آموزش استفاده از GMail در Outlook.com

همان‌طور که احتمالاً در اخبار این روزها خوانده‌اید مایکروسافت به تازگی از سرویس جدید ایمیل خود به نام Outlook.com پرده‌برداری کرده است و این سرویس با ظاهر و قابلیت‌های خوبی توجه کاربران را به خود معطوف کرده است. اما بیشتر کاربران از سرویس محبوب Gmail استفاده می‌کنند. سرویس کامل با ظاهر و امکاناتی عالی. Outlook.com هم رقیب خوبی است و امکانات خوبی دارد و شاید دوست داشته باشید از آن به جای Gmail استفاده کنید.

برای استفاده از این دو رقیب قدرتمند در کنار هم، باید سری به تنظیمات Gmail بزنیم و تغییراتی در تنظیمات POP3 بدهیم.
۱- به تنظیمات Gmail (Gmail Settings) مراجعه کنید. تب Account Forwarding را باز کنید. در صفحه‌ای که در شکل زیر نشان داده شده Enable POP را انتخاب نمایید.

۲- در بخش POP Download یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

گزینه‌ی اول:Enable POP for all mail  این گزینه برای بارگذاری تمام ایمیل‌های قدیمی و جدید شما در حساب کاربری ابری است.
گزینه‌ی دوم: Enable POP for mail that arrives from now on نیز برای بارگذاری ایمیل‌هایی است که از حالا به بعد به حساب Gmail شما ارسال می‌شوند.
گزینه‌ی مهم دیگری هم وجود دارد، Keep Gmail’s copy in the inbox برای نگهداری یک کپی از ایمیل ارسال شده در Gmail کاربرد دارد.
یادتان نرود تنظیمات جدید را ذخیره کنید و خارج شوید.
۳- وب‌سایت Outlook.com را باز کنید. روز آیکون چرخنده در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید تا More Mail Settings یا تنظیمات کامل‌تر ایمیل برایتان نمایش داده شود
۴- روی Sending/receiving email from other accounts کلیک کنید، این گزینه به معنی ارسال و دریافت ایمیل از سایر حساب‌های کاربری می‌باشد. سپس روی Add an Email account یا اضافه کردن یک حساب کاربری جدید کلید کنید.
۵- در این قسمت آدرس Gmail خود و رمز عبور حساب کاربری‌تان در Gmail را وارد نمایید تا Outlook و Gmail با هم همکاری کنند! به همین شکل می‌توانید تا ۵ حساب کاربری Gmail را اضافه کنید.
تذکر: اگر حساب کاربری در Google Apps دارید، باید روی گزینه‌ی پیشرفته (Advanced) کلیک کنید و آدرس کامل ایمیل (به صورت email@domain.com) و نام کاربری POP3 را وارد نمایید. سرور ایمیل‌ها pop.gmail.com است و پورت ۹۹۵می‌باشد.
منبع آموزش: اخبار فناوری اطلاعات – برترین ها
0 0 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها