محافظت از چشم در مقابل نور و رنگ صفحه نمایش با F.lux

محافظت از چشم در مقابل نور و رنگ صفحه نمایش با F.lux

چشم ما عضو بسیار مهمی در بدن به شمار می‌رود و بسیاری از کاربران کامپیوتر شبها در نور کم نیز مجبور هستند به صفحه مانیتور خیره شوند و طبق آخرین تحقیقات حتی گران‌ترین و بهترین صفحات نمایش هم در شبها نور و رنگ نامناسبی را به همراه دارند که باعث خستگی بیش از حد چشم می شود. و استفاده‌ی طولانی مدت به این شیوه باعث مشکلات بینایی و زیان‌های جبران ناپذیری به چشم می شود.

نرم‌افزار رایگان F.lux بر روی ویندوز نصب می‌شود و با تنظیم مکان جاری سیستم، نرم‌افزار با توجه به زمان موجود نور و رنگ صفحه نمایش را طوری تنظیم می‌کند که کمترین خطر را برای چشمان شما به همراه داشته باشد.

.

دانلود نرم‌افزار Flu.x برای محافظت از چشم:

Download

لینک به تحقیقاتی که نرم افزار بر پایه آن برنامه نویسی شده است » Research

لینک دانلود برای ویندوز، مک، لینوکس و iOS » وب‌سایت سازنده نرم افزار

.

محافظت از چشم در مقابل نور و رنگ صفحه نمایش با F.lux

آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار:

پس از دانلود فایل فشرده‌ی بخش دانلود در بالا، فایل نصبی نرم‌افزار «flux-setup.exe» را از داخل فایل فشرده نصب نمایید. در صفحه باز شده نرم‌افزار روی Setting کلیک کرده و مکان خود را به نرم‌افزار بدهید. سایر تنظیمات را بصورت معمول بگذارید و از تنظیم رنگ و نور مانیتور خود مطمئن باشید. همچنین  با دکمه های Alt+PgUp و Alt+PgDwn می توانید نور صفحه را کم و زیاد نمایید. و در انتها نرم‌افزار در Start Up سیستم لینک می‌شود و در هر بار روشن شدن سیستم شروع به کار می‌کند.

نوشته‌های مرتبط

3 دیدگاه برای “محافظت از چشم در مقابل نور و رنگ صفحه نمایش با F.lux”

 1. abraham

  بیگ لایک

 2. حمید

  با عرض سلام و خسته نباشید من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نود 32 به عنوان ویروس میشناستش و اجازه نصب نمیده مشکل از کجاست واقعااا نرم افزار مشکل داره؟

  1. سلام
   موردی نیست نرم افزار سالها توسط من و بقیه تست شده و حتی به اینترنت هم وصل نمی شه که مضرر باشه

پیام بگذارید