تبدیل فایل های CDA مربوط به سی دی های صوتی به MP3

تبدیل فایل های CDA مربوط به سی دی های صوتی به MP3. اگر یک سی‌دی صوتی یا Audio را در ویندوز قرار دهید در داخل آن فایل‌های چند کیلوبایتی با پسوند CDA مشاهده می کنید که با اجرای آنها آهنگ پخش می‌شود ولی در صورتی که آنها را به شیوه‌ی معمول در هارد کپی کنید چیزی پخش نمی‌شود! برای تبدیل این نوع فرمت ها به فرمت مشهور MP3 آموزشی را بنا به درخواست یکی از کاربران عزیز تدارک دیده‌ایم که شاید در آینده سوال یکی از شما دوستان هم باشد.

تبدیل فایل های CDA مربوط به سی دی های صوتی به MP3

کلا دو روش برای این کار پیشنهاد می گردد. یکی استفاده از Windows Media Player خود ویندوز است و روش JetAudio که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

روش Media Player ویندوز:

در صورتی که ویندوز شما سری N نیست و دارای نرم افزار مدیا پلیر هستید این روش را ادامه دهید. برای این کار ابتدا WMP را اجرا کنید (Windows Media Player) به Tools و Option بروید. در تب Rip Music می توانید مکان ذخیره فایل های MP3 و در بخش پایین تر در فرمت MP3 و در کیفیت به بهترین آن عوض کنید.

حال CD صوتی را در دستگاه گذاشته و منتظر بمانید آهنگ ها با WMP پخش شوند در بالا روی Rip CD کلیک کنید و پروسه تبدیل شروع می شود.

تبدیل فایل های CDA مربوط به سی دی های صوتی به MP3

 

روش نرم افزار JetAudio:

ابتدا JetAudio را در صورتی که ندارید دانلود کنید. دقت کنید که باید نسخه Full  (که VX نام دارد) را دانلود کنید و نسخه Basic گزینه MP3 را ندارد. (لینک برای دانلود نسخه Full) پس از دانلود آن را اجرا کنید. حال CD را اگر در دستگاه نگذاشته اید آن را قرار داده و کمی منتظر بمانید و در بالای نرم افزار JetAudio روی Rip CD کلیک کرده و در پنجره باز شده در بالا (Source) درایو سی دی را انتخاب کرده و آهنگ هایی که می خواهید تبدیل شوند را انتخاب کنید و در زیر نوع نامگذاری و مکان را می توانید به دلخواه عوض کرده  و همچنین دقت کنید در بخش Format گزینه MP3 انتخاب شده و در Config به کیفیت خوبی آن را قرار دهید.

.

در صورتی که شما روش ساده تری را می دانید یا در مورد مراحل سوالی دارید در بخش دیدگاه های همین بخش اعلام کنید تا متن مورد تغییر گردد.

در صورت استفاده و کپی حتما نام سایت و لینک به منبع آن در “دانش کامپیوتری” فراموش نگردد.

2.3 3 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

51 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها