چندین ComboBox را مشاهده می کنید، یکی دو گزینه DX یا DirectX هست و OpenGL در این مورد برخی سیستم ها با OpenGL مشکل دارند و مجبورا باید روی دایرکت ایکس بازی کنید ولی گرافیک OpenGL در نقشه ها و فواصل دورتر بهتر از DirectX می باشد.

باکس بعدی رزولیشن صفحه است که آن هم هرچه بیشتر باشد بهتر هست ولی باید با نوع باکس اولی تست شود یعنی در برخی موارد مشاهده شده است که OpenGL با رزولیشن بالاوقتی Apply می شود و یک بار بازی را Restart می کنید اعمال نمی شود ولی DirectX اعمال می شود و یا بلعکس! پس بین این دو جعبه نوع گرافیک . رزولیشن باید تست کنید و دقت کنید تراکم رنگ ها 32 بیت باشد و 16 گرافیک بازی را کم می کند ولی حرفه ای های بازی بخاطر Smoke کم در نوع 16 بیتی آن را انتخاب کرده و با آن عادت می کنند.

این 16 بیتی و روزلیشن کم باعث می شود که چپ دستی مطلق یا راست دستی مطلق هم پیش آید که با رفع مشکل ویدئو مشکل راست و چپ دستی هم رفع می شود.

ولی گفتم همیشه این تنظیمات باقی نمی ماند برای مواقعی هست که شما بطور صحیح از بازی خارج نشوید و دفعه بعدی میبینید رزولیشن پایین و تراکم 16 بیتی رنگ ها و چپ دستی را مشاهده می کنید! پس برای ثبات در تنظیمات خروج استاندارد لازم هست.

.

مشکل هفتم) بازی در ویندوز اصلا اجرا نمی شود و هیچ خطایی هم نمی دهد

برای رفع این مشکل sysdm.cpl را در Run اجرا کنید. در ویندوز XP به تب Advance رفته و در ویندوز های بعدی در سمت چپ بر روی Advanced System Setting کلیک کنید. سیس در بخش Performance بر روی Setting کلیک کنید. در پنجره باز شده به تب آخری یعنی Data Execution Prevention رفته و روی مورد دوم کلیک کرده و از باکس پایین فایل hl.exe یا hl2.exe را اضافه کنید. OK کرده و سیستم را ریستارت کنید.

.

مشکل هشتم) بازی دست چپ شده و با درست کردن از تنظیمات هم به راست بر نمی گردد (با تشکر از اسماعیل عزیز)

این مشکل بخاطر OpenGL می باشد! متن دیدگاه این دوست عزیز در این مورد :

هر کسی که بازی کانترش مشکل داره که دست چپ هست و دست راست نمیشه این کارا که میگم رو بکنین

اول برین گوگل سرچ کنین open gl بعد برنامه رو دانلود کنین و نصب کنین

بعد برین تو بازی setting قسمت video بعد renderer اونجا open gl رو انتخاب کنین مشکلتون حل میشه

.

.

مشکل نهم) هیچ سروری در بازی Add نمی شود

این مشکل از Steam می باشد که برای رفع آن روش اول یک بار خاموش و روشن کردن سیستم هست که با این کار سرویس استیم دوباره فعال سازی می شود. روش بعدی در صورت جواب ندادن Restart این هست که Steam کلا پاک و دوباره نسخه نهایی نصب و اجرا شود و سپس بازی اجرا شود و بازی با مجوز ادمین (راست کلیک و انتخاب Run as administrator) اجرا شود. در صورتی که باز هم مشکل پابرجا بود به ناچار باید بدون Steam بازی اجرا شود که برای این کار هم بالا گفته شده » مشکل چهارم و نوشته قرمز آخر آن…

 

خواهش مندیم درصورت کپی و حتی استفاده از این راهنماها حتما منبع رو هم ذکر کنید!

تمامی این روش ها توسط من و سایرین در چندین سیستم تست شده و مشکلی اگر وجود داشت در بخش دیدگاه ها بیان کنید تا بررسی شود.این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page
تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و موسس سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس مهندس کامپیوتر و علاقه مند به برنامه نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده‌ آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

1,416 دیدگاه

 1. سلام من کانتر extreme v5 رو دانلود کردم ولی رو ویندوز ۸.۱ اصلا نصب نمیشه و میزنه فایل پشتیبانی نمیشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

 2. اقا مهرداد برای کانتر GO نیست

 3. سلام من اسکین AWP نصب کردن الان وقتی حالت عادی دستمه یه خط قهوه ای روی صفحص و وقت ریلود خود قستم تکون میخوره ولی دستم نیست

 4. سلام و عرض ادب.من میخواستم بدونم چرا وقتی وارد بازی کانتر 3 یا همون counter strike global offensive میشم یه لحظه عکس تفنگ میاد بعدش سریع صفحه سیاه میشه ولی وقتی موسم رو حرکت میدم دکمه ها صدا میده
  لطفا بگید باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

 5. سلام من بعضی مپ ها رو دانلود میکنم یا از قبل دارم میرم توش مشکلی نیست ولی bot بگیرم هی مینویسه analizing میره بیرون دوباره میاد توش چرا ؟؟؟؟؟؟

  • سلام. از اونی که مپ رو ویرایش کرده باید بپرسید و اطلاعات کانترتون رو بدید تا ببینه چرا اینطوری می‌شه! من که نمی‌دونم پشت اون مپ چه اسکریپت‌هایی رو نوشته…

 6. سلام .برا من ارور هیچی نمداد راحل شماهم امتحان کردم.الان کلا باز نمیشه کانتر .قبلا باز میکرد استارت که میزدم در میومد .ممنون میشم جوابمو بدین

  • سلام. همه روش ها رو تست کردید؟؟ از گذاشتن روی ویندوز ایکس پی و از حالت فقط خواندنی در آوردن و نصب در پارتیشن غیر ویندوز و …. همه؟؟ دیدگاه‌های اخیر رو هم بخونید…

 7. امیر لوتی

  سلام و خسته نباشید آقا مهرداد،من یک مشکل اساسی در کانتر دارم که اصلا اعصابم ر خورد میکنه،ویندوز من 7 و 64 بیتی هست،وقتی وارد کانتر میشم 5 دقیقه بازی میکنم
  اخطار warning conestion problem میده،با این که پینگم 40 هست و حتی اینترنت هم قطع و وصلی نداره،بزم وسط بازی قطع میشه،ولی وقتی رو لپ تاب بازی میکنم اصلا این مشکل رو ندارم،اینترنتم آسیاتک 128طلایی هست،اگه میشه جواب بدید ممنون از سایت خوبتون❤

  • سلام. واسه بازی کانتر ویندوز ایکس پی 32 بیتی سرویس پک 2 توصیه می شه و بعد اون حتی مدل 64 بیتی خطاهای زیادی داره. شما بازی رو با Run as admin اجرا کنید و سیستم مورد نظرتون رو از نظر آنتی‌ویروس و تنظیمات سیستمی شبیه لپ‌تاپی که گفتید بکنید.

 8. ببخشید من کانتر نصب کردم آنتی چیت 15.7 نصب کردم پچv.23 نصب کردم ویندوزم 8/1 ولی میره تو کانتر 2 ثانیه بعد میندازه بیرون

 9. سلام من وقتی بازی کانتر رو ممیخوام اجرا کنم این ارورو میده the specified video mode is not supported. the game will now run in software mode. چیکار کنم؟؟ لطف کنید منو راهنمایی کنید.باتشکر

 10. این روشی که شما میگی،روی کانتر 1.6 جواب میده.این کانتری که من دارم خیلی با کیفیته.counter strike 3

 11. سلام آقا مهرداد.ببخشید که گفتم دوستان!
  این آموزش گذاشتن روی ویندوز xp کجاست!؟اون راه های بالا جواب نمیده!روی بقیه کانترا جواب میده اما کانتر 3 نه!میشه لطفا دقیق راهنمایی کنید؟این کانتر اعصابمو خورد کرده.ممنونم

 12. سلام.من ویندوز 7 دارم و 64 بیتی هست.counter strike 3 رو نصب کردم اما اجرا نمیشه و این ارور رو میده:hl2.exe has stopped working.
  قبلا ک ویندوز 32 بیتی داشتم راحت اجرا میشد.الان باید چیکار کنم دوستان؟

  • سلام. گفتید دوستان!‌ اینجا دقت کنید فروم نیست دوستان جواب بدن!‌ سایت شخصی هست و بنده جواب می‌دم معمولا…
   در آموزش گذاشتن روی ویندوز XP و اجرا با مجوز ادمین و راه‌کارهای دیگه گفته شده باید یکی یکی تست کنید.

 13. سلام من کانتر ۱.۶ دارم و هیچ مشکلی هم نداره ولی وسط بازی هی نوتفیکیشن های راهنمایی میاد گوشه راست بازی و هر کدوم وسط بازی صدا میده و اعصاب نزاشته برام..میشه بگین چطور قطع میشه

 14. سلام ببخشید من کانترم وقتی میخوام آنلاین بازی کنم آی پی سرور رو که میزنم کلی طول میکشه تا بره تو بعد که میره تو یهو ارور میده بعد از بازی خارج میشه اگه میشه راهنماییم کنید لطفا به ایمیلم پیامک بزنید

 15. unable to get lfilesystem interface form silesystem factoy این یعنی چیش مشکل داره

 16. آقا ممنون . مشکلم حل شد

 17. آخه من به سایت warmerise.com میرم و اون هم یه نوع کانتره از نوع فضاییش! مشکلم هم اینه که بازی اجرا میشه و main menu رو هم میاره ولی وقتی play now رو میزنم تا سرورا لود بشه هیچ سروری رو نمیاره! در حالی که بقیه میتونن برن و من نمیتونم.استیم رو هم جدیدترین نسخه گرفتم.دایرکت ایکس هم گرفتم خلاصه هر کاری کردم سروری رو نمیاره.میتونید کمکم کنید؟

  • آخه این نسخه ادیت شده هست و اصل نیست! از خودش باید بپرسید که چرا نمیاره واسه شما… آنتی‌‌ویروس و فایروال باید خاموش باشه و اینترنت هم بتونه سرورها رو دریافت کنه.

 18. سلام میخواستم بدونم که این راهنمایی هایی که گفتین فقط برای بازی های کانتر نصبیه؟

 19. به منم ارور میدهan end to the threadbefor the cthread object is destroyed lllegal termination of worker thread!threads must negotiate

 20. سلام مشکل من اینه که بازی راحت باز میشه اما من نشان گر موس رو نمیبینم 2 بار با حدس زدن جاش بازی کردم و هیچ مشکی نداشت به نظر شما برای چیه

 21. طراحی سایت

  سلام ممنون بابت این همه زحمتی که کشیدین

 22. سلام.مشکل من اینه که وقتی نسخه بروز sxe رو اجرا میکنم از بازی میاد بیرون وهرچقدرم میزنم تا بازی اجرا شه بعد چند ثانیه از بازی میاد بیرون.ولی وقتی بدون sxeوارد بازی میشم کاملا بدون مشکل بالا میاد .
  لطفا کمکم کنین میخوام انلاین بازی کنم ولی بخاطر این مشکل نمیتونم.

  • سلام
   در صفحه های قبلی دیدگاه ها کامل توضیح داده شده: ران از ادمین بازی و آنتی چیت، خاموش کردن فایروال و آنتی‌ویروس. نصب بازی در پارتیشن غیر ویندوزی و ….

 23. سلام من بازی رو دانلود کردم آنتی چیت هم نصب کردم یه مدتی قشنک بازی میکردم اما جدیدا اروری به نام Failed t load libary error 87 میده کمک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *