از رتبه الکسا تا آیا migwiz.exe ویروس هست یا نه؟!

ورودی های الکسا را امشب چک می کردم که چندین ورودی با این عنوان به وبسایتم یافتم که آیا migwiz که در لیست Process های تسک منیجر ویندوز XP و ویستا وجود دارد ویروس هست یا خیر؟ در ابتدا در مورد رنکینگ الکسا مطلبی عرض کنم بعد در مورد میگ ویز هم در ادامه مطلب حرف می زنیم!
در زمان شروع به کار این وبسایت رتبه جهانی چیزی حدود ۶,۰۰۰,۰۰۰ بود و هنوز رتبه کشوری به خود نگرفته بود که بعد از ۱۰ ماه تلاش تنها بنده به عدد ۱,۰۰۰,۰۰۰ رسیده است و رتبه در کشور ایران هم به زیر بیست هزار رسیده که برای وبسایت شخصی با یک نویسنده و زیر یک سال تقربا آمار خوبی به شمار می رود.

و اما در مورد میگ ویز! خود شرکت Microsoft در توضیح این Process اینطور بیان کرده که وظیفه منتقل سازی فایل ها و تنظیم های خاص در بین جاهای خاصی را برعهده دارد! ولی با تحقیقاتی دیدیم که این یکی از باگ های ویندوز XP و ویستا می شود و راه ورودی برای هکر ها هم بود! برای همین در نسخه های بعدی دیگر از آن استفاده نشد. پس اگر ویندوز XP دارید از این Process فعلا ترسی نداشته باشید! چون ویندوز XP پر باگ ترین ویندوز هست و ویستا را هم برخی ها جزو ویندوزها به حساب نمی آورند! که بجای نگرانی به نسخه های بالاتر مانند ۷ یا ۸ ارتقاع دهید.

در مورد الکسا یک مطلبی هم مانده که جالب هست ۱٫۵۸ درصد ترافیک ورودی وب سایت بخاطر عبارت “قلیان” بوده! حال من در عجبم قلیان؟ کامپیوتر؟ شیب؟ بام؟ 😀

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد بحث‌ها
1 پاسخ‌های ‌بحث
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
2 نویسنده دیدگاه
مهردادMEHRAN نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
MEHRAN
مهمان
MEHRAN

تشکر مطلب جالبی بود مخصوصا اون خط آخر “قلیان” 😀