رفع مشکل پخش به جای دانلود در مرورگر Firefox

رفع مشکل پخش به جای دانلود در مرورگر Firefox. یکی از مشکلات مرورگر Firefox‌ این هست که وقتی روی لینک دانلود یک فایل صوتی کلیک می‌کنید یا حتی تصویری، به‌حای دانلود آن، شروع به پخش می‌کند و برای رفع این مشکل بایستی یا روی لینک راست کلیک کرده و گزینه Save as را بزنیم یا نرم‌افزار مدیریت دانلود مانند IDM نصب داشته باشیم تا آن دانلود نماید.

برای رفع این مشکل مراحل زیر را بایستی انجام دهید.

رفع مشکل پخش به جای دانلود در مرورگر Firefox

مرورگر Firefox

۱- به بخش Plugins رفته و تمامی افزونه‌هایی که می‌تواند پخش کننده روی مرورگر مانند Microsoft® Windows Media Player Firefox Plugin و یا np-mswmp.dll‌ در لیست بود، غیرفعال نمایید. همچنین Plugins ی بنام پخش‌کننده‌های موجود در کامپیوتر بود آن را هم غیرفعال نمایید. (توجه: Flash Player را غیرفعال نکنید چون پخش کننده‌ی ویندوزی نیست) حال یکبار امتحان کنید ممکن است با همین مرحله مشکل شما رفع گردد.

۲- در صورتی که با روش ۱ مشکل حل نشد، منو را زده و به Option بروید، در بخش Applications برای فرمت مورد نظر که به اشتباه پخش می‌شود گزنه Save file را انتخاب نمایید. حال دوباره امتحان نمایید و ممکن است تا همین مرحله مشکل شما رفع گردد.

۳- در صورتی که با روش ۲ مشکل حل نشد، در داخل نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را تایپ کرده و Enter بزنید. در پاسخ عبارت This might void your warranty! دکمه I’ll be careful, I promise! را بزنید. در پنجره باز شده که حاوی همه تنظیمات می‌باشد گزینه media direct show enabled را پیدا کرده و از حالت true به false تغییر دهید.

با تشکر از خانم آیت به دلیل ارائه مرحله سوم.

در صورت کپی از متن در هر مکانی و استفاده از آن، انسانی و عقلانی هست که نام نویسنده و لینک به منبع آن را فراموش نفرمایید.

1 1 رای
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها