جلوگیری از Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت دسترسی به آن

جلوگیری از Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت دسترسی به آن. یکی از مشکلات هاردهای اکسترنال این هست که اگر چند دقیقه ای با آن کار نکنید بصورت Sleep در آمده و در صورتی که با آن کاری داشته باشید کمی باید صبر کنید تا دوباره فعال گردد و به کار خود برسید.

دلیل این کار افزایش طول عمر و عدم کارکرد و مصرف انرژی بی مورد است که در مواردی مانع کارکرد و گرفتن وقت بی مورد می شود. حال دو روش را برای شما معرفی میکنیم. یکی روش غیر نرم افزاری و بدون نرم افزار. در این روش کافی هست یک فایل تصویری را با یک Player پخش کرده و صدای آن را Mute کرده و Minimize نمایید.

ترجیحا فایل تصویری بصورت Full HD باشد که همانند فایل MP3 بافر Player پر نشده و باز Sleep صورت نگیرد. در روش دوم دو نرم افزار مشهور برای این کار معرفی می کنیم که کمی با هم متفاوت می باشند و بنا به کاربرد آنها و نیاز خودتان انتخاب کنید.

نرم افزار KeepAliveHD:

این نرم افزار را از این لینک می توانید به رایگان دانلود نمایید. خوبی این نرم افزار رابط کاربری خوب و داشتن امکان فرکانس زیر یک دقیقه روی هارد اکسترنال می باشد.

جلوگیری از Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت دسترسی به آن

از مشکلات این نرم افزار Beta (آزمایشی) بودن آن می باشد که در طول تست توسط ما مشکلی وجود نداشته ولی شاید در طول کار به مشکلاتی نه چندان بزرگ بربخورید.

همچنین بخوانید:   نرم افزار خواندن متن و محاسبه حروف ابجد بهمراه سورس کد به زبان #C

نرم افزار NoSleepHD:

این نرم افزار ساده ولی پرقدرت را هم می توانید از اینجا دانلود کرده و از آن همانند آنچه در تصویر زیر می بنید استفاده کنید و فرکانسی با دقیقه به آن بدهید. و این را بدانید استاندارد این کار فرکانس بالای دقیقه هست. اگر روی زیر ده ثانیه بگذارید عمر هارد کم می شود و سعی کنید از این دو نرم افزار فقط در مواقعی که لازم هست استفاده نمایید.

NoSleepHDv2.0_1باز هم تاکید می کنیم استفاده بی مورد از نرم افزار و بصورت مداوم باعث آسیب دیدن هارد دیسک می شود. تنها در صورت نیاز و بصورت یک فاصله نه چندان بلند از آن استفاده نمایید.

جلوگیری از Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت دسترسی به آن

منتشرشده در: ۱۳ تیر ۱۳۹۳
آخرین ویرایش: ۹ دی ۱۳۹۶

این آموزش و دو نرم افزار موجود در آن برای اولین بار در بین سایت های ایرانی توسط اینجا قرار داده شده است

امیدواریم در صورت استفاده و یا کپی از آن حتما نام منبع آن در دانش کامپیوتری را حتما درج نمایید.

نوشته‌های مرتبط

4 دیدگاه برای “جلوگیری از Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت دسترسی به آن”

  1. طراحی سایت

    سایت جذاب و پر محتوایی دارید موفق بیشتر مشکلاتم از سایت شما یرطرف شده ممنون

  2. در متن به این مورد اشاره شده دوست عزیز

    1. Ali Padida

      ندیده بودم، با تشکر.

پیام بگذارید