تشخیص به روز بودن آدرس های اینترنتی با Update Scanner [افزونه مرورگر Firefox]

اگر اهل وب گردی باشید و یک لیست Bookmark برای خودتان تهیه کردید که هر روز به آنها سر می زنید تا بدانید به روز رسانی شده اند یا نه ولی وقت شما را این کار می گیرد و برای این کار افزونه Update Scanner را به شما پیشنهاد می کنیم که در صورتی که مایل به چک کردن به روز بودن لیست از آدرسهای سایت ها و وبلاگ ها می توانید برای مشاهده آموزش نحوه استفاده از آن را در مرورگر Mozilla Firefox به ادامه همین مطلب توجه نمایید.

برای این کا ابتدا به این آدرس رفته و افزونه را دانلود کرده و آن را نصب کنید. پس از نصب مرورگر موزیلا شما یک بار باید Restart شود. سپس در سمت چپ پایین صفحه مرورگر شما علامت فلش رو به بالا ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید تا پنجره ای اسلاید مانند سمت چپ نمایان شود.

در این پنجره می توانید لیست سایت ها را وارد کنید. برای مثال می خواییم همین سایت دانش کامپیوتری را وارد لیست کنیم. به صفحه اول سایت می رویم و روی دکمه New entry (اولین آیکن از سمت چپ)  کلیک می کنیم و صفحه زیر را مشاهده می کنیم :

Update Scanner - نرم افزار تشخیص به روز رسانی سایت های اینترنتی
Update Scanner – نرم افزار تشخیص به روز رسانی سایت های اینترنتی

حال شماره های داخل تصویر را تک تک توضیح می دهم.

۱) نام عنوان سایتی هست که می خواهیم وارد لیست کنیم.

۲) آدرس اینترنتی گزینه اول!

۳) میزان چک کردن وب سایت مانند یک بار در روز ، هر ۳ روز یک بار ؛ روزی دو بار و همانند این

۴) میزان به روز بودن این آدرس چقدر باشد تا به شما اطلاع دهد. در حد ۱۰۰ کاراکتر برای وبلاگ های مهم و بیشتر برای وبلاگ هایی که مطالب زیادی می نویسند و راحت می شود آنها را تشخیص داد.

۵) تنظیمات اضافی مانند کدینگ کاراکتر ها و یا محسوب شدن جاوا اسکریپت و همانند اینها.

۶) آخری هم دکمه اوکی هست برای اعمال تغییرات 🙂

خسته نباشید! شما یک آدرس را وارد لیست کردید و در مدت تعیین شده بعدی با پیغامی در پایین و سمت راست صفحه به همراه یک صدا تعداد آدرس های به روز شده را برای شما اعلام می کند.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اطلاع از