نرم‌افزار Notepad++ ابزار قوی کار با متن

داشتن یک نرم‌افزار ساده که بتواند بهتر از Notepad خود ویندوز باشد و تگ‌های html را بصورت رنگی نشان بدهد و فایل‌های چند مگابایتی text را در عرض چند ثانیه باز کند و عملیات متنی در داخل این فایل‌های بزرگ همانند notepad ویندوز نباشد و سریع باشد تنها از نرم‌افزار رایگان و متن باز NotePad++ بر می‌آید. در این نوشته شما می‌توانید آخرین نسخه از این ابزار کار با متن را دانلود نمایید.

البته قابل ذکر است که بعد از دانلود و نصب از Setting روی Style configure رفته و تم مورد نظر خودتان را به نرم‌افزار بدهید.

قطعاً با برنامه Notepad موجود در ویندوز آشنایی دارید، این برنامه در تمام نسخه‌های سیستم عامل ویندوز گنجانده شده و امکان ایجاد و ویرایش متون ساده را به همه‌ی کاربران می‌دهد. اما این برنامه کمبودهای زیادی دارد و به هیچ‌وجه نمی‌تواند نیازهای کاربران پیشرفته و برنامه‌نویسان حرفه‌ای را برآورده نماید.
برنامه‌یNotepad++  نرم‌افزاری است که با آن می‌توانید ۴۴ زبان برنامه‌نویسی را ویرایش کنید و با انواع سیستم‌های متنی ذخیره نمایید.
حجم کم، متن‌باز(Open-Source)، رایگان بودن و سرعت عملکرد بالا از ویژگی‌های این برنامه است.
این نرم‌افزار با امکانات خود ابزار بسیار مناسب و کاربردی برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای و حتی کاربران معمولی می‌باشد.
همچنین سرعت بالای باز کردن فایل های حجیم در این نرم افزار بسیار کاربردی می باشد.

زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی شده در این برنامه:

C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII art (.nfo), doxygen, ini file, batch file, JavaScript, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, RC Resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, ADA, Caml, AutoIt, KiXtrat, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup, CMake, YAML.

.

امکانات نرم‌افزار:

۱- تکمیل خودکار کلمات کلیدی (Auto-completion)
2- تصحیح اشتباهات نوشتاری
۳- پشتیبانی از ماکروها
۴- پشتیبانی از انواع پلاگین‌ها
۵- پشتیبانی از تمامی سیستم‌های متنی مانند: Windows, MacOS, Linux, ASCI, Unicode
6- دارای ویرایش‌گرHex  داخلی
۷- قابلیت چاپ رنگی زبان‌های برنامه‌نویسی
و…

همچنین بخوانید:   هارد SSD با HDD چه تفاوت‌هایی دارد؟

.

دانلود نسخه نهایی ۷٫۶٫۲:

Download Notepad++ final version

.

آموزش نصب افزونه (Plugin) به نرم‌افزار Notepad++

برای نصب افزونه‌ها کافیست از این لینک آخرین نسخه‌ی nppAdminPlugin‌ را دانلود کرده و در پوشه‌ی Notepad++ نصب شده در سیستم خود Extract کنید به طوری که یک پوشه‌ی جدید با نام plugins در کنار notepad++.exe ایجاد شده و یک dll جدید با نام PluginManager.dll در آن وجود داشته باشد. و یک فایل exe جدید هم در پوشه‌ی update قرار داده می‌شود. پس از آن Notepad++ را باز کرده و در بالا منوی Plugins در انتها Plugin Admin هست و از آن می‌توانید افزونه نصب و مدیریت نمایید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از