5 هکر بزرگ تاریخ کامپیوتری

در این مطلب ما 5 هکر بزرگ تاریخ کامپیوتری را معرفی کرده و سرگذشت آن‌ها را برای شما ارائه خواهیم کرد. اگر بخواهیم هک را در یک جمله تعریف کنیم به نفوذ غیر قانونی به یک سیستم هک می گویند. حال اگر قصد از این نفوذ خراب کاری باشد، هکر کلاه سیاه، اگر فقط برای شناسایی باگ و موارد امنیتی باشد هکر کلاه سفید ولی اگر قصد هکر هنوز معلوم نشده و هرچه پیش آید برایشان خوش آید به آنها کلاه صورتی می‌گویند که تجربه ثابت کرده خطرناک ترین ها همان کلاه صورتی ها هستند! گونه‌ای دیگر بنام کلاه خاکستری وجود دارد که هم کارهای کلاه سفید ها و هم کلاه سیاه ها را انجام می‌دهند.

و اما در ادامه همین مطلب 5 هکر بزرگ تاریخ کامپیوتری را به همراه کارهای آنها برای شما آورده‌ایم که اگر دوست داشتید حتما مطالعه ای داشته باشید در این مطلب.

5 هکر بزرگ تاریخ کامپیوتری

1- Kevin Mitnick :

5 هکر بزرگ تاریخ کامپیوتری
کوین میتنیک – Kevin Mitnick

این شخص مشهور ترین هکر شناخته شده و تا به امروز دو کتاب ارزشمند The Art of Deception و The Art of Intrusion را برای ما به یادگار گذاشته. از کارهای وی هک سیستم های شرکت های مشهوری مانند نوکیا ، موتورولا ، Sun Microsystem و غیره می باشد. کوین میتنیک بیشترین خسارت را به شرکت DEC زده که حدود $160,000 برآورد شده است. ایشان بخاطر کارهای مشهورشان توانستند مدیر یکی از بخش‌های شرکت کامپیوتری IBM را در دست بگیرند.

2- Adrian Lamo :

آدریان لامو
آدریان لامو- Adrian Lamo

این فرد یک هکر کلاه خاکستری می باشد که در کارنامه خود هک سیستم های بزرگی مانند New York Time Yahoo و Microsoft را دارد.

3- Gary Mckinnon :

Gary Mckinnon
Gary Mckinnon

وی به نقل از خبرگزاری BBC انگیزه خود را از هک پیدا کردن شواهدی از UFO ها می داند، یو اف او ها به موجودات و ابزارهای ناشناخته فضایی موجود در جو زمین مانند بشقاب پرنده ها گفته می شود. وی بخاطر همین بهانه حدود 700,000$ به بانک ها و سیستم های اطلاعاتی دولتی خسارت زده است.

4- Robert Tappan Morris :

Robert Tappan Morris
Robert Tappan Morris

ایشان اولی کرم کامپیوتری (Computer Worm) که نوعی ویروس می‌باشد و خرابکاری‌هایی در سیستم‌های کامپیوتری بوجود می‌آورد را ساخته است که هم اکنون ایشان پروفسور و استاد دانشگاه MIT و همچنین مدیر یکی از کارگاه های بزرگ هوش مصنوعی در دنیا می‌باشند.

5- Jonathan James :

Jonathan James
Jonathan James

این فرد یکی از هکر های امریکایی بوده که در بزرگترین کار خود به ناسا (NASA) حمله کرده و حدود $41,000 خسارت وارد می کند که بعد از آن ناسا وی را به کمک گرفته و وی نرم افزاری برای ناسا نوشته که 1.7 میلیون دلار فروخته شد.

ترجمه شده از : BBC News , Wikipedia , Born2Hack و وبلاگ‌های انگلیسی

منبع: دانش کامپیوتری

0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها