Instalike
Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

حذف پوشه Windows.old از پارتیشن ویندوز

برخی از کاربران در مورد این پوشه و حجم بالای آن سوال کرده بودند که آیا می‌توان آن را پاک کنند یا بودن آن با این حجم لازم هست یا نه. لازم دیدم در این آموزش جامع در مورد این پوشه توضیحاتی را بیان کرده و روش پاک کردن آن را نیز توضیح دهم.

علت به وجود آمدن این پوشه چیست؟

وقتی شما ویندوز را Upgrade می‌کنید و از نسخه‌های قدیمی به نسخه جدید به روز رسانی می‌کنید برای اینکه بتوانید بعدا در صورتی که از نسخه جدید راضی نبودید آن را بتوانید Rollback نمایید،‌ این پوشه به وجود می‌آید و بهتر هست کمی با نسخه جدید کار کنید و اگر در مدتی که با آن کار کردید از نسخه جدید راضی بودید به سراغ بخش بعدی یعنی حذف این پوشه بروید ولی در صورتی که خواستید به نسخه قبلی برگردید کافیست وارد تنظیمات شده و از بخش Update & Security‌ به Recovery رفته و Go back to previous version یا مورد مشابه این را کلیک نمایید. البته دقت نمایید در بسیاری از مواقع پس از یک ماه استفاده از نسخه جدید این پوشه خودکار پاک می‌گردد ولی در صورتی که می‌خواهید دستی پاک نمایید به بخش بعدی این آموزش مراجعه نمایید.

 

چگونه این پوشه را پاک نماییم؟

همانطور که در بخش قبلی متن گفتیم این پوشه بعد از یک ماه پاک می‌شود ولی در صورتی که خواستید دستی آن را پاک نمایید به Disk cleanup را از استارت اجرا کرده و درایو ویندوز را انتخاب نمایید (در حالت عادی درایو C درایو ویندوز است) پس از آن در پنجره باز شده در زیر روی دکمه Clean up system files کلیک نمایید تا بتوانید فایل‌های سیستمی را نیز پاک نمایید. پس از آن لیست به روز شده و گزینه ای با عنوان Previous Windows Installation  را تیک بزنید و تایید نمایید:

در صورتی که سوال برای تایید این عملیات پرسیده شد تایید کرده و خواهید دید که این پوشه Windows.old پاک گردید.

در صورت پاک شدن این پوشه چه مشکلی پیش می‌آید؟

بنا به مطالب قبل آموزش پس از پاک شدن این پوشه دیگر نمی‌توانید به نسخه قبلی ویندوز Rollback نمایید. به غیر از آن هیچ مشکل دیگر وجود ندارد.

 

این مطلب از جایی کپی نشده و انتظار می‌رود شما نیز در صورت استفاده از آن و کپی برداری نام نویسنده «مهرداد مهاجر» و لینک به مطلب در دانش کامپیوتری را رعایت نمایید.

Print Friendly, PDF & Email


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و نویسنده‌ی سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس نرم‌افزار کامپیوتر و علاقه‌مند به برنامه‌نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *