تمامی ویژگی های جدید و تغییرات مهم در iOS 7

اخیرا iOS 7 ارائه شده و چند روزی هست که خبر نسخه جدید سیستم عامل جدید تلفن های هوشمند و دستگاه های شرکت Apple به گوش تمامی موبایل دوستان و هواداران این شرکت و محصولات آن رسیده است و دانش کامپیوتری با برسی منابع اصلی برای خبر آن و خود اخبار شرکت Apple به نتایجی رسیده است که لیست تغییرات و ویژگی های جدید را می توانید در ادامه مطلب مشاهده نمایید.

رابط کاربر جدید:

اولین چیزی که همه آن را مشاهده می نماییم رابط کاربر جدید و متفاوت از نسخه های قبلی می باشد که در صفحه قفل زیر می توانید آن را مشاهده کنید:

iOS 7

نه تنها در صفحه قفل (Lock Screen) بلکه در منو نیز شاهد تغییراتی هستیم:

iOS 7

آیکن‌ها از حالت نیمه شفاف همیشگی کمی به سمت Flat بودند آمده‌اند که سایت وین فون Microsoft این را کپی از خود می داند که فعلا Apple پاسخی به آن نداده است!

.

چند برنامه بودن هوشمند برای همه برنامه ها:

چند برنامه بودن ویژگی جدیدی برای iOS محسوب نمی شود ولی حالت آن از چسبندگی پایین و محدود بودن به برخی برنامه ها و نه همه آنها از بین رفته است که ظاهر آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

iOS 7

با دوبار فشردن دکمه Home تصویر بالا را مشاهده می کنیم که باز از ویندوز فون تقلید شده و همانند آن می توانید در بین برنامه های باز تغییر بدهید یا آنها را با به بالا هدایت کردن خاتمه دهید.

این تغییرات را همانطور که در ابتدا دیدید هوشمند نامیدیم و دلیل آن قرار ندادن برنامه های غیر ضروری که خود سیستم عامل تشخیص می‌دهد و در نظر گرفتن اهمیت برای برنامه‌های مهم و به‌روزرسانی آنها در حالت پشت صحنه (Background) می‌باشد. همچنین به گفته خود شرکت Apple و سایت خبری آن این چند برنامه بودن و به‌روز نگه داشتن برنامه‌ها در پشت به مصرف بیشتر باتری نه تنها منجر نمی‌شود بلکه حالت هوشمندی آن بیشتر به روز نگه داشتن با موقع متصل بودن به WiFi انجام نمی‌دهد یا کمتر انجام می‌دهد و در حالت متصل بودن شارژر این عمل را بیشتر انجام می‌دهد.

.

مرکز کنترل دستگاه:

مرکز تحقیقاتی شرکت Apple در نظرسنجی ها دلیل عمده کاربران خود را برای JailBreak کردن و شکستن قفل iOS اضافه کردن صفحه کنترل می داند و در نسخه 7ام از سیستم عامل خود شما می توانید با هدایت دستتان به سمت بالا از ته صفحه مرکز کنترل را مشاهده کنید:

iOS 7

همانطور که می‌بینید این صفحه از بالا بیشتر شبیه Notification bar در اندروید می باشد و ایده گرفتن و یا کپی شدن را قسمت زیرین آن یعنی اضافه کردن Small App به آن اشاره کرد. در این صفحه شما می‌توانید حالت پرواز، ارتباط های Bluetooth ,WiFi، قفل و سایر تنظیمات را فعال یا غیرفعال کنید. اگر آهنگی در حال پخش باشد آن را کنترل کنید و همچنین دوربین و یا برنامه‌های ضروری را اجرا کنید که این صفحه در نسخه های قبلی این سیستم‌عامل وجود نداشت.

.

بخش Notification Center:

بخش NC که در نسخه‌ی جدید مشاهده می‌کنیم صفحه‌ای هست که تمامی رویدادها اعم از تقویم و یا تماس‌های از دست رفته و موارد مشابه را می توانید در آن محیط مشاهده کنید:

در این صفحه شما سه تب مشاهده می‌کنید که تب اول تنها برای امروز است و تب دوم برای همه روزها و تب آخر برای آن دسته از مواردی است که از دست رفته است.

.

دوربین:

ظاهر دوربین در iOS 7 تغییر کرده و ظاهری متفاوت به خود گرفته که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

در این صفحه شما می توانید تنها با هدایت دستتان حالت ویدئو، عکس، پانوراما، Square و Still را انتخاب کنید و به آخرین تصویر یا ویدئو گرفته شده به همراه تنظیمات مهم در بالا در اختیار داشته باشید. ولی با این حال تنها دو حالت از حالت های گفته شده Effect های گوناگون را پشتیبانی می‌کنند که باعث می‌شود هنوز برخی‌ها سراغ Instagram بروند.

.

تصاویر:

یکی از نرم افزارها یا همان ویژگی های جدید Photos می باشد که گزینه های جدیدی برای مدیریت تصاویر داخل حافظه و Shared را برای شما فراهم می آورد:

این ویژگی جدید در سیستم عامل iOS 7 به شما کمک می کند که تصاویر را بر اساس تاریخ افزوده شدن در دسترس داشته باشید و آنها را مدیریت کنید. این ویژگی هم شباهت زیادی به Album در اندروید دارد.

.

رادیوی iTunes:

پس از مدت‌ها iRadio را در iOS 7 هم با نام iTunes Radio مشاهده می‌کنیم که برخلاف Google Radio مجانی می‌باشد و دسترسی به آن برای همه کاربران سیستم‌عامل آن ممکن می‌باشد. در این رادیو شما هم به ایستگاه‌های Offline و بدون نیاز به اینترنت متصل می‌شوید و هم با اینترنت به ایستگاه‌های رادیویی Online می‌توانید متصل شوید. همچنین ویژگی جدید مشاهده شده این هست که در ایستگاه‌های iTunes شما با شنیدن آهنگی از آن ایستگاه می‌توانید در چند لحظه آن را خریداری و دریافت کنید تا بتوانید بعدها بصورت Offline به آن گوش کنید!

.

فعال سازی قفل (Activation Lock) :

دزدیده شدن و یا حتی گم شدن گوشی و دستگاه همراه یکی از مشکلات این روزها شده است که با نرم‌افزارهای Where is my phone در اندروید و سایر سیستم‌عامل‌ها، این مشکل را تا حدی رفع کرده‌اند:

ولی خود گوشی این بار با Activation Lock با Apple ID و رمز ورود می تواند از صاحب اصلی بودن گوشی اطمینان حاصل کرده و یا گم شدن آن جلوگیری کند.

.

ویژگی‌های دیگری هم مانند بهبودی Safari ، Siri و Weather در نسخه iOS 7 مشاهده می شود که اطلاعات دقیقی فعلا از جزئیات آنها در دست نمی باشد (تا این لحظه!)

امیدوارم تا اینجای مطلب از کیفیت آن راضی باشید و در صورت استفاده از این مطلب حتما نام منبع آن دانش کامپیوتری را درج کنید تا از فعالیت ما حمایتی شده باشد. ممنونم.

نوشته‌های مرتبط

2 دیدگاه برای “تمامی ویژگی های جدید و تغییرات مهم در iOS 7”

  1. ح. ت.

    با این صفحه حال کردم 🙂

    1. خوشم اومد که خوشت اومد :دی

پیام بگذارید