نرم افزار QR Code Generator برای ایجاد کدهای QR

نرم افزار QR Code Generator برای ایجاد کدهای QR در سیستم عامل ویندوز و تحت دات‌نت تهیه شده که می‌توانید با این نرم‌افزار ساده و سبک برای این کار می‌باشد.

به نقل از ویکیپدیا در مورد کدهای کیو آر:

QR Code یک رمزمیلهٔ ماتریسی (یا بارکد دودورا [دوبُعدی]) است. می‌توان آن را با پوینده‌های QR، تلفن همراه دوربیندار و تلفن هوشمند خواند. این بارکُد دربردارندهٔ چیدمانی از چهارگوش‌های سیاه بر روی زمینهٔ سپید است. دادهٔ نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، شماره تلفن، یا دادهٔ دیگری باشد. ایده ساخت و اجرای این رمز، در شرکت تویوتای ژاپن و در سال ۱۹۹۴ میلادی بدست آمد. استفاده از این کد در ژاپن بسیار فراگیر است و بیشترین کاربرد را میان بارکدهای دوبُعدی دارد. “QR” کوتاه “Quick Response” (پاسخ سریع) می‌باشد، زیرا سازندهٔ آن می‌خواست کُد به گونه‌ای باشد که درونمایه با شتاب زیاد رمزگشایی شود.

مدتها پیش ایده نوشتن نرم افزاری برای این کار را داشتم که در اینترنت روش ها و الگوریتم های برنامه نویسی متعددی برای اینکار موجود می باشد و برای آن نرم افزارهایی نوشته شده ولی هیچ کدام از API گوگل استفاده نکرده‌اند! استفاده از آن نرم افزار را از قابلیت آفلاین خارج می کند ولی سرعت و دقت بالایی نسبت به نسخه های دیگر را امکان پذیر می سازد.

ویژگی های نرم افزار QR Code Generator :
– امکان ذخیره تصویر ایجاد شده در قالب فرمت PNG
– توانایی ایجاد تصویر QR در اندازه های مختلف

در نسخه‌ی اول فعلا این موارد اضافه شده‌اند که در نسخه های بعدی امکانات دیگر به همراه نکته نظرات شما در دیدگاه ها در صورت امکان در آن اعمال خواهد شد. برای مشاهده نسخه اولیه این نرم‌افزار به همراه تصویری از محیط آن به ادامه همین مطلب مراجعه نمایید.

نرم افزار QR Code Generator برای ایجاد کدهای QR
نرم افزار QR Code Generator برای ایجاد کدهای QR

نرم افزار QR Code Generator برای ایجاد کدهای QR

توجه

– این نرم افزار با دات نت 4 نوشته شده است (در صورتی که این نسخه از دات نت را ندارید اینجا کلیک کنید)
– همانطور که در توضیحات اول اشاره کرده این نرم افزار با API شرکت Google کار می کند! پس آنلاین هست و برای آفلاین به دنبال الگوریتم پایدار و قوی و به دور از موارد اضافی هستم که در نسخه های بعدی سعی می شود بصورت آفلاین و بدون اینترنت بهترین نتیجه را گرفت.

.

تغییرات »

1.0 – 1392/7/6 – نسخه اولیه

1.1 – 1392/7/6 – رفع ایراد در ایجاد چندباره کد

.

دانلود »

لینک دانلود نسخه نهایی با حجم ۲ مگابایت

(تصویری از محیط این نسخه)

نسخه‌های قبلی:

1.0 – با حجم 95.04 کیلوبایت : [لینک مستقیم] [لینک غیرمستقیم] (تصویری از محیط این نسخه)

3 2 رای‌ها
امتیاز مطلب

نوشته‌های مرتبط

مشترک
اطلاع از
guest

5 دیدگاه‌ها
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها