حل مشکل حذف شدن Folder Option و بازگرداندن آن

یکی از کارهایی که ویروسهای کامپیوتری می کنند حذف Folder Option در ویندوزهای XP در پک های یک الی سه می‌باشد.

که بعد از ویروسی شدن و با پاکسازی ویروس هم گزینه Folder Option برای دیدن پوشه ها و فایل های مخفی و مدیریت پوشه ها کاربرد دارد، باز نمی گردد. در این روش شما می توانید این گزینه ره به منوی Tools موجود در Windows Explorer بازگردانی کنید.

ویندوز XP از دیدگاه ویکی‌پدیا:

ویندوز اکس‌پی (به انگلیسی: Windows XP) یکی از سیستم‌عامل‌هایی است که اسم رمز «ویسلر» (Whistler) را بر خود داشت، چرا که در طول توسعهٔ ویندوز ایکس پی بسیاری از کارکنان مایکروسافت در تفریحگاه ویسلر کانادا مشغول اسکی بودند. ویندوز ایکس پی بر روی هسته ویندوز NT و ۲۰۰۰ پایه‌گذاری شد و جانشین دو ویندوز ۲۰۰۰ و ME گردید.
شرکت مایکروسافت ویندوز اکس پی را به منظور به‌روزکردن رابط کاربر (شکل ظاهری برنامه)، افزودن ویژگی‌های تازه، یکدست‌کردن «مبنای کد» بین اعضای مختلف خانواده مایکروسافت ویندوز و فراهم آوردن یک پلتفرم باثبات‌تر، پایه‌گذاری و در سال ۲۰۰۱ روانه بازار کرد.

ویندوز اکس پی که در اکتبر ۲۰۰۱ عرضه شد، یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های عامل کامپیوتر در جهان به شمار می‌رود که گفته می‌شود بیش از چهارصد میلیون نسخه از آن در حال استفاده است. با این حال مایکروسافت اعلام کرده دیگر به شرکت‌های عمده سازنده کامپیوتر نظیر Dell، HP و توشیبا مجوز نصب سیستم‌عامل قبلی را بر روی کامپیوترهای تولیدی نخواهد داد، و از ژانویه ۲۰۰۸ ویندوز اکس پی بر روی کامپیوترهای جدید عرضه نخواهد شد.

برای این کار ابتدا به قسمت Run موجود در Start مراجعه کنید ، می توانید از کلید های ترکیبی Windows و R هم استفاده کنید. در منوی Run عبارت “gpedit.msc” بدون کوتیشن وارد کنید.

سپس به مسیر زیر بروید ، از منوی سمت چپی :

User Configuration > Administrative templates > Windows Component > Windows Explorer

حال حداقل سه گزینه در سمت راست پدیدار شد که تنها کافیست روی گزینه زیر دابل کلیک کنید و آن را غیر فعال کنید:

Removes the Folder Option menu item from the Tools menu

بعد از Restart ویندوز گزینه فولدر آپشن مجدد باز می گردد.

 

در صورت استفاده و کپی نام دانش کامپیوتری را فراموش نفرمایید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از