تاریخ دار مبدل تاریخ های خورشیدی ، میلادی و قمری به همدیگر

پس از تجربه‌هایی که در DateTools ونسخه قبلی تاریخ‌دار و در کل تبدیل تاریخ ها بدست آوردم در نسخه سوم از نرم افزار ظاهری هرچه ساده‌تر و کاربر پسندتر طراحی نمودم که قابلیت‌های قبلی از جمله تبدیل تاریخ‌های جلالی (شمسی یا خورشیدی)، میلادی و قمری به همدیگر در یک صفحه و یکجا را دارا می‌باشد.

برخی از قابلیت های مهم نرم افزار تاریخ‌دار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– ظاهری ساده و کارکرد آسان
– نشان دادن تاریخ های امروز در هنگام اجرای نرم افزار
– تبدیل دقیق تاریخ های جلالی (شمسی) و میلادی به همدیگر (*)
– قابلیت تشخیص نام روز تاریخ مقصد
– تشخیص سال کبیسه در سالهای جلالی و میلادی
و سایر امکانات مفید…

* در تبدیلات تاریخ قمری بخاطر کم‌یک‌های برخی ماه‌ها هیچ تبدیل دقیقی وجود ندارد و در این نرم‌افزار شاید یک روز اختلاف وجود داشته باشد.

– این نرم افزار در بخش نرم افزارهای فارسی سایت‌های “سافت ۹۸” ، “تبیان” و “دانلود سافت‌ور” نیز معرفی گردیده است.

برای مشاهده تصویری از محیط نرم افزار و دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تصویری از محیط نرم افزار

تصویری از محیط نرم‌افزار تاریخ‌دار در نسخه ۴.۰

تغییرات 

نسخه ۱٫۰ » ۲۲ بهمن ۱۳۹۱: نسخه اولیه (این نسخه برای عموم ارائه نشده است)

نسخه ۱٫۱ » ۲۴ بهمن ۱۳۹۱: افزوده شدن بخش برج های دوازده گانه به همراه تغییرات عمده ای در راحتی کار با نرم افزار.

نسخه ۱٫۲ » ۱۸ مرداد ۱۳۹۲: افزوده شدن مواردی مانند خلاصه تاریخ ورودی و تبدیل نام روزها و ماه ها به تاریخ مقصد و چند مورد دیگر به خواسته کاربران عزیز

نسخه ۱٫۳ » ۲۰ مرداد ۱۳۹۲: تغییرات جزئی و بهبود در عملکرد (با تشکر از forghan89 در ارائه پیشنهادات سازنده در ایمیل و بررسی نسخه جدید)

نسخه ۲٫۰ » ۱۵ آذر ۱۳۹۲: حذف بخش های کم کاربرد بنا به درخواست کاربران و افزودن قابلیت تشخیص سال کبیسه میلادی و همچنین تغییر برخی الگوریتم ها هم برای کاهش پیش نیاز دات نت از ۴ به نسخه ۲ و هم ارائه تاریخ دقیق تر قمری. (در این مورد نرم افزارها و سایت های زیادی مطالعه و تست شد و می توان گفت نرم افزار تاریخ دار دقیق ترین مبدل نرم افزاری برای تاریخ قمری می باشد)

نسخه ۳٫۰ » ۲۳ آذر ۱۳۹۲: تغییر کلی در ظاهر و شیوه کدنویسی نرم افزار به همراه تمامی امکانات قبلی.

نسخه ۳٫۱ » ۲۵ آذر ۱۳۹۲:‌ تغییر در الگوریتم تاریخ قمری و بهبود آن، افزودن کل تاریخ ها در جعبه زیر تاریخ ها، افزودن تشخیص سال کبیسه جلالی

نسخه ۴٫۰ » ۱ فروردین ۱۳۹۴: تغییر کلی برنامه برای کارکرد ساده و بدون مشکل با توجه به تجارب در نسخه‌های قبلی

همچنین بخوانید:   آگاهی از تاریخ دقیق ویندوز نصب شده [ترفند کامپیوتری]

شرایط کلی استفاده از نرم افزارهای ساخت اینجانب:

با توجه به رسیدن تعداد نرم افزارهای ساخته شده توسط من و ارائه شده در این سایت به بیش از ۲۰ عدد رسیده است و در طول این دو سال فعالیت من در بخش دانش کامپیوتری به تجاربی مبنی بر نرم افزارهای رایگان ساخت خودم رسیدم کاربری که مایل به استفاده از این نرم افزارها می باشد بایستی شرایط زیر را قبل از دانلود و استفاده قبول داشته باشد :

– تمامی نرم افزارهایی که من طراحی کردم و اینجا به اشتراک گذاشتم کاملا رایگان و کپی از آنها آزاد می باشد.
– هیچ کد و بخشی در هیچ کدام از آنها برای هدف غیر گفته شده نوشته نشده است و تمامی نرم افزارهای طراحی شده کاملا پاک می باشد.
– برای اجرای تمامی نرم افزارها داشتن دات نت نسخه ۲ الی ۴٫۵ ضروری می باشد (نسخه دقیق دات نت در هر ارائه مشخص شده است).
– نرم افزارها بصورت is as می باشند، یعنی هرچه من می خواستم در نرم افزار ارائه کردم، اگر شما چیزی غیر این می خواهید بخاطر رایگان بودن من شرمنده‌ام!
– ایده ها و نظرات شما باعث پیشرفت نرم افزار و کمک به همدیگر خواهد شد و این را بدانید من نرم افزارها را برای همیشه به قصد رایگان قرار داده‌ام!
– در صورت کپی از نرم افزارها در سایت ها و وبلاگ ها لینک دانلود دیگری برای آن قرار ندهید تا اطلاعات تعداد دانلودها را ما دقیق داشته باشیم. (برای همه نرم افزارها لینک مستقیم و غیر مستقیم پیکوفایل قرار داده شده است).
– معمولا نسخه های اولیه نرم افزارها دارای ایرادات زیادی می باشند ولی نرم افزارهایی که من طراحی می کنم نسخه ۰٫۸ اول ارائه می شود و پس از مدت های تست توسط خودم نسخه ۱٫۰ را در این سایت قرار می دهم پس اگر نسخه اولیه را دانلود می کنید نگران این مورد نباشید.
– تمامی نرم افزارها کاملا پرتابل و بدون نیاز به نصب بوده‌اند و تنها آنها را از داخل فایل فشرده خارج کرده و اجرا کنید.

 

توجه

– برای اجرای نرم افزار از نسخه ۱٫۱ الی ۱٫۳ نیاز به نسخه ۴ از دات نت های شرکت ماکروسافت می باشد ولی از نسخه ۲٫۰ به بعد با تغییراتی تنها نیاز به دات نت ۲ می باشد، اگر این نسخه را در سیستم خود ندارید و یا در بودن آن شک دارید اینجا را مطالعه فرمایید » دانلود تمامی نسخه های دات نت ها
– در تبدیل به تاریخ قمری به دلایل معلوم یک الی دو روز اخلاف وجود دارد.
– در صورت وجود هرگونه مشکل و یا ایده هایی برای نسخه های آینده در همین مکان ارائه نمایید تا در نسخه های بعدی جمع آوری گشته و در صورت امکان افزوده و اعمال گردد.
– در صورت وجود اشکالی در اجرای نرم افزار یا ارائه پیشنهادات با بخش تماس با ما آن را با ما درمیان بگذارید.

.

دانلود

دانلود نسخه نهایی:

دانلود نرم‌افزار تاریخ‌دار نسخه ۴٫۰ با لینک مستقیم

دانلود نرم‌افزار تاریخ‌دار نسخه ۴٫۰ با لینک کمکی پیکوفایل

دانلود نسخه های قلبی:

دانلود نسخه ۱٫۱ – با حجم ۱۴۷ کیلوبایت

دانلود نسخه ۱٫۲ – با حجم ۱۴۹ کیلوبایت

دانلود نسخه ۱٫۳ – با حجم ۱۴۹ کیلوبایت

دانلود نسخه ۲٫۰ – با حجم ۹۹ کیلوبایتلینک غیر مستقیم

دانلود نسخه ۳٫۰ – با حجم ۱۵۳ کیلوبایتلینک غیر مستقیم

دانلود نسخه ۳٫۱ – با حجم ۱۵۴ کیلوبایتلینک غیر مستقیماین مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در زیر کلیک نمایید)
Tweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

16 comments

 1. سلام
  تو ورژن اخر برنامتوت (۴) اگه بشه مثل نسخه قدیمی برای وارد کردن روز میلادی به صورت دستی هم وارد بشه خیلی خوب میشه . جون تاریخ دقیق رو میدونیم مثلا ولی باید تو تقویم بین سال ها و ماها هی بچرخیم .
  حالا فلان ماه عقبتره جلوتره .
  ممنونم میشم و خسته نباشین

  1. سلام. شما می‌تونید با عدد در بخش میلادی نیز تاریخ رو بدید و حتما لازم نیست با ماوس اسم رو دقیق انتخاب کنید! یعنی در پنجره میلادی روی ماه و روز و سال که با ماوس بزنید و روی کیبورد عدد ماه رو بزنید به انگلیسی اسم رو می‌نویسه و در روز هم مشکلی نیست.

 2. با سلام و تشکر از برنامه خوبتون
  من از ویندوز ۱۰ با تاریخ شمسی استفاده میکنم
  توی آخرین نسخه توی بخش انتخاب تاریخ میلادی هم چون از انتخاب کننده تاریخ ویندوز استفاده میکنه برنامه تاریخ اونجام شمسیه و نمیشه تاریخ میلادی واردی کرد.

  1. سلام. ویندوز ۱۰ این مشکل رو داره چون خودش تاریخ رو بر میگردونه و همون رو به عنوان تاریخ شمسی ولی با فرمت میلادی نشون می ده نرم افزارهای تحت دات نت رو بهم می ریزه که توصیه می کنم از تاریخ میلادی استفاده کنید چون نرم افزارهای دیگه هم به مشکل می خورن… راهی براش نیست مگه اینکه بعدا ماکروسافت مثل تاریخ قمری برای ایرانی و شمسی هم نوع جدید تعریف کنه…

 3. سلام با تشکر از زحماتتون توی یه تبدیل تاریخ متوجه شدم که روز هفته به درستی نمایش داده نمیشه یعنی در کادر بالاتر Wendnesday میزنه و در کادر پایین دوشنبه. از وضعیت پرینت اسکرسن گرفتم که متاسفانه اینجا امکان ضمیمه کردنش نیست.

  1. سلام. در تبدیل میلادی به شمسی روز در زیر به روز نمی‌شود. ولی در بالا روز به انگلیسی صحیح هست. در به روز رسانی بعدی این مورد رفع می‌شود. ممنون از گزارش مشکل.

 4. سلام خسته نباشید- خیلی عالی است
  فقط یک پیشنهاد، اگه بتونید سالها شو زیاد کنید عالی میشه مثلا الان من از نسخه ۳٫۱ استفاده می کنم و از سال ۱۲۰۰ ش و یا ۱۸۲۰ به قبل رو ساپورت نمیکنه، اگر این توانایی رو داشته که تا هزار سال قبل رو تبدیل کنه عالی تر میشه
  مرسی

  1. سلام
   ممنون که فارسی نوشتید، منتظر گواب هستید؟؟ قمری با یکی فوقش دو روز درست تبدیل می‌شه! متاسفانه بخاطر کم‌یک الگوریتم درستی برای این تبدیل نیست.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *