از رتبه الکسا تا آیا migwiz.exe ویروس هست یا نه؟!

migwiz.exe ویروس هست یا نه؟ ماجرا از اینجا شروع شد که ورودی‌های سایت را در الکسا  چک می‌کردم که چندین ورودی با این عنوان آیا migwiz که در لیست Process های تسک منیجر ویندوز XP و ویستا وجود دارد ویروس هست یا خیر؟ در ابتدا در مورد رنکینگ الکسا مطلبی عرض کنم بعد در مورد migwiz.exe هم در ادامه مطلب حرف می زنیم!
در زمان شروع به کار این وبسایت رتبه جهانی چیزی حدود 6,000,000 بود و هنوز رتبه کشوری به خود نگرفته بود که بعد از 10 ماه تلاش تنها بنده به عدد 1,000,000 رسیده است و رتبه در کشور ایران هم به زیر بیست هزار رسیده که برای وبسایت شخصی با یک نویسنده و زیر یک سال تقریبا آمار خوبی به شمار می‌رود.

و اما در مورد migwiz.exe! خود شرکت Microsoft در توضیح این Process اینطور بیان کرده که وظیفه منتقل سازی فایل ها و تنظیم های خاص در بین جاهای خاصی را برعهده دارد! ولی با تحقیقاتی دیدیم که این یکی از باگ های ویندوز XP و ویستا می شود و راه ورودی برای هکر ها هم بود! برای همین در نسخه های بعدی دیگر از آن استفاده نشد. پس اگر ویندوز XP دارید از این Process فعلا ترسی نداشته باشید! چون ویندوز XP پر باگ ترین ویندوز هست و ویستا را هم برخی ها جزو ویندوزها به حساب نمی آورند! که بجای نگرانی به نسخه های بالاتر مانند 7 یا 8 ارتقا دهید.

migwiz.exe

در مورد الکسا یک مطلبی هم مانده که جالب هست 1.58 درصد ترافیک ورودی وب سایت بخاطر عبارت “قلیان” بوده! حال من در عجبم قلیان؟ کامپیوتر؟ 😐

0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها