همه چیز در مورد بازی Boom Beach به همراه آموزش و سوالات آن

مدت های پیش سازنده بازی Clash Of Clans سری جدید بازی خود را با نام Boom Beach طراحی کرده بود ولی فقط برای iOS ارائه داده بود ولی از چند هفته پیش شاهد ارائه آن برای دستگاه های HD اندروید در Google Store بودیم که در سایت های دیگر هم دیتا و هم خود بازی برای سایر دستگاه های اندروید پخش شده که می توانید از اینجا لینک های دانلود آن را بیابید: Download Boom Beach Android

توجه مهم: در صورتی که بازی را از استور دانلود نکردید دقت نمایید نسخه نهایی را از سایت‌های غیر آن دانلود نمایید و در اولین ورود هم با نرم‌افزار گذر تحریم مانند هـــات اســـپات وارد بازی شوید تا مشکلی نداشته باشد. ولی توصیه می‌گردد با همین نرم‌افزار هـــات‌اسپات با استورگوگل مستقیم دانلود نمایید تا در به‌روزرسانی های بعدی مشکلی پیش نیاید.

در نسخه اندروید کمی ظاهر بازی با نسخه iOS در شکل افراد متفاوت می باشد که فکر می کنم در آینده در دو نسخه اندروید و iOS شبیه هم باشد. در این مقاله همانند بازی Clash Of Clans به توضیح فنی و تخصصی بازی بپردازیم و پس از آن به سوالات متداول شما کاربران پاسخ داده باشیم.

توجه: در آپدیت جدید قابلیت ماموریت‌های گروهی افزوده شده که با آمدن به تسک فورس با دوستان خود می‌توانید در این ماموریت‌ها شرکت نمایید

مقدمه:

بازی بر اساس گروهی از نیروهای شماست که فعلا یک جزیره دارند و می خواهند به اهالی جزایر همسایه کمک کنند و آنها را از دست دشمن اصلی Hammerman و همدست آن Dr. Terror نجات دهند. در هر بار که شما جزیره ای را از دست آنها نجات می دهید به شما در اولین بار منابعی از آنچه برای شما قابل ذخیره می باشد را می دهند و در هر ساعت هم مقداری طلا برای جبران کمک شما ارائه می دهند. ولی افراد و بازیکنان دیگر به همراه دشمن همرمن می توانند این جزایر را از مدیریت شما در بیاورند و دیگر آن جزایر برای شما منابعی ندهند. برخی از جزیره ها منابعی هستند که از یک منبع خاص منابع بیشتر برای شما می دهند. برای توضیح بیشتر چند تصویر از محیط بازی را گذاشته و با تصویر مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزش مفاهیم بازی بصورت تصویری:

دفت نمایید ممکن است تصاویری که در زیر می بینید با اولین باری که شما بازی را اجرا می کنید تفاوت داشته باشد، چون در Level های بالاتر منابع جدید و امکانات بیشتری باز می شود.

تصویر شماره 1) محیطی از جزیره - برای نمایش در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک نمایید
تصویر شماره ۱) محیطی از جزیره – برای نمایش در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک نمایید

از بالا یک به یک شماره ها را توضیح می دهیم:
۱- نام شما در بازی که مانند بازی کلش آف کلنز قابل عوض شدن نیست.
۲- ویکتوری پوینت (Victory Point) یا امتیازی پیروزی که در مراحل اول با نجات جزایر دیگر که در تصویرهای بعدی مشاهده خواهیم کرد بدست می آورید و در لول های بالا با آزاد کردن مکان های جدید در نقشه هم این امتیاز به دست می آید.
۳- سطح تجربه (Experience Level) که با بالا بردن سطح های ساختمان ها یا ساخت آنها بدست می آید و در سطوح بالا امکان بالا بردن سطح ساختمانهایی میسر می شود.
۴- پاداش هایی که برای انجام کارهای گفته شده داده می شود (Achievements) که یکی از راه های بدست آوردن Diamond در بازی می باشد.
۵- نفرات برتر در بازی
۶- تنظیمات بازی که برای ذخیره سازی و موارد دیگر در تصاویر بعدی توضیح داده خواهد شد.
۷- پیام هایی که ممکن است سازنده در طول بازی به بازیکنان بدهد.
۸- منابع بازی که در سطح های بالای بازی منابع جدیدی افزوده می شود ولی در کل از طلا برای نیروها و سایر منابع برای بالا بردن و ساخت ساختمان ها استفاده می شود. همچنین از الماس (Diamond) فقط برای تسریع و بدست آوردن منابع می توان استفاده کرد و کاربرد دیگری ندارد.
۹- درختان جزیره که با بریدن آنها طلا را می گیرد و به شما چوب می دهد.
۱۰- ساختمان ها که در نوع نظامی و منابع وجود دارد.
۱۱- مجسمه هایی که در لول های بالا با درست کردن ساختمان مربوطه (Sculptor) با کریستال هایی که از نجات جزایر به دست می آید می توانید مجسمه هایی بسازید که سه نوع قدرت در بخش نظامی و منابع و ویژه دارند را بسازید. (در سوال ۸ در مورد این ساختمان بیشتر توضیح داده شده است)
۱۲- کشتی هایی (Landing Craft) که با بالابردن سطح آنها تعداد جایگان نیروی آنها افزایش می یابد و می توانید نیروهای بیشتری را سوار کنید.
۱۳- کشتی (Gunboat) مسئول هدایت، جان بخشی و کمک در همه نوع در حملات دارد و هرچه در سطح بالا باشد بیشتر می تواند کمک کند.
۱۴- منوی ساخت موارد که با زدن آن سه تب مشاهده می کنید.
۱۵- کشتی های جزایری که شما نجات داده اید در هر ساعت برای شما آوردن می شود و در سطوح بالا تعداد و نوع این کشتی ها بیشتر می شود.
۱۶- زیر دریایی که در لول های بالا بدست می آید و در رادار بالای ۷ در نقشه مکانهایی پدید می آید که با آن می توانید از این مکان ها منابع و جواهرات بدست آورید.
۱۷- منوی رفتن به حالت نقشه که در تصویر بعدی آن را توضیح می دهیم.

تصویر شماره ۲) نمایش نقشه و توضیح موارد موجود در آن – برای دیدن در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک نمایید

تصویر بالا در اندازه بزرگ می باشد برای مشاهده آن روی تصویر کلیک کنید بعد توضیحات به همراه شماره زیر را مطالعه نمایید. باز هم دقت نمایید این عکس برای مراحل بالا می باشد و در مراحل اول تصویر نقشه با آنچه در بالا می بینید متفاوت می باشد.
۱- منوی حملات اخیر به شما.
۲- جزیره ای از نوع منابع که در دست شماست.
۳- جزیره یک بازیکن دیگر که می توانید به آن حمله کنید یا بعد ۲۴ ساعت که حمله نکردید و سخت بود با زدن Find New یک حریف جدید پیدا کنید.
۴- یگ چزیره معمولی که در دست همرمن می باشد و شما بعد از بدست آوردن از آن منابع کمی بدست می آورید.
۵- جزیره همرمن بعد از اینکه شما آن را نابود کرده اید.
۶- جزیره منابع که هنوز بدست نیامده و در صورت حمله نکردن در ۲۴ ساعت می توانید جزیره منابع دیگری را پیدا کنید.
۷- یک چزیره بعد از نجات از دست همرمن یا جزیره بازیکن حرف پیدا شده.
۸- یک صندوق که هر چند ساعت یک بار در نقشه ظاهر می شود و ۲ الی ۷ الماس در آن موجود می باشد.
۹- دهکمه شما.
۱۰- یکی از دهکده های همر من که آموزش رفتن در لول های مختلف آن بصورت تصویری در ادامه متن آورده می شود.
۱۱- خانه هایی که از لابلای ابرها دیده می شود که بعد از بازکردن آن یا همرمن دیده می شود یا جزیره منابع. برای کاوش در ابرهای بیشتر و باز شدن آنها باید رادار موجود را آپگرید کنید.

این عکس هم نقشه بازی بصورت کامل می باشد. (برای مشاهده اینجا کلیک نمایید.) حال برسیم به سوالات متداول در بازی.

۱- چگونه مطمئن شویم که بازی ذخیره شده و بعدا می توان آن را بازیابی کرد؟

همانند بازی Clash of Clans در این بازی هم با اکانت Game Center یا Google در اندروید می توانید بازی را ذخیره کنید. برای این کار به تنظیمات بازی رفته (تصویر اول – گزینه ۶) و روی Google+ Sign In کلیک نمایید تا بعد از ساین شدن توسط Google Play Service صفحه تنظیمات مانند این تصویر شود. حال با خیال راحت بازی کنید و مطمئن باشید بازی ذخیره شده.
توجه ۱: بعد از ذخیره بازی ایمیلی ارسال نمی شود و منتظر آن نمانید!
توجه ۲: در صورتی که بعد از کلیک روی دکمه ساین گوگل چیزی باز نشد GAPPS مربوط به رام خود را از گوگل پیدا کرده و نصب کنید یا اگر نمی دانید GAPPS چیست نرم افزارهای گوگل را از Aptiod و سایر بازارهای به روز Update کنید.

۲- بهترین چیدمان برای چیدن نیروها در بازی چیست؟

همیشه HQ یا همان خانه اصلی (Headquarter) را در وسط مایل به انتهای جزیره بگذارید، چون در انتها تنها باشد نیروها از جلو دور زده و از پشت راحت حمله می کنند. و همچنین ساختمان ها را بهم نچسبانید! در صورتی که یک مبم با Gunboat به طرف چهار ساختمان چسبیده به هم شکلیک شود از Damage هر چهار ساختمان کم می شود. و اینکه همیشه مین ها را جایی بگذارید که بیشتر از آن مکان میبینید حمله می کنند.

۳- بهترین روش برای حمله چیست؟

برای حمله همیشه نیروهای خود را در Armory به بالاترین سطح داشته باشید و در کشتی ها هم با آپدیت مقدار نیروی زیادی را با خود به جنگ ببرید چون یک نیروی Rifleman هم یک نیرو هست! نوع نیرو هم بسته به سلیقه و نوع بازی شما دارد و از بازیکن و مرحله همرمن به مرحله دیگر متفاوت می باشد. ولی در نقشه ها به دو چیز توجه کنید، اگر HQ در گوشه گذاشته شده، با گوشه جایی که تیررس ساختمان های دفاعی حریف نیست رفته و آن را فقط بزنید و لازم به زدن خیلی از ساختمان ها نیست! با از بین رفتن HQ تمام ساختمان ها نابود می شوند. و مورد دوم این هست که ساختمان های بهم چسبیده را در اولیت قرار بدهید تا با یک تیر دو یا چند نشان را باهم بزنید. در لول های اول از Mortar ها دوری کنید، در لول های وسط از آتش زاها و در لول های بالا از SuperMortar ها. بوم کنون (Boom Canon) ها هم اگر بالای لول دو باشند خطرناک محسوب می گردند.

۴- چگونه در بازی همزمان دو ساختمان را به دست کارگرها بدهیم و مانند بازی Clash Of Clans چند کارگر داشته باشیم؟

در این بازی متاسفانه افراد جزیره توانایی انجام یک کار را دارند و هرچه HQ شما در لول بالا باشد تعداد افراد زیاد شده و کمی زودتر به کارها می رسند. پس نمی توان کارگر دوم یا بعدی ها را مانند بازی کلش تهیه کرد.

۵- چگونه می توان بازی را از iOS به اندروید آورد یا برعکس؟ و در کل چگونه می توان از یک ایمیل یا دستگاه بازی را به دستگاه یا ایمیل دیگر برد؟

همانند این سوال برای بازی Clash Of Clans گفته شده و می توانید مشاهده نمایید. (لینک)

۶- امکان هک Diamond و بازی وجود دارد؟

این بازی هم دقیقا همانند بازی Clash Of Clans ذخیره و اجرا از روی سرور بازی می باشد و نمی توان چیزی در آن هک کرد! تنها راه هک استفاده از ابزار XModGame می باشد که در آن صفحه روشن مانده و بازی به خواب نمی رود و در این حالت کسی به شما حمله نمی کند ولی همیشه باید صفحه دستگاه روشن بماند. این هک برای استفاده از BlueStacks خوب می باشد ولی در تبلت یا گوشی صفحه را خراب می کند. آموزش و لینک دانلود XModGame هم می توانید از اینجا دانلود و نصب کنید (لینک دانلود – نیازمند روت / جیلبریک) و بعد از اجرا روی بوم بیچ کلیک کرده و از زیر روی هک کلیک کنید تا بازی هک شود. بازی را از همان صفحه اجرا کرده و در سمت راست یک X مشاهده می کنید، آن را کلیک کرده و مورد را فعال کنید.

۷- همرمن (Hammerman) ها را چگونه شکست بدهیم؟

همانطور که گفتیم اصلی ترین دشمن بازی همرمن نام دارد که در چند سطح مختلف در نقشه ظاهر می شود. مانند شماره ۱۰ در تصویر دوم. کمی شکست دادن همرمن سخت می باشد ولی از لینک های زیر می توانید بصورت آموزش تصویری آنها را شکست دهید:

Hammerman level 10Hammerman level 20Hammerman level 25Hammerman level 35Hammerman level 40

(تصاویر از سایت ۲p.com گرفته شده است)

در آینده روش شکست دکتر ترور که هر هفته ظاهر می شود را هم توضیح خواهیم داد.

۸- هدف از ساختمان مجسمه ساز (Sculptor) چیست و به چه کاری می آید؟

این ساختمان از چهار بخش تشکیل شده است، بخش اول که کریستال های آن سبز است “زندگانی / Life” نام دارد و با ساختن آن تولیدات با درصدهایی که به سه درجه از مجسمه های هر بخش مربوط می باشد برای یکی از ساختمان های تولید کننده افزایش می یابد. بخش دوم مربوط به کریستال های آبی می باشد “انجماد / Ice” نام دارد که با ساختن مجسمه های آن قدرت دفاعی ساختمان ها یا افراد بالا می رود. بخش سوم “ماگما / Magma” که ساختن مجسمه های آن نیروی افراد را زیاد می کند و مسجمه آخر “تاریکی / Dark” نام دارد که نیروهای ویژه ای را افزایش می دهد، مانند افزایش درصدی منابع بدست آمده از نجات جزایر اطراف و همانند اینها.
کریستال های لازم خود به سه نوع کوچک (Fragment)، متوسط (Shard) و بزرگ (Crystal) هم تقسیم می شوند که با “اصلاح کردن / Reclaim” یک مجسمه کوچک (Idol) با ۷ کریستال کوچک ساخته می شود یک کریستال متوسط (Shard) برای ساخت مسجمه متوسط (Guardian) دست پیدا خواهید کرد. و همانند این برای ۷ مجمسه Guardian که اصلاح آن یک کریستال بزرگ برای ساخت مسجمه Masterpiece را تولید می کند.

۹- ویژگی جدید Task Force چیست؟

در این ویژگی همانند Clan در بازی Clash of clans با دوستان دور هم می‌توانید جمع شوید و در جنگ‌هایی که گذاشته می‌شود با توجه به Intel بدست آمده توسط افراد تسک‌فورس(گروه) مراحل جدیدی باز می‌شود که برای کل تسک‌فورس نشان به‌همراه دارد و این نشان برتی گروه‌ها در بین هم را نشان می‌دهد. هیچ منابعی بعنوان Loot و جایزه ندارد و فعلا چیزی برای بازی‌کنان بابت این جنگ‌ها افزوده نمی‌شود که این مورد در نسخه‌های جدید برطرف شده و جایزه‌ای برای شرکت‌کنندگان و اعضای تسک‌فورس در نظر گرفته شده است و فعلا امکان ارسال نیروی کمکی و منابع و … هم نیست که به گفته سازندگان در نسخه‌های بعدی احتمال افزوده شدن این مورد نیست هست.

۱۰- اینتل (Intel) چیست و به چه کاری می‌آید؟

یک نقشه آبی که در برخی حملات به دست آمده و از آن برای راه‌اندازی جنگ گروهی (Task force war) به کار می‌آید.

۱۱- هامرمن (Hammerman) هم حمله می‌کند؟ کِی؟

در آپدیت‌های جدید بله حمله می‌کند و هر سری با یک سختی این حمله صورت می‌گیرد که در صورت دفاع موفق ابزار ساخت سلاح‌های قوی را می‌دهد و در صورت باخت فقط پول اول بازی را از دست می‌دهید و این آمدن همرمن قاعده‌ای ندارن ممکن است ماهی یکی دو بار یا حتی هفته‌ای یکبار هم در نقشه ظاهر گردد.

۱۲- ساختمان Weapon Lab چیست و سلاح های تولید شده در آن دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟

سه نوع ابزار دیگر هم در برخی حملات برای شما ممکن است به دست بیاید که با آنها ساختمان های دفاعی پیشرفته (Prototype Defenses) می‌توانید بسازید که هر کدام یک ویژگی‌هایی را دارا می‌باشند. در کل این ابزار دفاعی برای مدت محدودی برای شما کار می‌کنند و پس از آن باید دوباره ساخته شوند، در تصویر زیر این ساختمان‌ها را مشاهده می‌کنید:

BB_PT

۱- لیزر بیم: با این سلاح، شما یک خط از دشمن را همانند لیزر می‌توانید نابود کنید.
۲- شوک بلستر: این اسلحه به صورت رگباری بوده و با خوردن به دشمن هم سرعت آنها را کم می‌کند و هم جان آنها کم می‌شود.
۳- دوم کنن: به یک هدف می‌خورد ولی همانند یک توپ جان بیشتری را می‌گیرد.
۴- دمیج آمپلیفایر: با این اسلحه تا شعاع یک ساختمان از هر طرف اسلحه قدرت ساختمان‌های دفاعی بیشتر می‌شود.
۵- شیلد جنیریتور: این اسلحه هم قدرت دفاعی HQ را بالا می‌برد.

۱۳- همه چیز در مورد Hero Hunt: (جدید)

این نیرو وقتی که شما در حال نبرد هستید به شما کمک می‌کند و با Upgrade آن می‌تواند بسیار نیرومند باشد. اولین Hero یعنی Sergeant Brick در HQ 4 که شما بتوانید خانه Hero ها را باز کنید فعال می‌شود و Hero بعدی نیز وقتی که رادار ۱۵ داشتید و توانستید Col. Gearheart’s Warfactory را شکست بدهید فعال می‌شود و هر کدام از این Hero ها سه نوع قابلیت دارند که به شرح زیر است:

نیروی قهرمان Sgt. Brick:

  • Cluster Grenade: با این توانایی شما با ۳ انرژی می‌توانید تیر نارنجک دار پرتاب کنید.
  • Iron Will: دمیج (Damage) نیروهای کناری را به درصد خاص و به مدت خاص افزایش می‌دهد.
  • Battle Orders: هم دمیج و هم سرعت نیرهای کناری خود را به مدت محدود و درصد محدود زیاد می‌کند.

نیروی قهرمان Cpt. Everspark:

  • Critter Swarm: رباتهای کوچکی به تعداد محدود (برای اولین سطح ۸ عدد) از خود آزاد می‌کند.
  • Explosive Charges: دینامیت با قدرتهایی که می‌توان با Upgrade بالا برد را پرتاب می‌کند.
  • Universal Remote: ساختمان‌های نزدیک را هک کرده و آنها را علیه خودشان استفاده می‌کند.

سایر سوالات را شما بپرسید.

این مطلب و آموزش همانند آموزش بازی Clash Of Clans برای اولین بار در سایت های فارسی توسط دانش کامپیوتری نوشته شده و در صورت استفاده حتما باید نام نویسنده و لینک به منبع در دانش کامپیوتری ذکر شود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

743
دیدگاه بگذارید

avatar
370 تعداد بحث‌ها
373 پاسخ‌های ‌بحث
1 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
برترین دیدگاه
262 نویسنده دیدگاه
مهردادآتش زمزم مهدیبهادرتوحیدBahram نویسنده دیدگاه اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی‌ترین
اطلاع از
آتش زمزم مهدی
مهمان
آتش زمزم مهدی

سلام من تو لول ۱۹ هستم امروز اخطار آپدیت اومده دیگه بازی قابل دسترس نیست آپدیت هم نمیشه چه کار باید کرد.

بهادر
مهمان
بهادر

سلام یه سوال دارم بازی رو تازه شروع کردم واسه به روز کردن رادار اسم میخواد هرچی میزنم قبثل نمیگنه چیکارش کنم

توحید
مهمان
توحید

من تو بازیم اگه میگین هک نمیشه اشتباه است چون خودم دیدم که یکی با ۲ کشتی ۱۲ تا تانک قرمز خالی کرد

Bahram
مهمان
Bahram

سلام من بازی تازه نصب کردم اما رادار آپدیت نمیشه میگه ی اسم انتخاب کن من هرچی میزنم قبول نمی کنه چکار کنم

بهنام
مهمان
بهنام

سلام بطری های پیام رو چیکار کنم؟؟؟

Shs
مهمان
Shs

چگونه حمله کنم جزیره از نیست که بهش حمله کنم روی نقشه

حمید
مهمان
حمید

سلام.در بازی بوم بچ همه ساختمانها مکث هستند ولی لول ۶۵ پر نشده باید چه کار کرد

Amin
مهمان
Amin

چگونه می‌توان دوست را پیدا کنیم شه دوستمان را ببینیم

حدیث
مهمان
حدیث

سلام چجوری جیمیلم رو برای تغییر اکانت و واگذاری بازی به شخص دیگه ای تغییر بدم؟

رضا
مهمان
رضا

چطور GQ از لول ۲۲ بالاتر میره
من آپگرید جدید روی HQ ندارم