Instalike
Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

جلوگیری از اجرای CompatTelRunner.exe در ویندوز ۱۰

یکی از مشکلات ویندوز ۱۰ اجرا شدن برخی سرویس‌ها و Processهایی می‌باشد که باعث گرفته شدن منابع سیستم شده و سرعت ویندوز کند می‌شود. یکی از این برنامه‌ها CompatTelRunner.exe یا همان Windows Compatability Telemetry است که وظیفه آن جمع آوری و ارسال برخی اطلاعات برای سازنده با هدف بهبود ویندوز می‌باشد! قطعا خاموش بودن این برنامه هیچ مشکلی برای ویندوز ندارد و حتما توصیه می‌شود برای مصرف کمتر اینترنت و حفظ امنیت و اطلاعات خود این برنامه را خاموش نمایید.

برای این منظور در Start عبارت Task Scheduler را تایپ کرده و برنامه مربوطه را باز کرده و به آدرس زیر بروید:

Task Scheduler Library -> Microsoft -> Windows -> Application Experience

بر روی Microsoft Compatibility Appraiser راست کلیک کرده و آن را Disable نمایید. در صورتی که هنوز مشکل پابرجا بود بر روی ProgramDataUpdater نیز راست کلیک کرده و Disable نمایید.

در آخر این مورد را متذکر می‌شوم که این برنامه ویروس یا بدافزار نیست و برای خود ماکروسافت می‌باشد.

 

CompatTelRunner.exe file information

The process known as Microsoft Compatibility Telemetry belongs to software Microsoft Windows Operating System by Microsoft (www.microsoft.com).
Description: CompatTelRunner.exe is an important part of Windows, but often causes problems. The file CompatTelRunner.exe is located in the C:\Windows\System32 folder. Known file sizes on Windows 10/8/7/XP are 37,096 bytes (37% of all occurrences), 34,024 bytes, 67,816 bytes, 30,912 bytes or 15,808 bytes.

 

این آموزش از جایی کپی نشده و حاصل تجربه نویسنده می‌باشد، انتظار می‌رود شما کاربر محترم و متشخص نیز در صورت کپی و استفاده از آن در هر مکانی لینک به آموزش در سایت دانش کامپیوتری و درج نام نویسنده را فراموش نفرمایید.

Print Friendly, PDF & Email


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و نویسنده‌ی سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس نرم‌افزار کامپیوتر و علاقه‌مند به برنامه‌نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *