نمایش حجم پوشه ها در Explorer ویندوز با Folder Size

یکی دیگر از مشکلات شناخته شده سری سیستم عامل های ویندوز از گذشته به امروز عدم نمایش حجم پوشه ها در مرورگر فایل های خود ویندوز است که جواب این شرکت برای این مشکل هم تا حدی درست هست و آن ها ادعا دارند با این کار یعنی نمایش حجم پوشه ها مانند حجم فایل ها قدرت سیستم بیهوده مصرف شده و اگر پوشه ای برای شخص اهمیت داشت از طریق Properties می تواند انواع حجم ها را مشاهده کند.

ولی وقتی را در نظر بگیرید که لازم دارید چند پوشه حجیم را در یک جا شناسایی و عملیاتی بر روی آنها انجام دهید! برای این کار باید کلی وقت گذاشته و تک تک آن ها را از طریق Properties مشاهده کنید! ولی اگر به طریقی حجم پوشه ها هم معلوم می شد بهتر نبود؟

برای رفع همیشگی این مشکل چند روش وجود دارد مانند نصب نرم افزارهای دیگر برای مدیریت فایل ها ولی اگر از محیط مرورگر فایل های ویندوز نمی توانید به نرم افزار های جانبی دل بکنید به شما نرم افزار را پیشنهاد می کنیم که در همه ویندوزها اعم از ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی همانند یک افزونه عمل کرده و حجم پوشه ها را در داخل همان پنجره مدیریت فایل ها نمایش دهد.

می توانید این نرم افزار (Folder Size) را از ادامه همین مطلب دانلود و نصب نمایید.

همچنین بخوانید:   نرم‌افزار Fb OPF ابزاری رایگان برای دسترسی به تصاویر فیس‌بوک

ابتدا خود نرم افزار (Folder Size) را از لینک های دانلود زیر دریافت و  نصب کنید. (حتما نسخه دانلودی را بر اساس ۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن ویندوز خود انتخاب و نصب نمایید.)

لینک دانلود دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی در یک فایل زیپ

 

پس از نصب و اجرا یک آیکون در سیستم Tray خود کنار ساعت مشاهده می کنید که  با راست کلیک کردن ۳ گزینه زیر را مشاهده می کنید (تصویر از نسخه ۲٫۶ تهیه شده شاید در نسخه های بعدی گزینه ها زیاد تر شوند)

نمایش حجم پوشه ها با Folder Size
نمایش حجم پوشه ها با Folder Size

که گزینه اول برای فعال سازی خود نرم افزار می باشد و در صورت فعال بود اگر پنجره Computer برای مرور کردن فایل ها را باز کنید تصویر بعدی را مشاهده می کنید. گزینه دوم برای اجرای خودکار نرم افزار در هنگام بالا آمدن ویندوز (Start Up) می باشد. و گزینه آخر هم برای اتمام حجت با نرم افزار می باشد :]

اگر ویندوز شما ۷ و یا در خانواده آن مانند ۸ و ویستا باشد با باز کردن Explorer فایل ها تصویری مانند تصویر زیر را مشاهده می کنید :

نمایش حجم پوشه ها در ویندوز با Folder Size
نمایش حجم پوشه ها در ویندوز با Folder Size

ولی در ویندوز XP نرم افزار می تواند به داخل نفوذ کرده و مانند شکل زیر حجم پوشه ها را ببینید :

نمایش حجم پوشه ها در ویندوز XP با نرم افزار Folder Size
نمایش حجم پوشه ها در ویندوز XP با نرم افزار Folder Size

البته سعی سازنده بر این هست که در ویندوز های جدید نیز مانند ویندوز XP نمایش را به خود پنجره ببرد ، پس باید تا نسخه های جدید نرم افزار از همین پنجره کوچک استفاده کنیم.

 

منبع: دانش کامپیوتری

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از