تازه ترین اطلاعات منتشر شده از Windows 8.1 یا Blue [اخبار]

شرکت Microsoft در نسخه جدید سیستم عامل خود بنام Windows 8.1 یا Windows Blue که تصویری از آن را می توانید از این لینک (اینجا کلیک کنید) مشاهده کنید؛ خواسته تا مشکلات و کم بود های ویندوز 8 را برای کاربران سیستم های رو میزی حل کند و آن را بیشتر برای لپ تاپ ها و تبلت ها محدود نکند.

در آخرین توضیحات از این شرکت در مورد ویندوز 8.1 مواردی مانند برگشتن دکمه Start و موارد دیگری می باشد که در صورتی که مایل بودید از ادامه مطلب می‌توانید متن دقیق تغییرات نسبت به Windows 8.1 را بخوانید.

ویژگی‌های Windows 8.1

– برگشتن دکمه Start :

ویندوز یکی از شناسه های خودش را در ویندوز 8 از دست داد و آن دکمه استارت بود که کاربران این سیستم عامل از دهه های قبلی ظاهرا ویندوز را با همان دکمه استارت می شناختند که بخاطر همین اعتراضات کاربران به حذف آن در ویندوز Blue یا 8.1 این دکمه بر سرجای قبلی خود بازگشته است. البته لازم به توضیح است که در نسخه 8 ویندوز دکمه ظاهرا وجود ندارد ولی وقتی شما ماوس را بر جای قبلی آب ببرید یک دکمه شفاف رنگ باریک ظاهر می شود که می تواند همان دکمه استارت باشد!

دکمه استارت در Windows 8.1
دکمه استارت در ویندوز 8.1

– کاشی های استارت در اندازه های جدیدتر :

ترجمه Tiles یا همان مربع ها و مستطیل های موجود در محیط استارت در ویندوز 8 تنها به دو صورت ممکن بود ولی در Windows 8.1 در اندازه های بزرگتر و بیشتری قابل شخصی سازی می باشد. همانند تصویر زیر :

کاشی ها (Tiles) در اندازه های جدیدتر
کاشی ها (Tiles) در اندازه های جدیدتر

– نرم افزارها و بازی های دریافت شده از Store بصورت معمولی به استارت Pin نمی‌شوند

یکی دیگر از مشکلات ویندوز 8 این بود که اگر بازی یا نرم افزاری را از فروشگاه ماکروسافت دانلود می کردید حتما به استارت شما Pin می شد! ولی در نسخه 8.1 با توجه به میل شما این کار صورت می گیرد.

– گزینه بروز رسانی خودکار به نرم افزارها و بازی های دریافت شده از Store :

اگر قبلا بازی یا نرم افزاری را از فروشگاه ماکروسافت دانلود می کردید و Update برای آن می آمد فقط با شماره ای تعداد آنها برای شما اطلاع داده می شد ولی در نسخه 8.1 گزینه بروز رسانی خودکار نیز اضافه شده است.

– گزینه بالا آمدن خودکار به میز کار (Desktop) 

یکی دیگر از مشکلات ویندوز 8 که کاربران آن را مشکل می دانستند این بود که موقع بالا آمدن ویندوز (Boot) ابتدا محیط Start نمایان می شد و سپس محیط دسکتاپ یا میز کار که در Windows 8.1 کاربر می تواند یکی از این دو را انتخاب نماید.

– رنگ ها و نمایه های (Themes) بیشتر :

از نظر گرافیکی ویندوز 8 کمتر کار شده بود و دلیل آن هم مد جدید شرکت ماکروسافت برای ساده بودن است که همه چیز را می خواد ساده تر کند و این را زیباتر از قبل می داند ولی این ساده بودن برای برخی کاربرها که به ظاهر اهمیت می دادند ناخوشایند بود که در نسخه 8.1 رنگ ها و تم های بیشتری اضافه شده است

– تصویر میزکار خود را در پشت محیط Start داشته باشید :

قبلا برای پسزمینه استارت تنها تعداد محدودی تصویر در رنگ ها و شکل های ثابت موجود بود که در نسخه جدید ویندوز می توانید از تصویر Desktop بجای آن نیز استفاده کنید.

– جست جوی پیشرفته تر :

یکی از خوبی های ویندوز 8 بودن Search قوی در بین نرم افزارها و فایل های محدود بود که سرعت بالا و ایندکس کردن کم از مشخصات خوب آن بود ولی این مورد در جست جو بین ایمیل ها و فایل های بیشتر ناکارآمد بود که در ویندوز 8.1 جست جو را پیشرفته تر کرده و حتی می توانید متنی را در داخل فایل های متنی نیز بگردید.

گزینه های دیگری نیز این بین مشاهده می شود که تنها به ذکر عنوان آنها بسنده می کنیم :

  • بهبود عملکرد در سیستم های چند نمایشگر
  • نسخه جدید مرورگر Internet Explorer با قابلیت های جدید
  • بیشتر شدن گزینه های بخش Live Lock مانند تماس Skype بدون باز کردن ویندوز
  • نرم افزار و ویژگی SkyDrive به صورت پیش فرض اضافه شده است
  • ویژگی ویرایش تصاویر بصورت پیش فرض به نرم افزار مشاهده تصاویر اضافه شده
  • نرم افزارها و ویژگی های کوچک جدید تر و بهبود نرم‌افزارها و ویژگی های قبلی

این مطلب به نقل از ماکروسافت و با افزوده شدن توضیحات توسط دانش کامپیوتری انجام شده است و کپی برداری از آن تنها با ذکر نام و لینک به مطلب مورد قبول می باشد و غیر آن انساناً غیر مجاز می‌باشد. حال انسان بودن یا نبودن را می توان از اینجا تشخیص داد! (قابل توجه وبلاگ نویسان محترم و کپی کار ، یک لینک یا نام منبع چیزی را وبلاگ شما کم نمی کند.)

0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

4 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها