Instalike
Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

پنج هکر بزرگ تاریخ

اگر بخواهیم هک را در یک جمله تعریف کنیم به نفوذ غیر قانونی به یک سیستم هک می گویند. حال اگر قصد از این نفوذ خراب کاری باشد ، هکر کلاه سیاه ، اگر فقط برای شناسایی باگ و موارد امنیتی باشد هکر کلاه سفید ولی اگر قصد هکر هنوز معلوم نشده و هرچه پیش آید برایشان خوش آید به آنها کلاه صورتی می گویند که تجربه ثابت کرده خطرناک ترین ها همان کلاه صورتی ها هستند! گونه ای دیگر بنام کلاه خاکسری وجود دارد که هم کارهای کلاه سفید ها و هم کلاه سیاه ها را انجام می دهند.

و اما در ادامه همین مطلب ۵ هکر بزرگ تاریخ کامپیوتر را به همراه کارهای آنها برای شما آورده ایم که اگر دوست داشتید حتما مطالعه ای داشته باشید در این مطلب.

۱- Kevin Mitnick :

کوین میتنیک - Kevin Mitnick
کوین میتنیک – Kevin Mitnick

این شخص مشهور ترین هکر شناخته شده و تا به امروز دو کتاب ارزشمند The Art of Deception و The Art of Intrusion را برای ما به یادگار گذاشته. از کارهای وی هک سیستم های شرکت های مشهوری مانند نوکیا ، موتورولا ، Sun Microsystem و غیره می باشد. کوین میتنیک بیشترین خصارت را به شرکت DEC زده که حدود $۱۶۰,۰۰۰ برآورد شده است. ایشنان بخاطر کارهای مشهورشان توانستند مدیر یکی از بخش های شرکت کامپیوتری IBM را در دست بگیرند.

 

۲- Adrian Lamo :

آدریان لامو
آدریان لامو- Adrian Lamo

این فرد یک هکر کلاه خاکسری می باشد که در کارنامه خود هک سیستم های بزرگی مانند New York Time Yahoo و Microsoft را دارد.

 

۳- Gary Mckinnon :

Gary Mckinnon
Gary Mckinnon

وی به نقل از خبرگزاری BBC انگیزه خود را از هک پیداکردن شواهدی از UFO ها می داند، یو اف او ها به موجودات و ابزارهای ناشناخته فضایی موجود در جو زمین مانند بشقاب پرنده ها گفته می شود. وی بخاطر همین بهانه خدود۷۰۰,۰۰۰$ به بانک ها و سیستم های اطلاعاتی دولتی خصارت زده است.

 

۴- Robert Tappan Morris :

Robert Tappan Morris
Robert Tappan Morris

ایشان اولی کرم کامپیوتری (Computer Worm) که نوعی ویروس می باشد و خرابکاری هایی در سیستم های کامپیوتری بوجود می آورد را ساخته است که هم اکنون ایشان پروفسور و استاد دانشگاه MIT و همچنین مدیر یکی از کارگاه های بزرگ هوش مصنوعی در دنیا می باشند.

 

۵- Jonathan James :

Jonathan James
Jonathan James

این فرد یکی از هکر های امریکایی بوده که در بزرگترین کار خود به ناسا (NASA) حمله کرده و خدود $۴۱,۰۰۰ خصارت وارد می کند که بعد از آن ناسا وی را به کمک گرفته و وی نرم افزاری برای ناسا نوشته که ۱٫۷ میلیون دلار فروخته شد.

ترجمه شده از : BBC News , Wikipedia , Born2Hack و وبلاگ های انگلیسی

 

Print Friendly, PDF & Email


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و نویسنده‌ی سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس نرم‌افزار کامپیوتر و علاقه‌مند به برنامه‌نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *