عوض کردن مکان دانلود در مرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox [آموزش کامپیوتری]

در این مطلب با نحوه عوض کردن همیشگی مکان فایل‌ها در انواع مرورگرها آموزش داده ‌می‌شود که دلیل آن هم این هست که اکثر مرورگر‌ها در مکان همیشگی دانلود یعنی آدرس C:\Users\username\Downloads فایل‌های دریافتی از اینترنت را ذخیره می‌کنند و در صورتی که برای ویندوز مشکلی پیش‌ آید و قادر به بازکردن ویندوز نباشیم دسترسی به این آدرس پس از نصب دوباره ویندوز سخت می‌باشد و همچنین درایو C بدلیل نصب بودن ویندوز و سایر نرم‌افزارها پس از مدتی پر می‌شود و بهتر هست فایل‌ها را در مکانی دیگر ذخیره کنیم.

مرورگر IE:

برای عوض کردن مکان دانلود در مرورگر Internet Explorer ابتدا دکمه‌های ترکیبی Ctrl + J را می‌فشاریم تا صفحه دانلود‌ها باز شود. سپس بر روی Option موجود در سمت چپ پایین کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده با زدن Browse مکان جدید را برای دانلود انتخاب می‌کنیم. گزینه زیر آن هم برای این هست که پس از دانلود کردن فایل‌ها به شما اطلاع بدهد یا نه.

.

مرورگر Chrome:

پس از بازکردن مرورگر Chrome به بخش Setting رفته و در انتها بر روی Show advance setting کلیک می‌کنیم و در بخش Downloads مکان دانلود فایل‌ها را می‌توانیم عوض کنیم. با زدن تیک زیر آن در صورت دانلود هرفایل مکان دانلود برای آن پرسیده می‌شود.

.

مرورگر Firefox:

در مرورگر موزیلا به Setting رفته و بر روی Option کلیک نمایید. در تب General و در بخش Downloads می‌توان مکان دانلود برای تمامی فایل‌ها و یا پرسیده شدن مکان دانلود برای هرفایل را مشخص نمود.

.

مرورگر Opera:

در مرورگر Opera کافیست Setting را بازکنید. همان گزینه اول مربوط به عوض کردن مکان دانلود فایل‌ها می‌باشد.

.

منبع:‌ دانش کامپیوتری

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از