Instalike
Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

از رتبه الکسا تا آیا migwiz.exe ویروس هست یا نه؟!

ورودی های الکسا را امشب چک می کردم که چندین ورودی با این عنوان به وبسایتم یافتم که آیا migwiz که در لیست Process های تسک منیجر ویندوز XP و ویستا وجود دارد ویروس هست یا خیر؟ در ابتدا در مورد رنکینگ الکسا مطلبی عرض کنم بعد در مورد میگ ویز هم در ادامه مطلب حرف می زنیم!
در زمان شروع به کار این وبسایت رتبه جهانی چیزی حدود ۶,۰۰۰,۰۰۰ بود و هنوز رتبه کشوری به خود نگرفته بود که بعد از ۱۰ ماه تلاش تنها بنده به عدد ۱,۰۰۰,۰۰۰ رسیده است و رتبه در کشور ایران هم به زیر بیست هزار رسیده که برای وبسایت شخصی با یک نویسنده و زیر یک سال تقربا آمار خوبی به شمار می رود.

و اما در مورد میگ ویز! خود شرکت Microsoft در توضیح این Process اینطور بیان کرده که وظیفه منتقل سازی فایل ها و تنظیم های خاص در بین جاهای خاصی را برعهده دارد! ولی با تحقیقاتی دیدیم که این یکی از باگ های ویندوز XP و ویستا می شود و راه ورودی برای هکر ها هم بود! برای همین در نسخه های بعدی دیگر از آن استفاده نشد. پس اگر ویندوز XP دارید از این Process فعلا ترسی نداشته باشید! چون ویندوز XP پر باگ ترین ویندوز هست و ویستا را هم برخی ها جزو ویندوزها به حساب نمی آورند! که بجای نگرانی به نسخه های بالاتر مانند ۷ یا ۸ ارتقاع دهید.

در مورد الکسا یک مطلبی هم مانده که جالب هست ۱٫۵۸ درصد ترافیک ورودی وب سایت بخاطر عبارت “قلیان” بوده! حال من در عجبم قلیان؟ کامپیوتر؟ شیب؟ بام؟ 😀

Print Friendly, PDF & Email


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و نویسنده‌ی سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس نرم‌افزار کامپیوتر و علاقه‌مند به برنامه‌نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

۲ دیدگاه

  1. تشکر مطلب جالبی بود مخصوصا اون خط آخر “قلیان” 😀

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *