آموزش پسورد گذاشتن فایل ها در WinRAR

در دنیای امروز امنیت داشتن حرف اول را در دنیای الکترونیک و کامپیوتر می زند و خیلی از اوقات برای همه اتفاق افتاده که می خواستیم اطلاعات خود را برای جلوگیری از دیده شده و دزدیده شدن توسط افراد ناشناس در امان نگه داریم.

توضیح ویکی‌پدیا در مورد وین‌رار: وین‌رار (به انگلیسی: WinRAR) نرم‌افزار بایگانی‌کننده و فشرده‌سازی فایلهای مختلف است. این نرم‌افزار برای نخستین بار در سال ۱۹۹۵، توسط یوجین راشال، الکساندر راشال عرضه شد. این درحالی بود، که فرمت فشرده‌ساز RAR پیش‌تر و در سال ۱۹۹۳ ساخته شد. این نرم‌افزار، یکی از نرم‌افزارهای اختصاصی در حوزه فرمت RAR بوده که سایر فرمت‌های فشرده‌سازی چون زیپ را نیز پشتیبانی می‌کند.
وین‌رار یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای فشرده سازی است. وین‌رار کاندید جایزه اپسیلون سال ۲۰۰۸ بهترین نرم‌افزار شد و بعدها در هشتمین کنفرانس نرم‌افزار اروپا، برنده بهترین نرم‌افزار سال شد.

دانلود نسخه‌ی نهایی WinRAR از سایت سازنده

برای این کار یک کتاب الکترونیکی بصورت PDF آماده کرده ایم که می توانید از اینجا دانلود نمایید.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد بحث‌ها
0 پاسخ‌های ‌بحث
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
0 نویسنده دیدگاه
نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
trackback

[…] راه دوم فشرده سازی و حتی گذاشتن رمز ورود به آن هست؛ با استفاده از نرم افزارهای فشرده سازی مانند WinRAR و ۷Zip فشرده سازی انجام دهید و ترجیحا زیپ نباشد و RAR یا ۷z باشد که قابل باز کردن توسط سرویس امنیتی جیمیل نباشد. گذاشتن رمز روی فایل هم باعث امنیت بیشتر می شود که اگر می خواهید طریقه رمز گذاری را هم اینجا آموزش داده ام (برای مشاهده آموزش کلیک کنید.) […]