Instalike
Instagram

تبلیغات ارزان در دانش کامپیوتری - اندازه 468 در 60

همه چیز در مورد بازی Clash Of Clans برترین بازی آنلاین گوشی‌های هوشمند

پیغام مدیریت:
مطلب به روزرسانی شد (۱۳۹۳/۹/۳۰).
همچنین این مطلب اولین و تنها مطلب آموزش تخصصی و فارسی زبان برای بازی Clash Of Clans می باشد.
آموزش بازی BoomBeach از سازنده این بازی هم در سایت گذاشته شد (لینک به مطلب).
این آموزش بالای ۲۰۰ هزار بار در طول سه ماه بازدید دارد.
(کپی تنها با لینک مطلب و ذکر نام نویسنده مجاز می‌باشد. حق‌فروش‌این آموزش مجاز نیست و این آموزش رایگان تهیه شده و رایگان ارائه می‌شود.)

توجه مهم» تمامی این هفت‌هزار کلمه‌ای که در این آموزش وسوال‌وجواب موجود می‌باشد توسط شخص صاحب سایت، مهرداد مهاجر نوشته شده و برای تکمیل آن و پاسخ به سوالات کاربران شبانه روزی وقت گذاشته شده. شما دوست عزیزی که این آموزش را بدون هیچ کم و کثری در قالب یک App اندروید برای فروش ارائه می‌دهی آیا کار شما دزدی نیست؟ نباید اول با نویسنده در این مورد مشورت داشته باشی؟ شما دوست عزیزی که بدون ذکر مطلب در سایت پر ادعای خودت کپی می‌کنی و هیچ اسمی از نویسنده می‌بری واقعا اسم خودت را انسان می‌گذاری؟ مطلب آموزش جامع و تصویری بازی Hay Day به همراه نکات ریز و نایاب جمع آوری و نوشته شده بود که به لطف این کار برخی از کاربران ایرانی از گذاشتن آن خودداری کردم. باشد که نام آدمی کمی بما بیاید!!

 

مقدمه:

اگر اهل بازی‌های آنلاین باشید حتما نام این بازی زیبا را شنیده اید، یا اگر تا الان موفق به تجربه این بازی زیبا نشده اید هم اکنون با مراجعه به ادامه همین مطلب مراجعه کرده و با دانلود این بازی شما هم به این نتیجه برسید که بهترین بازی در بین بازی‌های آنلاین می‌باشد. این آموزش اکثرا را بر اساس سوال و جواب های رایج شروع می کنیم که برای دوستان در بازی پیش می آید و شاید سوال شما نیز باشد.

لیست مطالب اولیه و سوالاتی که در این آموزش به آن جواب خواهیم داد عبارتند از :
+ دانلود آخرین نسخه بازی برای iOS و اندروید
+ مقدمه و نکات اولیه بازی برای تازه کارها
+ نکات مهم و کلی برای هر سطح از تالار شهر
۱- عدد بالا سمت چپ یا Trophies چیست و برای چه استفاده می شود؟
۲- در موقع حلمه چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟ منابع بالا یا Trophies بالا؟
۳- در بازی چطور Gem رایگان و کاملا مجانی بدست بیاوریم؟ آیا هک این بازی ممکن هست؟

و ده ها سوال و جواب دیگر…

 

دقت نمایید این آموزش هر مدت یک بار به روزرسانی شده و در آن سوالات و مطالب آموزشی جدید افزوده خواهد شد. برای مشاهده متن کامل به ادامه همین مطلب مراجعه نمایید.

همچنین در صورتی که شما هم مطلب آموزشی یا سوالی در ذهن درمورد این بازی دارید در بخش دیدگاه ها بیان کنید تا با نام خودتان اینجا افزوده گردد. همچنین اگر در ارائه نکات جایی اشتباه تایپی بود یا چیزی به اشتباه گفته شده خوشحال می شویم اطاع دهید تا پیگیری نماییم.

.

راهنمایی برای دانلود نسخه آخر برای اندروید و iOS:

برای دریافت نسخه اندروید پیشنهاد می‌شود از Play Store دانلود نمایید تا در به روز رسانی‌های بعدی به مشکل بر نخورید و حجم کمتری برای آپ‌دیت بازی بپردازید. (در صورتی که این بازی در گوگل برای ایران غیرقابل دانلود می‌باشد و عبارت This app is not available in your country را نمایش می‌دهد، برای رفع مشکل از این آموزش استفاده نمایید.) برای نسخه iOS هم می‌توانید از Cydia برای گوشی‌های جیلبریک شده و یا با استفاده از نرم‌افزار iTools برای غیره آن از این لینک دانلود و نصب نمایید.

.

مقدمه و نکات اولیه بازی برای تازه کارها:

درکل در بازی “حمله‌ی قبال” (Clash Of Clans) شما یک دهکده دارید (Village) که ساختمان اصلی (Town Hall) دارد و منابع اکسیر (Elixir) و طلا (Gold) در ابتدا و بعدها منابع دیگری مانند اکسیر سیاه (Dark Elixir) هم دارید که از آنها برای بدست آوردن منابع اولیه مورد نیاز سایر ساختمان های نظامی و دفاعی و … استفاده می کنید. اگر بازی را برای بار اول اجرا کنید تا مرحله ای به شما قدم به قدم آموزش داده خواهد شد که یک توپ (Canon) کنار ساختمان اصلی گذاشته تا از دهکده دفاع کنید، سپس به Goblin ها حمله می کنید تا شیوه حمله کردن را یاد بگیرید و بعد از آن انبار منابع (Storage) را می سازید و ساختمان اصلی را دوبار Upgrade می کنید. تا اینجا همه چیز باید بصورتی که خانم آموزش دهنده می گوید انجام گردد. بعد از آن بازی دست شماست. اول بازی توصیه اکید می کنیم تا با زدن دکمه Setting در پایین بالای Shop که علامت چرخ دنده هست بر روی Google+ Sign in کلیک کنید تا با اکانت گوگل شما بازی Sync شده و همیشه ذخیره گردد تا درصورتی که بعدها بازی پاک شد یا گوشی را عوض کردید مجبور به بازی کردن از ابتدا نباشید!‌ این مشکل رایج بسیاری از بازیکن هاست که بعدها دچار آن می شوند و راهی برای بازیابی اکانت وجود ندارد. در ادامه بازی با نحوه درست بازی کردن در این بازی بیشتر آشنا خواهیم شد ولی این را به یاد داشته باشید، در این بازی به هیچ وجه از Gem تا خریدن کارگر (Builder) سوم استفاده نکیند! چون اگر در ایران باشیم نمی توان Gem خریداری کرد و بعدها به کارگر سوم خیلی نیاز پیدا خواهیم کرد که از دست دادن Gem یعنی سرعت بسایر کم بازی در مراحل بعدی. وقتی شما به یکی حمله می کنید بر اساس رتبه ای که دارید و طرف مقابل دارد Trophies یا غنائم نصیب شما می شود یا از دست می دهید که این غنائم پس از بازسازی Clan Castle یا ساختمان قبیله و وارد شدن به یک قبیله به درد می خود و همچنین در گروه بندی شما که بعدها به آن اشاره خواهد شد. یک مطلب مهم هم که باید در این بخش آموزش به آن اشاره کنیم آنلاین بودن بازی هست! یعنی همانند شما یا شاید یکی از شما قویتر حریف شما باشد!‌ پس هیچ موقع حمله یا دفاعی را ساده نگیرید. در این بازی سه نوع روش کلی برای بازی وجود دارد: ۱- حمله ۲- دفاعی ۳- مزرعه داری که در زیر به آنها اشاره می شود.

۱- حمله یا Attack: این نوع بازی زمان زیادی را می خواهد چون در آن شما باید اکثر اوقات آنلاین باشید و از حلمه به سایرین منابع بیشتری را به دست آورده و ساختمان های خودتان را Update کنید.
خوبی این روش: سرعت رشد دهکده بالاست .
بدی این روش: زمان آنلاین بودن بیشتری را می‌خواهد و تجربه بازی باید در حد متوسط به بالا باشید و برای ابتدای بازی خوب نیست.

۲- دفاعی یا Defense: در این نوع بازی شما وقت زیادی برای حمله و بدست آوردن منابع ندارید و از طرفی Trophies را هم نمی خواهید از دست بدهید که حالت دفاعی برای این مواقع بهترین هست.
خوبی این روش: نسبت از دست دادن Trophies و منابع از سایر روش ها کمتر است.
بدی این روش: سرعت رشد دهکده پایین می باشد.

۳- مزرعه داری یا Farming: یکی از استراتژی ترین نوع بازی که شما با سیاست هایی در عین بازی کردن به حالت دفاعی کمترین منابع را از دست می دهید ولی در این حالت نباید انتظار داشت که Trophies هم کمتر از دست برود. ولی در این حالت که بسیار به حالت دفاعی شبیه هست شما منابع کمتری از دست می دهید که برای رشد کمی بهتر است.
خوبی این روش: سرعت رشد متوسط می باشد.
بدی این روش: نسبت از دست دادن Trophies به منابع بیشتر است.

در ادامه مطالب و مخصوصا در بخش چینش برای هر یک از این سه نوع بازی چینش های متفاوتی را به شما یاد خواهیم داد و مطالب کاملتری را خواهیم گفت.

توجه» دوست عزیزی (آقای فاتحی) آموزشی تصویری در مورد شکل سربازها و ساختمان‌ها بعد از Upgrade ها و تغییرات آنها به همراه توضیحاتی در مورد Spell های موجود در بازی تهیه کرده اند که می‌توانید بصورت فایل PDF از این لینک دانلود و مطالعه نمایید.

 

نکات مهم و کلی برای هر سطح از تالار شهر یا Town Hall:

همیشه بیاد داشته باشید گزینه های مهم برای افزایش سطح (Upgrade) در بازی به ترتیب منابع (معدن طلا و سپس اکسیر)، دفاع (اول دیوار و بعد توپ و قلعه ها و …) بعد از آن نظامی‌ (پادگان، کمپ نیروها و …) و در آخر تالار شهر (Town Hall) می باشد. دقت کنید در اینجا برای مواردی چون پرچم و مجسمه و گل و موارد مشابه که هیچ فایده ای ندارند اولویتی قرار داده نشده است! چون همه آنها منابع را می گیرند و فایده ای هم ندارند! همچنین گزینه تالار شهر در آخر گفته شده است و توصیه اکید می شود در آخر و زمانی این کار را انجام بدهید که گزینه ای برای بالا بردن سطح ندارید. دلیل آن هم مشخص هست، با بالا بردن سطح تالار نسبت به هم رده های خودتان (بر اساس لیگی که در آن هستید و آن هم بر اساس غنائم یا Trophies هست) درصد کمی را در جنگ ها به دست میاورید، که برای شروع جنگ هم از شما پول زیادی را می خواهد! همچنین با بالا بودن سطح ها قبل از بالابردن سطح تالار شهر باعث می شود پس از بالابردن سطح آن و باز شدن موارد جدید وقت برای موارد جدید با نیرو و تولید بالا گذاشته شود تا برعکس این مورد! نکته های دیگر برای سه نوع بازی که در بالا به آن اشاره شد در بازی بصورت حمله شما باید تمرکز خود را برای نیروها و بالا بودن سطح آنها در Laboratory کنید و سطح پادگان (Barracks) و کمپ نیرو (Army Camp) و در کنار آن سطح انبارها را بالا نگه دارید تا در جنگ ها غنائم از دست ندهید. در نوع دفاعی دیوار ها و قلعه های دفاعی و بودن تالار شهر در مرکز نقشه از مهم ترین مراحل بازی باید قرار گیرد. در نوع مزرعه داری هم بودن تالار شهر در کنار!‌ شاید این سوال به ذهنتان بیاید که اگر در بیرون باشد که همش بازنده می شویم! بلی!‌ ولی با هر بار نابودی تالار شهر که دوباره می توان آن را احیا کرد، شما ۱۲ ساعت سپر دفاعی (Shield) رایگان بدست میاورید که با تولیدات بالای طلا و اکسیر می تواند کمک زیادی به شما بکند.

 

۱- عدد بالا سمت چپ یا Trophies چیست و برای چه استفاده می شود؟

این عدد نشان دهنده غنایم جنگی بدست آمده می باشد که در موقع حمله به یک نفر از آن گرفته شده و به شما داده می شود و یا برعکس وقتی کسی به شما حلمه کند و شما ببازید غنائم شما به آن شخص واگزار می شود. در موقع دفاع پس اگر شما پیروز شوید نه تنها غنایم شما از بین نمی رود بلکه غنایم شخص حمله کننده هم به شما تعلق می گیرد. این عدد اگر به ۱۲۵۰ برسد به شما ۴۵۰ عدد Gem رایگانتعلق می گیرد که اگر ۵۰ عدد هم داشته باشید یک کارگر اضافه می توانید تهیه کنید. از عدد Trophies برای رده بندی لیگ قهرمانی هم استفاده می شود و همچنین برخی قبله ها محدودیت هایی برای ورود دارند که این محدودیت همان عدد غنایم شما می باشد.

 

۲- در موقع حلمه چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟ منابع بالا یا Trophies بالا؟

این بسته به نوع بازی شما که در بخش اول آموزش به سه نوع آن اشاره کردیم و نیاز آن لحظه شما بستگی دارد. برای مثال می خواهید قلعه کماندار (Archer Tower) را افزایش سطح دهید و به ۵۰۰هزار طلا نیاز دارید و طلای شما ۴۰۰هزار هست. پس دنبال دهکده ای باشیم که می توانیم از آن طلای راحت تر و بیشتر با نیروی حاضر بدست بیاوریم. همیشه موقع حمله ابتدا چند نیروی ارزان مانند Barbarian را در مسیر بگذارید تا اگر بمب یا تله ای وجود داشته باشد نیروی کم و ارزانی را از دست بدهید و بعد با نیروهای قوی و دیوار شکن ها وارد عمل بشوید. دقت داشته باشید با غول (Giant) و دیوار شکن (Wall Breaker) ضدهوایی های موجود را نابود کنید و پشت غول ها Healer قرار دهید تا با خیال راحت تمامی نیروهای دفاعی را نابود سازد سپس با کماندار (Archer) یا Goblin ها که سرعت بالایی دارند انبارها و منابع فرد را خالی کنید. برای بدست آوردن ۱۲۵۰ عدد از Trophies که ۴۵۰ Gem رایگان به همراه دارد باید موقع حمله به نوع مزرعه دارها حمله کنید که تالار شهر را در بیرون از دهکده قرار داده اند.

 

۳- «آموزش هک بازی» در بازی چطور Gem رایگان و کاملا مجانی بدست بیاوریم؟ آیا هک این بازی ممکن هست؟

این را بدانید تمامی روش هایی که برای هک بازی در اینترنت هست مخصوصا برای نوع اندروید دروغین و ناکارآمد هست (برای بدست آوردن منابع و جم) که وقت شما را می گیرد و نتیجه ای ندارد! ولی تنها یک هک برای اندروید موجود می باشد که در هر دستگاه اندرویدی قابل نصب نیست و تنها بر روی گوشی های روت شده نصب می شود. (دانلود نرم افزار xModGames برای هک بازی: دانلود نرم‌افزار برای اندروید و iOS) در این هک شما می توانید در حملات منابع زیر عدد دلخواه را رد کنید و به بعدی بروید (هزینه بعدی کم می شود) مشکل صفحه بیکار ماندن و پیغام بازی مبنی بر Reload دوباره را حل کنید و مهم تر از همه آن در Scout کردن Clan Wars می توانید بصورت نامحدود به بازیکنان حریف حمله کنید. (آموزش تصویری در آپارات و یوتیوب) ولی بدون نرم افزار هک و در کل برای بدست آوردن Gem در بازی Clash of Clans چند راه هست که در زیر بیان شده است:
۱- تمیز کردن اطراف دهکده از درختان، بوته ها و موارد مشابه که از شما منابعی بین ۲۵۰ الی ۲۰۰۰۰ از طلا و اکسیر می گیرد و در عوض شاید یک الی ۵ عدد Gem رایگان برای شما بدهد. (جدیدا در سطوح بالا تا ۷ Gem هم داده می شود.)

۲- انجام دادن مامویت هایی که در بالا زیر Trophies دکمه آن وجود دارد (Achievement ها) که از بالا بردن سطح تالار شهر و انبارها و تمیز کردن اطراف گرفته تا بردن غنایم که از ۵ الی ۴۵۰ جواهر (Gem) رایگان به همراه دارد.

۳- بودن در سه قبلیه برتر هفته که برای شما ۲۰۰هزار Gem رایگان بهمراه دارد و همچنین رفتن به لیگ کریستال و بالاتر از آن که یکی از سخت ترین کارهای بازی هست ولی ناممکن نیست!

۴- و در آخر پرداخت هزینه به یورو یا دلار که اگر لیست ها را نگاهی بیندازید و با وضع دلار و یورو در ایران فکر نمی کنم مایل به خرید Gem باشید!

دقت نمایید برای هک بازی ایمیل و رمز عبور خود را به کسی ندهید! اگر در نظرات زیر دنبال کنید می بینید خیلی از کاربران در این دام شیادان افتادند و بازی خود را از دست دادند و راهی برای گرفتن بازی و عوض کردن ایمیل و غیره وجود ندارد! این مورد را همیشه مدنظر قرار دهید.

 

۴- بهترین چینش ساختمان های بازی چگونه باید باشید تا کمتر مورد حمله واقع شویم؟

این مورد هم بر اساس نوع بازی شما از سه نوع گفته شده است که بهترین منبع را گوگل معرفی می کنیم! برای مثال من به دنبال چند چینش برای بخش مزرعه داری هستم در صفحه گوگل عبارت “clash of clans town hall 5 farming base” را جست جو می کنم. مشاهده می کنید که نام بازی و سطح تالار شهر و نوع بازی بسایر مهم هست. یک مثال دیگر عبارت “clash of clans town hall 5 defense base” را برای بازی دفاعی و سطح ۵ از تالار شهر جستجو می کنیم. برای نوع حمله لازم به نوشتن نیست اکثرا. دقت کنید نوع بازی در هر زمان می تواند متغیر یا حتی آمیخته ای از هم باشد!

 

۵- معنی کلماتی که در گفت گوی بین قبلیه گفته می شود مانند np ، yw یا lol یعنی چه؟

این کلمات اختصاری که در بازی های آنلاین بخاطر کمبود وقت برای نوشتن کامل کلمات استفاده می شود و در چت کردن متنی انگلیسی هم رایج شده است را می توانید از سایت Urban Dictionary جستجو کنید. برای مثال اگر np را بزنید برای شما می نویسد not problem و موارد مشابه به همراه مثالی از آن.

 

۶- چگونه در بازی نام خود را عوض کنیم؟ یا یک نام خاص را بگردیم؟

سوال بسیاری از بازیکن ها که ابتدای بازی وقتی نام آنها پرسیده می شود نوشته زیر آن را نخوانده اند که به هیچ وجه بعدا نام بازیکن عوض نمی شود! و در مورد سوال بعدی که فعلا نمی توان نام بازیکنی را جستجو کرد ولی این قابلیت در دستورکار سازنده برای نسخه های بعدی هست.

 

۷- آیا می توان بازی Clash of Clans را در کامپیوتر بازی کرد؟

بله! ولی این را حتما اول بخوانید، سازنده بازی این کار را ممنوع اعلام کرده و گفته در صورت شناسایی بازیکنانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند اکانت آنها بن خواهد شد. ولی از طرفی بازی در کامپیوتر بخاطر پردازنده قوی و صفحه بزرگ آن بسایر دلنشین تر از نسخه گوشی هست (برای برخی ها که با ماوس بجای تاچ راحت تر هستند) برای این کار ابتدا نرم افزار BlueStacks را دانلود و نصب نمایید. (برای نداشتن مشکل حتما و حتما از نسخه روت شده باید استفاده نمایید، یا در صورتی که نسخه معمولی را دارید در انتهای همین مطلب بلواستکس آموزش روت نرم‌افزار تهیه شده است) سپس با باز کردن آن یک تبلت اندرویدی با نسخه ۴ به بالا در دست شماست که می توانید با لینک اولیه برای اندروید از همینجا فایل نصبی اندروید را دانلود و بازی کنید. طریقه ادامه دادن بازی در این نرم افزار و رفع مشکل اکانت گوگل در آن در سوال بعدی اشاره شده است.

 

۸- «سوالات مربوط به Save و Load بازی» چگونه بازی را ذخیره و دوباره برگردانیم؟ یا در صورت عوض کردن دستگاه یا بازی در BlueStacks چگونه بازی را ادامه داد؟

برای ذخیره بازی داشتن چهار نرم افزار Google Play Store ، Google Play Framework ، Google Account Manager و Google Services ضروری می باشد که برای دانلود برنامه ها بصورت تست شده در بلواستکس می توانید اینجا کلیک کرده و دانلود نمایید [دانلود نسخه جدید برنامه ها و بروز شده تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳] (قبل از نصب در مورد محتویات فایل زیپ توضیحات تکمیلی انتهای متن را حتما مطالعه کنید) (دانلود از نسخه قبلی فایل زیپ پیکوفایل) پس از دانلود همه فایل ها را از فایل زیپ خارج کرده و در گوشی نصب و آپ دیت کنید.‌ البته این را هم بندانید با نسخه جدید بلواستک این نرم افزارها تهیه شده است و ممکن است در نسخه های قدیمی آن کار نکند. در مورد نسخه آیفون اطلاعی در دست ندارم ولی شنیده ام Apple ID لازم می باشد. پس از نصب یا اطمینان از وجود چهار فایل در گوشی یا نرم افزار BlueStacks به بخش Setting رفته و در بخش Accounts & Sync از بالا سمت راست روی ADD ACCOUNT کلیک کرده و روی Google کلیک نمایید. دقت نمایید داشتن گوگل سرویس برای این کار مانند گوشی لازم می باشد. (+تصویر راهنمای این مرحله) سپس اطلاعات اکانت Google را وارد کرده و پس از اتمام کار وارد بازی شده و به تنظیمات رفته و رویGoogle+ Login یا Link Device کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود Sing In را بزنید تا به اکانت گوگل شما متصل گردد سپس اگر شما قبل در این اکانت گوگل تا جایی از بازی را ادامه داده بودید و قصد Load بازی را داشته باشید در سوالی از شما می خواهد تا در صورتی که می خواهید به تاون هال X برگردید روی Confirm کیک نمایید تا به اکانت قبلی برگردید. ولی در صورتی که بار اول هست که اکانت جیمیل خودتان را می دهید بازی ذخیره می شود و برای اطمینان از اینکه بازی بصورت کامل Sync شده است یا خیر دقت نمایید دکمه Google+ بصورت سبز رنگ خواهد بود. توجه نمایید برای این مراحل داشنت سرعت اینترنت بالا ضروری می‌باشد. همچنین از سوال ۲۱ نرم افزار رفع تحریم را باید قبل از ذخیره داشته باشد.

توجه» آقای فاتحی آموزش تصویری برای انجام این کار (مراحل ذخیره بازی) بصورت قدم به قدم، در قالب PDF برای شما دوستان گردآوردی کرده است که می‌توانید از این لینک دانلود کرده و مطالعه نمایید.

توضیحات تکمیلی در مورد GApps:
در مواردی رخ داده است که فایل آخری مربوط به فریم ورک پلی استور نصب نمی شود برای رفع این مشکل دو نوع فایل نصبی در آخرین فایل زیپ ارائه شده و اگر این دوفایل هم نصب نشد با خود مرورگر گوشی نام آن را در گوگل پیدا کرده و نصب نمایید
.
– وجود Google+ و متصل بودن به آن ضروری نیست.
– در صورتی که در صفحه اتصال به گوگل سرویس بعد از زدن Link Device یا Connect Google+ لودینگ رد نشد باید از ابزار دور زدن تحریم ها مانند هات اسپات استفاده نمایید.
(بخاطر آپدیت‌های مکرر بازی و نرم‌افزارهای لازم گوگل که تهیه کالکشن آنها بصورت یکجا در این مکان مکن نمی‌باشد، توصیه می‌شود از مارکت Aptoide موارد لازم را به‌روزرسانی نمایید.)

 

۹- در بازی می شود به شخص خاصی حمله کرد؟

در بازی به دو نفر می توان حمله کرد، یکی برای انتفام که از لیست حمله های شما هست و برای شما حمله کرده است که در این حالت می توانید ذخایر شخص را دیده و در موقع مناسب حمله کنید. و شخص دوم بصورت رندم در هم لیگ شما و غیر هم قبیله شما انتخاب می شود. پس تنها در حالت اول که شخصی به شما حمله کرده بود می توانید به آن حمله کنید.

 

۱۰- چطور در بازی به ما حلمه نکنند؟

در بازی اگر شما آنلاین باشید یا Shield فعال باشد، نمی توان به شما حمله کرد ولی در حالی که آفلاین باشید و Shield شما فعال نباشد می توان به شما حمله کرد. ولی شما می توانید حالت ساختمان ها را به صورتی بچینید که کمتر به شما حمله کنند. شاید سوال دیگر پیش بیاید که اگر گوشی کلا روشن بماند دیگر کسی نمی تواند حمله کند؟ خیر! با ده دقیقه دست نزدن به چیزی در بازی پیغامی ظاهر شده و وضعیت شما آفلاین می شود.

 

۱۱- اگر بخوایم بازی را از اول شروع کنیم چطور اکانت قبلی را باید پاک کرد؟

برای این کار کافیست در گوشی اندرویدی یا نرم افزار BlueStacks به بخش Setting رفته و در بخش Apps بازی Clash Of Clans را پیدا کرده و روی دکمه Clear Data کلیک کنید. حال دوباره بازی را اجرا کنید مانند اول کار آموزش خواهد داد و بعد از آن اگر اکانت گوگل داشته باشید و سینک شده باشد به شما اخطار می دهد که شما قبلا با این ایمیل تا فلان مرحله بازی کرده اید به آن مرحله از تاون هال بازگردد؟‌ اگر روی No کلیک کنید ذخیره قبلی بازی پاک می شود و بازی از ۰ شروع خواهد شد. یا اگر خواستید ذخیره قبلی بماند و یک ذخیره جدید داشته باشید کافیست یک اکانت گوگل دیگر را مانند سوال ۸ اضافه کنید و در بازی وقتی روی Google+ کلیک می کنید اکانت جدید را بدهید تا در اکانت جدید بازی ذخیره گردد. در گوشی های iDevice ولی روش راحت و رسمی معرفی نشده و در اکثر روش های موجود ریست کل دستگاه هم لازم هست ولی روش های دیگری هم هر روز ارائه می شود که می توانید از این لینک گوگل دنبال کنید.

 

۱۲- «آموزش انتفال بازی از iOS به Android و برعکس» در iOS قبلا بازی می کردم و الان وارد Android شده ام آیا امکان ادامه بازی هست؟

در iOS بازی در Game Center اپل ذخیره می شود و در اندروید در اکانت Google Plus که نمی توان از طریق ایمیل یکسان سازی (Sync) انجام داد ولی با استفاده از کدی که در بازی به شما می دهد می توانید بین اندروید و iOS ارتباط برقرار سازید. برای این کار در دستگاه قدیمی وارد تنظیمات بازی شده و Link device را بزنید. اگر اکانت گیم سنتر یا گوگل شما تعریف شده باشد از قبل از شما سوال می پرسد این دستگاه قدیمی هست (Old) یا جدید‌ (New) که شما قدیمی را می زنید و یک کد برای مدت ۵ دقیقه به شما می دهد. در دستگاه جدید به تنظیمات رفته و لینک تو دیوایس زده و اینبار گزینه جدید را می زنیم و کدی که در دستگاه قدیمی داده را وارد می کنیم یا از شما بپرسد می خواهید Town Hall شماره فلان را داشته باشید یا همین سری بازی در دستگاه جدید بماند؟ شما شماره قدیمی را تایید کنید. (برای مثال در دستگاه قدیمی شماره تاون هال ۷ بوده و در دستگاه جدید ۵ هست و می خواهیم ادامه ۷ را بازی کنیم و در صورتی که سوال پرسید می خواهید به تاون هال ۷ بروید و ۵ پاک شود؟ تایید می کنیم.) همچنین جدیدا بازی برای انتقال باید تاون هال آن زیر ۴ یا ۵ باشد. بالای آن منتقل نمی‌گردد.

توجه» دوست عزیزی (آقای فاتحی) آموزش تصویری برای انتقال بازی بصورت فایل PDF ارائه نموده اند که می توانید از این لینک دانلود نمایید.

لینک سازنده همراه  با تصاویر برای این موضوع ـ بصورت انگلیسی

 

۱۳- جنگهای قبیله ای Clan Wars چیست و چگونه انجام می شود؟ 

در نسخه جدید قابلیت جنگ در بین قبیله ها افزوده شده که در آن لیدر یا کو-لیدر قبیله ای که اعضای آن بالای ده نفر می باشند در سمت چپ بر روی آیکون جدید جنگ قبیله ای کلیک کرده و دکمه استارت را می زند، پس از کمی در بین قبیله های هم رده جست جو خواهد شد و یک قبیله برای جنگ انتخاب می شود. بعد از آن کل جنگ در دو روز انجام می شود. در روز افراد داخل قبیله به هم دیگر کمک می کنند و قبلیه مناسب خود را برای دوستان خود اعلام می کنند و برای بهتر نابود کردن آن می توانند با Scout کردن آن فرد نقشه مناسب جنگی بکشند و پس از ۲۴ ساعت جنگ رسما شروع می شود و افراد هر قبیله با نیروهایی که از قبل دارند و از افراد هم قبیله کمک گرفته اند به جنگ می پردازند و این جنگ های داخل قبلیه ای با جنگ های قبلی قرق دارند و در آن از تروپی شما کم نمی شود و حتی اگر Shield دارید از بین نمی رود، از منابع شما کم نمی شود و در صورتی که در وسط جنگ Surrendered کردید نیروهایی باقی مانده از بین نمی روند (تا این نسخه که تست کرده ایم) ولی در این جنگ منابعی بر اساس حمله هایی که انجام می دهید ذخیره می شود که در انتها اگر برنده جنگ بودید به شما تعلق می گیرد و در Clan Castle ذخیره می شود و هر موقع که دوست داشتید می توانید بعدا استفاده کنید و این منابع را هیچ وقت از دست نمی دهید. دقت کنید که در این جنگ ها به دنبال سه ستاره کامل باشید تا کل قبیله پیروز شود و چیزی برای شما برسد و تنها ۲ بار فرصت جنگ دارید و اگر به یک دهکده دو نفر حمله کنند بهترین آن محاسبه می گردد. پس اگر در قبلیه ای جنگ بود و عضوی از آن جنگ نکرد در انتها اگر قبله پیروز هم شود چیزی به آن فرد تعلق نمی گیرد.

 

۱۴- مقامات داخل قبیله از لیدتر تا الدر چیست و محدودیت کارهای آنها تا چه کارهایی می باشد؟

رئیس قبیله Leader نام دارد و دارای تمام امکانات مانند تغییرات در قبیله، عزل و ارتقای اعضا و … را دارا می باشد و بار اول سازنده قبیله لیدر می باشد ولی بعدها می تواند یک شخص دیگر با لیدر کند و یک قبیله یک لیدر دارد. معاون لیدن Co-Leader نام دارد و کو لیدرها فقط نمی توانند کولیدر و لیدر را انتخاب کنند و سایر موارد را دارا می باشند. در انتها Elder دارای یک ویژگی آن هم بیرون کردن اعضای عادی (الدر نمی تواند الدر به بالا را بیرون کند) و دعوت از افراد دیگر به قبلیه هست.

 

۱۵- جعبه جواهر (Gem Box) موجود در بعضی دهکده ها چیست و چطور بدست آوریم؟

این جعبه همانند بوته ها (Bushes) و درختها (Trees) در دهکده ها ظاهر می شود و با گرفتن اکسیر از شما آن را از بین می برد و در بوته ها و درختها نهایتا ۷ جم می توان بدست آورد ولی در این جعبه های جدید ۲۵ الی ۳۰ جم وجود دارد و در هر دهکده یکی می تواند در یک زمان باشد. راهی برای دست آوردن آنها نیست و بصورت رندم در دهکده ها می تواند ظاهر شود ولی تجره ثابت کرده در دهکده هایی که جم کمتری دارند بیشتر ظاهر می شود.

 

۱۶- در BlueStacks چگونه می توان صفحه سیاه شدن را برطرف کرد؟ (ایده این آموزش توسط “مهدی عبدی” افزوده شده است)

برای رفع کلی این مشکل باید در موقع لود شدن نرم افزار اینترنت نداشت ولی برای رفع مشکل ابتدا از Task Manager تمامی موارد مربوط به BlueStacks را End Task کرده و اینترنت را قطع کرده و دوباره بلواستکس را در صورت امکان بصورت Run as administrator اجرا کنید. با تشکر از آقای عبدی بابت این مطلب مهم.

 

۱۷- آیا می توان در یک دستگاه دو یا چند اکانت داشت و با آنها بازی کرد؟

بله می توان. ولی اینطور نیست که همزمان با این اکانت ها بازی کرد. البته در تبلت های Multi-user دار می توان بدون مشکل چند اکانت برای خود تبلت اضافه کرد و در هرکدام بازی را نصب و اکانتی با GMail ی جدا به آنها داد. ولی اگر دستگاه شما مالتی یوزر نیست کافی هست به تعداد اکانت هایی که می خواهید Google Account اضافه کنید (از بخش تنظیمات دستگاه) و در موقعی که می خواهید اکانت خود بازی را عوض کنید از Setting و Apps به بازی Clash Of Clans رفته و آن را Clear Data کنید. بازی از اول شروع می شود و در موقع شروع بالا روی Sign In کلیک کرده و اکانت مورد نظر را می دهید. هر دور که Clear Data کنید بازی فراموش می کند متعلق به کدام اکانت گوگل است و شما می توانید با چند اکانت گوگل بازی کنید.

 

۱۸– «آموزش انتقال اکانت» طریقه انتقال اکانت در نسخه اندروید چگونه هست و شرایط آن چیست؟

توجه» لینک دیوایس کردن بازی که در یک اکانت جیمیل هست به اکانت دیگر جیمیل انجام پذیر نمی‌باشد و سازنده بازی این کار را ممنوع کرده است. برای انتفال اکانت قانونی باید از یک اکانت جیمیل در دو گوشی استفاده شود (ولی نمی توان همزمان با یک اکانت بازی کرد! حتما باید یکی از بازی خارج گردد تا گوشی دیگر بتواند با آن اکانت بازی کند) شیوه کلی هم به این صورت هست که با صفر کردن بازی در دستگاه مقصد (آموزش در سوال ۱۱) بازی که در آن هست پاک می شود و با افزودن اکانت جیمیل گوشی مبدا در تنظیمات گوشی و ورود به بازی و Sign شدن با اکانت جیمیل مبدا. که در این روش ایمیل و رمز مبدا کلا به مقصد داده می شود.

 

۱۹– «سوال قطعی اینترنت در نرم‌افزار بلواستکس» در بلواستکس (BlueStacks) مشکل اینترنت را چگونه باید رفع کرد؟

این مشکل بخاطر این موارد نرم افزاری می باشد که باید موارد زیر را چک کنید:
– نسخه نرم افزار بلواستکس نباید آلفا بوده و نسخه نهایی بتا را نصب کنید.
– آخرین نسخه از دات نت را در سیستم خود نصب داشته باشید. (لینک دانلود)
– آخرین نسخه از JRE را داشته باشید (لینک دانلود)
– از نرم افزارهای پروکــسی و همانند آن نباید استفاده کنید.
– فایل (c/program*86/bluestacks/HD-network.exe) را دقت کنید در لیست سیاه آنتی ویروس و فایروال نباشد و جهت اطمینان فایروال و آنتی ویروس خودتان را در طول استفاده از نرم افزار خاموش کنید.
– کل پوشه BlueStacks را در Properties و تب Security بصورت فول کنترل برای کاربری که هستید در بیاورید.

 

۲۰- «سوال  عوض کردن مکان بازی» چگونه Global را به ایران یا مکان دیگر عوض کنیم؟

این مورد بر اساس اولین ورود شما و آی پی شما انتخاب می شود، وقتی گلوبال شما مثلا امریکا باشد و دوستتان در بخش ایران (IR) چیزی در چت بنویسید شما مشاهده نخواهید کرد، در لیگ ها و تاپ های ایران نخواهید بود. برای رفع مشکل فقط یک بار می توانید اقدام نمایید که برای انجام آن به تنظیمات (Setting) رفته، در پایین صفحه روی Help and support کلیک نمایید. در صفحه جدید روی گزینه آخر یعنی Report an issue کلیک و گزینه Other problem را انتخاب نمایید. با این گزینه باید نرم افزار ارسال ایمیل را داشته باشید که با آن متن مورد نظر یعنی متن زیر را برای سازنده ارسال نمایید تا اصلاح نماید:

Hello, I connected first time from none Iran IP and now I’m always in Iran and want to change my location in global to IR, Thanks.

دقت نمایید این عوض شدن مکان ممکن است تا چند روز دیگر انجام شود و باید صبر نمایید.

 

۲۱- «سوالات به روز رسانی و رفع تحریم» به روز رسانی جدید آمده، بازی را آپ دیت کنم بازی می پره؟ چرا بعد از آپ دیت موقع اجرا روی Downloading content یا Loading گیر می کند؟

در جواب سوال اول: در اندروید اگر با Play Store دانلود نمایید احتمال اینکه از اول بازی بیاید کم است، ولی همیشه بازی را ذخیره کنید (سوال هشتم) در این صورت خیال شما راحت می‌باشد که بازی پاک نمی‌شود. همیشه قبل از اتصال به گوگل Store از نرم‌افزار رفع تحریم هات اسپات که در انتهای این سوال با شرایط داده شده آمده است استفاده نمایید تا مشکلی نداشته باشد. در جواب سوال دوم، با نرم افزار رفع تحریم که در ادامه توضیح خواهیم داد باید وارد بازی شوید (فقط برای بار اول).

نرم‌افزار رفع تحریم: ابتدا فایل eLite.apk را دانلود کرده و نسخه‌های قبلی هات اسپات را که از قبل دارید ابتدا از تنظیمات Clear Data کرده و Uninstall نمایید و این نسخه را نصب کنید، که این نسخه کرک شده (Modded By @Rahil) می‌باشد و محدودیت ندارد را نصب کرده و اجرا نمایید و بار اول صفحه‌ها را Next بزنید تا صفحه وی پی ان آمده و تیک را گذاشته و Connect بزنید. دقت نمایید هیچ موقع به برنامه مجوز Root ندهید (در صورت روت بودن دستگاه). همچنین در گوشی‌های ضعیف که RAM کمی دارند اجرا نمی‌شود و برای رفع مشکلات بازی که با گوگل هم در ارتباط هست باید و باید اینترنت پرسرعت داشته باشید. درصورتی که روی BlueStacks شما این نرم‌افزار فعال نمی‌شود از نرم‌افزارهای مشابه مانند EasySurf می‌توانید استفاده نمایید. که اکثر دوستان موفق به اجرای این نرم‌افزار هم نشدند که تنها راه باقی‌مانده استفاده از نرم‌افزار Pr0xyCap در کامپیوتر می‌باشد. آموزش تصویری دادن پروکـــسی به نرم‌افزار بلواستکس. (با نرم‌افزار رفع تحریم باید لینک مشاهده و نرم‌افزار دانلود گردد همچنین بعد از نصب حتما باید سیستم را ریستارت نمایید) روش‌های بعدی در ادامه مطلب برای دور زدن مشکل در بلواستکس اضافه خواهد شد.

مشکل Loading و خطای آن در Apple: این مشکل بارها گزارش شده که برخی از دوستان با Open V P N و نرم‌افزارهای مشابه که بعد از آپ‌دیت برای بار اول ضروری هست موفق شده اند ولی برخی ها نه!‌ دلیل نه هم کم بودن سرعت اینترنت آنها و مشکل داشتن نرم‌افزار رفع تحریم می‌باشد. بیشتر از این در این مورد شخصا اطلاعی ندارم لطفا در این مورد سوالی نپرسید.

روش اول برای دور زدن مشکل در بلواستکس) روشی را دوست عزیز (Computer Dan) برای کاربرانی که با بلواستکس مشکل دارند افزوده است «خلاصه حرف این عزیز:فیلــترشکن کریو روی بلواستکس جواب می‌دهد.»:

اول باید تو گوگل، کانکشن وی پی ان کریو رو پیدا کنن و دانلود کنن بعد تو گوگل سرچ کنن اکانت رایگان تست کریو البته نتایج جست و جو رو با فیل-تر شکن باز کنن بعد از یک سایت اکانت تست رایگان بگیرن بعد تو کریو واردش کنن بعد که وصل شد سریع بلو استکس رو باز کنن بعد کلش رو اجرا کنن کمی صبر کنن تا درست بشه من خودم چن دقیقه پیش موفق شدم

روش دوم برای دور زدن مشکل در بلواستکس) این روش را مهتاب در دیدگاه‌ها ارائه دادند:

سلام دوستان.من تمام راه هارو رفتم تو بلو استک جواب نداد.تنها راهی که برای خودمو دوستام جواب داد این بود که هات اسپات رو روی ویندوز نصب کردم کانکت که شد کلشو تو بلو باز کردم رفت.فقط حواستون باشه هات اسپاته اندروید تو بلو جواب نمیده.فقط ویندوز اینم لینک دانلود. (نسخه نهایی توسط دانش کامپیوتری در پیکوفایل آپلود شده برای دانلود اینجا کلیک نمایید)

این روش را هم دوست عزیزی (سهند قاضیان) در دیدگاه‌ها برای رفع مشکل Loading در iOS ارائه نموده‌اند (مورد DNS زیر در اندروید هم  قابل اجرا و تنظیم می‌باشد، در بخش وای‌فای دستگاه روی وای‌فای مورد نظر Modify انجام داده و تیک Advance را زده و در بخش Static IP یا IP Setting می‌توان DNS را تغییر داد) :

دوستانی که با وجود استفاده از نرم افزار های عبور از تحریم و o p e n /v/p/n نیز مشکل گیرکردن بازی در حالت لودینگ رو دارن میتونن از راه حل زیر استفاده کنن تا مشکلشون برطرف بشه:
ابتدا از تو قسمت ستینگ دیوایس به wifi مراجعه کنن . سپس روی علامت تعجب سمت راست کنار اسم وای فایی که به اون متصل هستند بزنند تا تنظیمات اینترنت مربوط به اون پیدا بشه. بعد عدد مربوط به قسمت dns (مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳) رو به کلی پاک و این رقمو جایگزین کنن: ۸.۸.۸.۸
بعد از اون به عقب برگردین و صبر کنید تا دوباره به وای فای مربوطه کانکت بشین.
اگه میخواین دوباره روی علامت تعجب بزنید تا شماره dns رو چک کنید و ببینید تغییرات اعمال شده یا نه!
اگه ۸.۸.۸.۸ بود کلا با زدن کلید home از ستینگ بیرون بیاین و بازی clash رو اجرا کنید.. طبیعتا نباید رو دانلودینگ بمونه!!

 

۲۲- «آموزش گرفتن و بازگردانی اکانت سینک نشده» در صورتی که قبلا با جیمیل سینک نکرده باشیم می‌توان اکانت را بازگرداند؟ (این سوال و جواب را دوست عزیز هومن فاتحی تهیه کرده‌اند)

برخی از دوستان این مشکل را دارند که قبلا از ذخیره کردن بازی اطلاعی نداشتند و با بروزرسانی بازی دهکده خود را از دست داده‌اند! ولی در جواب آنها باید بگوییم تنها یک راه و تماس با پشتیبان بازی باقی می‌ماند که مراحل خود را باید انجام دهید. آموزش تصویری برای انجام این کار را دوست عزیزی برای شما تهیه نموده‌اند که می‌توانید ازفایل فشرده فشرده که از اینجا دانلود کرده اید بصورت PDF  مطالعه نمایید.

توجه خیلی و خیلی مهم در مورد این موضوع: برای ترجمه و این سوال شما که “چی باید جواب بدم؟” دیدگاه ارسال نکنید! زحمت کشیده و از یک مترجم آنلاین یا حضوری کمک بگیرید. اینجا سایت ترجمه نیست و من هم مترجم نیستم.

 

۲۳- «آموزش رقع مشکل تایپ فارسی در بازی» با وجود کیبوردهای فارسی و تنظیم بودن روی فارسی باز هم در برخی نسخه‌های BlueStacks مشکل فارسی را چطور باید حل کرد؟ (این جواب نیز توسط دوست عزیزمان هومن فاتحی تهیه شده است)

در برخی اوقات پیش آمده که فقط کیبورد SwiftyKey نسخه تبلت روی بلواستکس جواب می‌دهد، دوست عزیزمان آقای فاتحی آموزشی تصویری برای رفع این مشکل تهیه کرده اند که می‌توانید در فایل فشرده از اینجا دانلود کرده و بصورت PDF مطالعه نمایید.

 

۲۴- «آموزش رفع مشکل جدید اتصال اینترنت در دستگاه و بلواستکس» در موقع وصل شدن با خطای Internet Connection / Unable to connect می‌دهد چگونه رفع می‌شود؟

با تشکر از کاربری که اطلاع دادن در سایت مرجع بازی جنگ قبایل آموزشی رو برای این کار گذاشتند که برای رفع مشکل:
در بلواستکس:
در کنار ساعت روی نماد شبکه راست کلیک کرده و Open network and sharing center را می‌زنیم. در صفحه باز شده جلوی عبارت Connection: معمولا یا WiFi می‌نویسد یا Ethernet یا Local که روی آن کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده روی Properties کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده از لیست مقابل در پایین Internet Protocol Version ۴ که همان TCP/IP4 هم نامیده می‌شود کلیک کرده و در زیر آن روی Properties کلیک می‌کنیم تا صفحه باز شود در همان تب اول و General در بخش زیر روی Use the following DNS server کلیک کرده و در بخش اول به ترتیب ۸٫۸٫۸٫۸ و در بخش زیر آن ۴٫۲٫۲٫۴ را وارد نمایید. اینها DNS های‌ گوگل می‌باشند. برای راحتی کار این عکس را هم می‌توانید مشاهده نمایید (تصویر از آموزش قدم به قدم رفع مشکل اتصال به اینترنت در بلواستکس) در انتها روی OK و Close و مراحل تایید و بستن پتجره ها اقدام کرده و در آهر هم سیستم و هم مودم را یک بار خاموش و روشن می‌کنیم. در صورت خاموش بودن فایروال و آنتی‌ویروس این روش ۹۹٪ مشکل را رفع می‌کند.
در گوشی و تبلت:
منوی گوشی حتما باید انگلیسی باشد. به WiFi رفته. روی مورد وصل شده کلیک کرده و نگه دارید گزینه Modify network را بزنید. در زیر تیک Show advanced option را بزنید. به بخش IP Setting رفته و روی Static قرار دهید. دی‌ان‌اس‌ها را یکی به ۴٫۲٫۲٫۴ و یکی به ۸٫۸٫۸٫۸ تغییر دهید. و به سایر موارد دست نزنید! وای‌فای دستگاه را خاموش و روش کرده و دوباره امتحان کنید. مورد رفع خواهد شد. در صورت رفع نشد تنها راه بازی با نرم‌افزار رفع تحریم eLite.apk می‌باشد که از همینجا دانلود و نصب نمایید و پس از اجرا روی Connect بزنید تا سپر سبز شود و شروع کنید به بازی.

 

<سایر  سوالات شما در این بخش اضافه می گردد>

.

سایت‌های زیادی این مطلب را حتی بصورت اولیه که مطالب آن کامل نبود در سایت و وبلاگ خود بدون ذکر منبع گذاشته اند که به برخی از آنها با دیدگاه تذکر دادیم ولی گوش نمی کنند در حالی که اگر دقت کنید لیتک موجود در اوایل برای نرم افزار iTools به همینجا موجود می باشد!!
ولی از شما کاربر فهیم و باکمالات خواهشمندیم در صورت کپی و استفاده از هرمطلبی از این آموزش حتما باید نام نویسنده آن “مهرداد مهاجر” و لینک به منبع آن در دانش کامپیوتری را رعایت کنید درغیر این صورت کار شما دزدی و کاری کاملا غیر انسانی می باشد.این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
(برای ذخیره در قالب PDF روی دکمه Print در انتها کلیک نمایید)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

درباره ی مهرداد مهاجر

مهرداد مهاجر هستم، مدیر و نویسنده‌ی سایت دانش‌کامپیوتری. کارشناس نرم‌افزار کامپیوتر و علاقه‌مند به برنامه‌نویسی و اینترنت در کنار مباحث امنیت و علوم روز. از آنجایی که همه آموزش‌ها و مطالب را تنها خودم تهیه کرده‌ام و نویسنده آنها تنها شخص خودم می‌باشم از شما دوستان فهیم و با فرهنگ خواستارم که در صورت استفاده از این مطالب در هرجایی حتما نام نویسنده و لینک به مطلب در دانش‌کامپیوتری را هم درج نمایید تا زحمات شبانه روزی اینجانب که بصورت رایگان در اینجا ارائه می‌شود بی نتیجه نماند. همچنین ارائه دیدگاه از جانب شما در مورد مطالب سایت نقش مهمی در ادامه فعالیت و بهبود مطالب آن دارد. همیشه موفق و پیروز باشید.

۱,۲۷۶ دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید
  ۳تا اکانت دارم بعد داخل یکی از اکانتا بودم از داخل تنظیمات قسمت link devinc ی کد دریافت کردم کد رو ثبت کردم بعد گفت یه ایمیل انتخاب کن یکی از ایمیل هامو انتخاب کردم الان فقط روی یه مپم میره دیگه اون یکی مپمو نمیاره راهی هست که اینو لغو کرد یاکاریش کرد ممنون میشم راهنمایی کنین؟

 2. سلام.من یه کلن دارم و لیدر بودم.یک روز خواستم برم بیرون از کلنم و رفتم.بدون اینکه کولیدری تعیین کنم.وقتی برگشتم خود کلن یکی از اعضا را که کاپ بالاتر داشته را لیدر کرده. و این فرد هم خیلی وقته که به بازی مراجعه نکرده.فکر کنم دیگه نیاد.حالا باید چکار کنم دوباره لیدریم را پس بگیرم.کلن الان با ۴۵ عضو بدون لیدر است

 3. سلام دوست عزیز من بازی و از اندروید به اپل لینک میکنم کد رو ک وارد میکنم میگه غلط مینویسی با حروف بزرگ و کوچیک هم امتحان میکنم میگه غلط مینویسی

 4. سلام خسته نباشید من یه اکانت دارم که مدتی هست یکی جز من بازی میکنه ولی نمیدونم کیه خواستم ببینم راهی داره که اون دیگه وارد اکانتم نشه اپل ایدی رو هم عوض کردم اگه میشه کمکم کنید مرسی

 5. سلام دوست گرامی
  مدتی هستش که تا استارت اتک وار میزنم نتم قطع میشه دوباره با زدن اتک دوم وار باز نت قطع میشه .نتم پر سرعت خانگی هستش علتش را بگید ممنون میشم؟

 6. سلام
  یکی از دوستام یک اکانت تان ۹ داشت ک خیلی وقت بود از دست داده بودش با نامه نگاری اکانتشو برگردوندم یعنی یک کد بهم داد ولی کد رو روی اکانت گوگل خودم زدم و بازی خودم ک لول ۱۲۰ بود رو خراب کردم. یعنی بازی رفیقمو روی اکانت خودم سیو کردم راهی هست ک بزش گردونم مال خودمو؟ مال رفیقمو توی ۶ ساعت برگردوندم ولی برای خودم دیگه جوابمو نمیدن.

 7. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما سوالی داشتم درمورد بازی کلش اف کلنز من مدت پنج ماه است که این بازی را انجام میدهم ولی الان گوشی من با مشکل مواجه شده که باید همه اطلا عات ان پاک شود ومن رمز جمیل وتاریخی راکه در ان جیملم رو ساختم رو فرا موش کردم پس نمی تونم دوباره بازیم روبرگردونم وباید دوباره از اول شروع کنم واین امر من رو بسیار ناراحت کرده می خواستم بدونم راه هست که من رمز جیمیلم وعوض کنم وبازی رو برگردونم در ضمن جیملم و داداشم برام درست کرده به خاطر اون الان رمزم و نمی دونم خواهش میکنم راهی رو به من بگید

  • سلام. راهی نیست. پتج ماه چیزی نیست دو سال بازی رو هم دیدم که از دست دادن برخی ها!

   • باعرض سلا م البته ببخشید این سایتتون جمع کنین یه عالمه واسه همه منت میزارید ولی چیزی هم بارتون نیست چه اطلاعات الکی به مردم میدید من رففتم پرسیدم میشه ولی شما من نگاه میکنم همش اطلاعات اشتباه نه تنها به من بلکه به همه میدید حتما مطالعاتتون رو بالا ببرید

 8. سلام…ایا میشه وقتی لابراتوری درحال ارتقاع لول سرباز است..خودت لابراتوری را ارتقاع داد..درحالی که سرباز هم ارتقاع داده بش..خیلی ممنون جواب بدین

  • سلام. خیر! وقتی درحال آپگرید یک نیرو هست نمی‌شه خودش رو آپگرید کرد. گزینه علامت آپگرید غیرفعال هست براش

  • سلام البته باعرض پوزش از اقا مهرداد بله من چندین بار خودم این کارو کردم درحالی که در داخل لابراتوار سرباز ارتقا پیدا می کنه خود لابراتوار هم ارتقا پیدا کنه وفقط در داخل لابراتوار هستش که فقط یک سرباز در مدت معین ارتقا پیدا میکنه وفقط این راهم بگم که اگر مثلا سرباز دو روز مانده که لول ۶ بشود ولابراتوار پنج روز طول مکشد وخواستید لول را بالا ببرید اگر سرباز هم تمام شد بعد از پایان کار بلیدر یا همان کارگر که لول لابراتوارو بالا می برد لول سرباز هم ۶ میشه باتشکر خواستم تجربیاتم رو در اختیارتون بزارم

 9. سلام من گوشیم رو فلش کردم میخواستم برنامه ای هست که تمام اطلاعاتم قبل از فلش شدن رو بازگردونه در ضمن یه اکانت کلش هم داشتم جیمیل داشته ولی پاک شده میخواستم بدونم برنامه ای هس که بتونه برگردونه جیمیل رو اگه هس بزارید ممنون میشم

 10. سلام
  من بازی رو که انجام دادم یه ایمیلی رو ثبت کردم و دوباره با همون ایمیل یه یوزر دیگه ساختم و وقتی خواستم بریزم رو کامپیوتر یا گوشی متاسفانه یوزر اول رو بالا نمیاره و یوزر دوم بالا میاد
  ایا امکان داره یوزر اول ثبت نشده باشه یا کلا باید چیکار کنم یوزر اولم بیاد بالا
  البته اینو بگم که یوزر رو همون گوشی که باهاش بازی شده هستش و روی دیگر گوشی ها بالا نمیاد وقتی اون ایمیل رو میدم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 11. سلام
  با همون ایمیلتون باهاشون تماس بگیرید شما رو می‌تونن پیگیری کنند
  نشد هم اطلاعات اکانت مورد نظر رو باید بدید
  اسم قبلی و زمان ایجاد اکانت و …

 12. چون کلش برای گوشی و تبلت هست نه کامپیوتر

 13. سلام مهرداد جان من اکانتی از یکی از دوستان گرفته بودم حالا گوشیم ریست شده دوباره که خاستم جیمیلشو سیو کنم دیدم پسورد جیمیلشو عوض کرده وبهش دسترسی ندارم چطور باید اکانتو واردش بشم ویا روی جیمیل دیگه سیوش کنم مرسی

 14. سلام
  با دکمه پرینت اسکرین و پیست کردن اون در نرم‌افزارهای گرافیکی مثل پینت ویندوز از صفحه عکس می‌گیرند نه گوشی موبایل! کلا بازی ساز برای اجرا توی بلواستکس بازی رو ممنوع کرده و کارهایی می‌کنه که نشه دیگه بازی کرد

 15. سلام
  منظور آی‌او‌اس هست؟ خب لینک شد می‌نویسه یعنی مشکلی نیست!

 16. [۶/۳/۲۰۱۵، ۱۵:۴۹] A: Hello Chief,
  Thank you for contactth us and
  provtdtnq the detalts of your (031
  thlaqe
  In these cases we need to make sure
  that the rtghtful owner recovers the
  lost account To verify this, we would
  (۱K2 to ask you some QUESTIOWS to
  confirm that thts account IS yours and
  was created by you

  When dtd you start ptaylng on thts
  account?

  When (mm/yyyy) and where (otty a
  country) did you create It7

  How dtd you lose your thlage7

  What devicets) do you use to play the
  account?
  We need at these information to
  [۶/۳/۲۰۱۵، ۱۵:۵۱] A: When dtd you start playing on thts
  account/7

  When (mm/yyyy) and where Letty e
  country) did you create it7

  How dld you lose your vtllaqe7

  What devioels) do you use to ptay the
  account?
  We need at these information to
  make sure that no one etse but the
  qenulne owner of the lost account
  recovers it As soon as we get your
  emalt we wrll proceed to examine your
  mformatton wrth the data In our
  systems, and we wlll get back to you
  shortty We know how much our
  players thhages mean to them
  Thanks for your pattenoe
  Best regards,

  tpr yIJW messaué جواب این چی بدم ممنون

 17. سلام دوستان.کسی میدونه چطوری میتونم میزان طلایی که تا حالا غارت کردمو بفهمم؟

 18. سلام خسته نباشید من وارد یه کلن شدم این کلن مشکل داره هیچ کس نمیتونه به لیست کلن دسترسی داشته باشه و نمیشه کلن رو ترک کرد همه زندانی شدیم ترو خدا کمک کنین

 19. سلام
  یه سوال میشه دو تا بلواستکس رو روی یه کامپیوتر نصب کرد؟ مثلا دو تا اکانت رو به طور همزان باز کنم…

 20. سلام. اگه بلوستکس رو توی درایو C نصب کنیم بهتره یا یه جا دیگه ؟؟؟

 21. سلام اقا مهرداد جدیدا میرم بازی رو باز میکنم چه عادی چه از طریق ایکس مود تا نصفه میخونه نوار بنفش میشه ولی یدفعه از بازی میاد بیرون ایکس مودم هم به روزه بدش بلای بیست بار بیشتر هی میزنم دوباره وسط پر شدن میپره لطفا اگه راهی هست بگید داره اعصابم بهم میریزه

 22. نادر خوش سیما

  سلام من بازی کلش رو روی لبتاب دارم میخوام اون رو روی گوشی بندازم قسمت سیتینگ رفتم گوگل رو زدم پیغام soury میده خواهشن راهنمایی کنید

 23. اقا محسن تو به جای جمیل از ایمیل استفاده کردی

 24. سلام . من یک بازیکن کلش هستم و با رایانه بازی میکنم اما یک روز وقتی وارد برنامه بلو استاکس شدم و بر روی بازی کلش کلیک کردم بازی ارور داد و توی ارور نوشته بود که بازی کلش متوقف شده است حالا این یعنی چی؟ در ضمن اکانت خودم رو سینک نکردم حاله راه حل ای برای درست کردن بازی وجود داره یا نه اگر وجود داره داخل سایت جواب رابنویسین خواهش میکنم!

  • سلام
   گفته شده که بازی در کامپیوتر ممنوع هست و سازنده هیچ تضمینی نمی کنه هیچ و تهدید کرده در صورت اینکه بفهمه بن می کنه! دلیل خطا متفاوت هست چون بلواستکس جای یک گوشی یا دستگاه رو هیچ وقت نمی ده که روش شما بازی کنید
   اگر هم بازی می کردید حتما و حتما باید قبلش بازی رو ذخیره می کردید که این روزها اون رو رفعش بتونید بکنید
   نه اینکه چاره ای نباشه

 25. سلام
  گیفت‌کارت رایگان مثل پول رایگان هست! یعنی یک چیزی مثل رویا
  از سایتهایی که ادعای فروش دارند ولی من سایتی رو تست نکردم و توصیه نمی‌کنم تست کنید
  چون ایمیل و رمز شما رو می‌گیرند و نظرات اینجا رو بخونید بازی رو هم از دست می‌دید

 26. سلام
  ممنون می‌شم فقط یک‌بار سوالتون رو بپرسید
  بعد از بیست و چهار ساعت می‌شه برگشت

 27. سلام. خیر یک کلن دیگه درست کنید و در دادن اختیارات بیشتر دقت کنید

 28. با سلام
  من گوشیم به سرقت رفته برای بازیم هم اکانت و جیمیل ساخته بودم الان چطور میشه اونو روی گوشی جدیدم بازیابی کنم
  با تشکر

 29. سلام مهرداد جان خسته نباشی.میخواستم گوشیم رو به تنظیمات کارخانه برگردونم با این کار بازیهای کلش،بوم وهای دی ازاول شروع میشن؟ ممنون
  (هر سه در گوگل با یک اکانت سینک هستند)

  • سلام
   در متن گفته شده بود سینک بشه ذخیره می‌شه و مشکلی نیست
   موقع لود هم باید دقت کنید اول بازی ساین این کنید تا جیگزین نشه
   تلفظ بازی آخری هم که گفتید هِی دِی هست یعنی روز علف‌خشک

   • منظور از لود یعنی چی؟وقتی بازیا رو دوباره نصب کردم اول باید سینک رو بزنم یا کمی ادامه بدم تا خودش برام پیام بده؟

    • Load
     بارگذاری
     همون ساین‌این
     Sign in
     یعنی بعد از شروع و نصب دوباره بازی، بازی قدیمی رو آوردن
     بعد از نصب از بالا ساین این رو بزنید خودش اگه درست سیو شده باشه پیغام می‌ده

 30. سلام
  ایکس مود چیزی رو هک نمی‌کنه! برخی چیزها رو دور می‌زنه. هک به تغییر داده روی سرور بازی می‌گن…

 31. سلام. میخواستم بپرسم راهی نداره که تو اتک ها لوت بالا بگیرم؟

 32. سلام خواهش میکنم بهم کمک کمید
  من قبلا با جمیل خودم اکانتم و ذخیره کردم و قسمتی ک باید سبز میشد هم سبز شده بود یعنی سیو شده بود
  اما چند وقت پیش مناسفانه جمیل و پسوردم لو رفت و هک شدم
  طوری شد که تو گوشی خودم میتونستم بازی کنم اما کسی ک من و هک کرده بود هم دسترسی داشت ب بازیم مثلا کاپامو و با اتکای بیخود میاورد پایین وکارگرامو ب کار میگرفت و هر کاری…
  دوباره جمیل جدید ساختم که شاید یا جمیل جدیدم سیو کنم اکانتمو
  اما متاسفانه هر کاری میکنم اون قسمت ک باید سبز بشه سبز نمیشه و همچنان دیسکاکنته با این ک جمیل جدید هم وارد کردم و وقتی وارد بازی میشم هم با اسم جمیل جدیدم بالا میاره اما اون قسمت سبز نشده ودنمیشه.
  خواهشا تمنا میکنم کمکم کنید چون نمیخام اکانتمو از دست بدم.
  این ایمیل من اگه میتونید بهم il.com

 33. سلام من میثم هستم .لول بازیم ۴۰ هستش . یکی تو بازی به عنوان این که بهم جم میده ایمیل و پسوردمو گرفت بعنی سرم کلاه گذاشت و از اون به بعد نمی تونم بازی رو لود کنم ایا روشی هست من بتونم کاری بکنم که بازیم برگرده.ممنون میشم راهنمایی کنین

 34. سلام
  ۱- لازم نیست قسم خدا و پیغمبر بخورید اینجا اگه ببینید جواب همه داده شده
  ۲- ایمیل رو موقع ارسال دیدگاه نوشتید لازم نیست آخر هم بنویسید
  ۳- اگه ایمیل همون ایمیل هست موقع اجرای بازی ساین این رو بزنید و در صفحه باز شده روی دکمه لود بازی کلیک کنید و پیغام ها رو طوری دنیال کنید که بازی قبلی بیاد و نه جدیده لود بشه
  اگه هم بلد نیستید بازی رو پاک کرده و دوباره نصب کنید در همون اجرای بازی بالا ساین این رو بزنید بازی قبلی فقط لود می‌شه چون بازی جدیدی نیست

 35. سلام {SOS} داداش من اکانتمو برای چند روز تو گوشی دوستم زدم تا کارگرام بیکار نمون و برام اپدیت بزنه بعد یه هفته رفتم پیشش تا ببینم بازی رو چیکار کرده دیدم بازی رو از اول داره میره پرسیدم چی شده گفت چند روز پیش خواستم برم تو بازی بازی اجرا نشد و نوشته بود باید اپدیت کنید بعد این دوستمونم بازی رو پاک کرده و از فروشگاه پلی دانلود کرده بعد چون جیمیل و رمز اینارو بهش داده بودم نمیدونم چیکار کرده که الان بازیم از صفر شده . من لولم قبلا ۴۷ بود و تاون هالم لول۷ اما الان به جیمیلم سیک میکنم تاونم لول۳ لوم پایینه الان باید چیکار کنم . لطفا راهنمایم کنین

 36. سلام من elite رو دان کردم ولی به سرور هاش وصل نمیشه
  بعد از آپدیت ورژن ۷٫۱٫۱ دیگه نمیتونم به کلن خودم برم و خیلی از راها رو امتحان کردم
  ولی تو قسمت ستینگ بازی google همیشه قرمز میمونه و سبز نمیشه و بازیم لود قبلو بخودش نمیگیره
  همچنین قسمت help & support تغییر کرده و نمیشه ایمل فرستاد به supercell
  چاره چیه؟

  • سلام
   الایت روی هر اینترنت و گوشی جواب نمی‌ده
   قبلا اگه ذخیره کردید با اینترنت پر سرعت و آخرین نرم افزارهای گوگل بازی رو لود کنید آموزش در متن هست
   طریقه هلپ هم بخاطر زیاد شدن درخواست های بازیکنان بسته شده ولی همه راه ها در اون بخش به انگلیسی توضح داده شده که نیازی به کمک سازنده نیست

 37. سلام دوست من نمیتونه کلن منو جوین کنه،تازه کلن ساختم و اولین نفر هست،میشه راهنماییم کنید،ممنون

 38. میخوام ور ۱۵ بازیکون تو وار شرکت کنن نمیشه و سیستم ده نفری سرچ میزه
  چه کار باید کر؟

 39. سلام داداش همه کاراییی که گفتین روانجام دادم ولی این برنامه رو نصب نمیکنه google servies fromework

 40. از مترجم فارسی به انگلیسی کمک بگیرید این مورد رو

 41. سلام
  توی موضوع مربوطه بالا سمت راست بحث جدید راه بندازید تا ببینید نتیجه چیه

 42. می‌شه بگید آی‌دی رو می‌خوایید چیکار؟

 43. خطا رو در گوگل یا غروم سوپرسل بگید ببینید دلیلش چیه من چیزی به ذهنم نمی‌رسه

 44. ۱-هنوز این بازی هک نشده؟؟؟؟؟

  ۲-چرا خرید درون برنامه ایش غیرفعال ه؟؟؟وقتی هم روش کلیک میکنی میگه
  make sure that you are using avalid google account and that your primy payment is up to date

 45. سلام

  جیمیل بازی برام فعال نمیشه، میخام گوشیمو عوض کنم اما دوس ندارم زمینم از دست بره

  ممنون میشم کمک کنید…

  باید چکار کنم؟؟

 46. سلام
  من هرکاری میکنم نمیتونم وارد بازی شم. تو همون صفحه اول ابی رنگ blue stacksگیر میکنه و پایینش مینویسه initializing.
  لطفا کمکم کنین.

  • سلام
   فایروال رو خاموش کنید
   برنامه‌های اضافی رو ببنید
   اگه دوتا کارت گرافیک دارید بلواستکس رو با گرافیک بیشتر باز کنید
   آنتی ویروس رو هم خاموش کنید
   نشد با سخت افزار شما برنامه مچ نیست

 47. اقا یه سوال اکانتم رو فروختم یارو پول رو نریخت الانم یماد تو اکانت اذیت میکنه چی کار کنم دیوایس های متصل پاک بشه

 48. سلام

  من کد Link a device خودمو قبلا در اختیار کسی گذاشتم برای خرید جم بعد از او دیگه کدی نمیاد ولی دهکدم رو جیمیلم کانکته با توجه به دهکدم ماکسیمم وسوسه کنندس میتونه دهکدمو بدزدن ممنون میشم راهنمایی کنید

 49. سلام
  اینها رو از گوگل پیدا کنید و نسخه‌های نهایی رو نصب کنید
  یا آخرین نسخه روت شده بلواستکس رو دانلود و نصب کنید – روی پی‌سی
  روی گوشی یا تبلت آخرین گپس گوگل رو باید بر اساس رام دستگاه نصب کنید

 50. salam
  man be khatere az yad bordane passworde gmail ghader be ehyaye acountam nistam
  lotfan nesbat be moshkele injaneb rahnemayihaye lazem ra mabzool farmayyid
  ba tashakor

  • سلام
   شما که انقدر فارسیتون خوب و خوشگل هست چرا فارسی رو فارسی نمی‌نویسید؟
   در مورد مشکلتون هم باید با گوگل هماهنگی کنید که اونها اکانت شما رو برگردونن من کاری نمی‌تونم بابت یادآوری رمز شما انجام بدم

 51. سلام مجدد
  من قبلا مزاحم شده بودم گفتم که با نرم افزار بلو بازی میکنم الان میخوام بازی رو ثبت کنم که بتونم با گوشی هم برم ادامه بدم ولی هر کاری میکنم گوگل ثبت نمیشه و ارور میده با چیلتر شکن هم امتحان کردم + فایروال رو هم غیر فعال کردم اما تغییری نکرد
  تو خود بازی هم وقتی میزنم روی جیمیل یه لحظه لود میشه و میره و اتفاقی نمی افته
  اگه راه حلی به ذهنتون میرسه ممنون میشم کمک کنید

 52. سلام آقا مهرداد داد.میشه توضیح بدین آیا حمله های آزمایشی امکان داره .یعنی حمله کنیم ببینیم اوضاع از چه قراره ؟بعدحمله نهایی رو انجام بدیم؟.ممنون می شم راهنمایی کنین آخه چند تا روش گذاشتن.نرم افزار و قطع نت..راستی با چند اکانت _۵تا واسه سایتت نظر مثبت گذاشتم اگه ثبت شده باشه.

 53. سلام
  یه سوال دارم
  من توی یه کلن بودم که دوستام ساختن حالا اشتباهی من رو کیک کردن و نمیتونن اینوایت کنن چون توی چت بازی دیگه اسمم نیست
  میخواستم بپرسم راهی هست خودم بتونم برگردم به کلن؟
  وقتی عضویت کلن رو میزنم ارور میده
  لطفا جواب بدید

 54. درود
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  من مشکلی برای اکانتم به وجود اومده
  داستانش مفصله،خلاصه بگم:اکانت رو قرار بود بفروشم یه نفر نامردی کرد پول رو نپرداخت
  و خلاصه جیمیل منو گرفت منم هرکار کردم نشد جیمیلو ریکاوری کنم!!!
  الان مپ هم روی تبلت من فعاله هم روی گوشی اون!
  چیکار کنم از تو دستش در بیارم اکانتمو!
  کمک کنید ممنون

 55. سلام من بازى کلش رو دارم و دیدم بعضى کلنا تمام چت ها یک هویى پاک میشه همشون میخوام بدونم چکارى انجام میدن که چت هاى کلن اینطورى پاک میشه مثلا تو ایران کوروش سه بار پشت سر هم این موضوع رو دیدم و تو گلوبالم همینطور لطفا جوابو اگر میشه از وایبر یا کیک مسنجر بهم بدین
  kik : m.reza.king

 56. سلام من متاسفانه اکانتک رمزشو دادم به یه ادم از خدا بی خبر رفت تو روستام و من سریع رمزو عوض کردم
  ولی باز روستام رو گوشیش سیو هست باید چی کار کرد به پشتیبانی هم ایمیل زدم مشخصاتمو واسشو فرستادم تا اون دستگاهو حذف کنن ولی پاسخ میدن plz reply above this line ———————————————–بالای خط هم جواب میدم باز همینو میگن من که نمیفهمم شما میدونید قضیه چی هست البته اگه فهمیده باشین چی گفتم

 57. خیلی خیلی ممنون و تشکر بابت سایت خوبتون

 58. سلام
  با حذف ونصب بلواستکس بازی ریست می‌شه
  نسخه روت شده بازی در گوگل موجود هست
  دلیل خطای گوگل هم اکثرا باز بودن آنتی‌ویروس و فایروال می‌باشد

 59. سلام من اکانتم وصله و در گوگل پلی هم وصله و سطحمو نشون میده و در گوشی جدید هم در گوگل پلی وصله و سطحمو نشون میده اما وقتی در بازی ساین اینو میزنم یه چیزی لود میشه بعد میره وهیچ اتفاقی نمیفته چ کنم؟

 60. سلام ببخشید من اکانت گوگلم بسته است مبتونم از سایت های ایرانی جم بخرم

 61. ثبت نظر خیلی کنده.دو ساعت بعد چیزی که تایپ میکنم پدیدار میشه تو این صفحه سفیده.لطفا رسیدگی کنید.با گوشی هستم البته

 62. سلام آقای مهاجر واقعا خسته نباشید.کلی از مطالب سایتتون بازدید کردم.خیلی عالی بود.فقط ظاهرا یکم آمیگدالتون زود فعال میشه.واسه سیو بازی کلش باید گوگل پلی داشته باشیم.ولی گوش های اندرویدی نوکیا یا بلک بری کوگل پلی رو ساپورت نمیکنن هیچ راهی واسه سیو این بازی نیست.پس مجبور شدم به گفته یکی از دوستان که خودش واسه نوکیا ایکس از روت کردن گوشی و نصب گوگل پلی ازاین طریق منم گوشیمه که نوکیا ایکس دو هست روت کردم و گوگل پلی به راحتی کار کرد.ولی الان برنامه هایک و بازی کلش کار نمیکنه رو گوشیم.نظر شما چیه؟باید از روت دیگه ای استفاده کنم؟ لطفا به مطالبتون اضافه کنید اونایی که گوشیشون گوگل پلی ساپورت نمیکنه تنها راه سیو بازی چیه.که همون اولش باید روت کنن.راه دیگه ای نداره

 63. سلام خسته نباشی داداش.میخواستم بدونم سینک کردن یعنی چی یا اگه قسمت کانکت گوگل سبز رنگ بود یعنی سینک شده. ممنون

 64. ممنون از راهنماییتون.

 65. ممنون ولی بلو استکس اجرا میشه کامل فقط وقتی کلشو میزنم اینطورمیشه.کار گرفیکم اپدیته بلواستکسمم به جدید ترین نسخه اپدیته.

 66. سلام من یه مشکل دارم وقتی که بلو استکسو اجرا میکنم و تو بازی میرم بغیر از زمین همه چی سیاهه مثلا برف ها سیاه میبارن ادما سیاهن خونه ها سیاهن مشکل از کجاس تورو خدا رهنماییم کنید چی کا کنم؟

  • سلام
   اولا باید تذکری بدم که اینجا بخش دیدگاه ها هست و چت روم نیست که من ۲۴ ساعته آنلاین باشم و درجا جواب بدم
   همه سایتها اینطور هستند که حداقل حداقل چند ساعت باید صبر کنید
   من زیر نیم ساعت دارم جواب می دم که هیچ سایتی این سرعت رو نداره
   در مورد مشکلتون در متن سیاهی صفحه راهی رو گفته شده اون رو اجرا کردید؟ اگه درست نشد درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنید و دوباره نشد نسخه بلواستکس رو عوض کنید و در انتها و جواب ندادن هیچ کدوم از راه ها بلواستکس با کارت گرافیک شما مچ نیست و هیچ راهی جز صبر کردن برای نسخه جدید بلواستکس یا تعویض کارت گرافیک نیست.

 67. حالا نمیشه کاری کرد من دقیق نمی دونم اون اکانت دومی سیو کردم ولی دقیق هنوز gmail-لول-کلن چه قد کاپ دارم شنیدم میشه ریکاوری داد اگه مشخصات را بلد باشی خود ادمین درست میکونه ؟؟؟؟؟؟؟

  • آموزش پس گرفتن اکانت هست مطالعه کنید و اقدام کنید ولی برای این مورد فکر نمی‌کنم راهی باشه
   جایگزین نمی‌شد با لود بازی به دهکده قبلی برمی‌گشتید…

 68. سلام می خواستم بگم من اکانتمو توو ایمیلم سیو کردم و می خواستم امتحان کنم میشه یا نه که بازی رو دیلیت کردم و دوباره همون اکانتم اومد ولی یه اکانت دیگه ساختم اشتباهی تو همون ایمیل ساختم حالا میشه اون اکانت اولیه بیاد ولی شنیدم می گن یک جی میل فقط یک اکانت میشه ساخت لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

 69. سلام ببخشید میخواستم ی سایت معتبر برای خرید جم بهم معرفی کنید راستی چرا همه سایت ها رمز جمیل میخوان برا خرید جم؟

 70. اگه همه چی آخرین هست تاون‌هال رو آپ‌گرید کنید مشکلی نیست

 71. سلام
  نمی شه
  یعنی شما رمز اکانت جیمیل رو هم عوض کنید شخص دیگه ای اون رو با رمز قبلی حتی داشته باشه می‌تونه بهش دسترسی داشته باشه
  کلا خرید و فروش اکانت بازی ممنوع هست

 72. سلام مهرداد جان روش جدیدو پیدا کردم
  کمتر از سه روز میشه بازیو برگردوند عین سایت شما سرعتشون بالاش
  سعی میکنم هر وقت دسم خالی بود برات اموزش تصویریشو درس کنم بفرسم.
  ممنون از سایت خوبت

 73. سلام من چ زمانی حمله های قسمت سرچ کنم.هال سه هستم همه تجهیزات دفاعیم رو به آخرین حد ارتقا دادم.اما
  برای ارتقا سربازام به ۵۰هزار نیاز دارم چ کار کنم

  • سلام
   یکم بیشتر بصورت خودمونی توضیح می‌دید؟ لازم نیست فارسی کتابی بنویسید
   اگر منظورتون زمان اتک دادن هست که فرق نمی‌کنه از همه جای دنیا در بازی هستند
   حمله و دفاع به تاون هال مربوط نیست به کاپ مربوطه

   • سلام دوبارهه.فارسی کتابی دیگه چیه!خودمونی تر از این.یا تشر می زنین؟خخخ
    من بعد نظر شما شانسی رفتم تو سرچ حمله.۴۰۰کاپ گرفتم با ۵۰هزار سکه و سی چهل هزار اکسیر..ترسمو شکستین .چچند روزه شروع کردم از آموزش های شما.البته بعضی جاهاش برام گنگه.آیا تفاوتی بین قدرت بربر ۱و۲هست؟فرق کاپ با ستاره چیه؟
    مرسی زیاد شد

    • چهارصد تا کاپ نمی‌شه گرفت اون طلا هست
     کاپ زیر لول عددی هست کنار کاپ اون رو کاپ یا تروفی می‌گن
     ستاره به حمله شما بستگی داره اگه کامل بشه سه ستاره می‌ده
     قدرت ها رو توی آرموری بزنید تا ببینید قدرتش و جون اون بیشتر می‌شه

    • خدا کنه این دفه عکسم لود بشه .قبلش چرا عکسام لود نمیشه اینجا.
     قبلا هم به مشکل خوردم.
     حالا جواب شما چرا نمیشه دیروز نهار من ۲۰کاپ داشتم اما الان من ۴۳۰تا عدد کنار علامت کاپ هست البته خیلی شکست خوردم و خیلیم پیروز شدم تو حمله و دفاع گاهی ۳۰ بدست آوردم در مجموع از دیروز تا الان ۲۳حمله ثبت شده برام البته بیشتر من حمله کردم.هرکی هرکی حمله کرد کسایی که حس کردم می تونم بزنم بازم بهشون حمله میکردم. البته اونایی که حمله کردن ضعیف بودن یه نفر بهم با ۶تا غول یه عالمه سرباز بهم حمله کرد ناک دانم کرد.الان می ترسم هالم رو به ۴گسترش میدم.البته دیروز از دل به دریا زدن ۴۰۰کاپ گرفتم امروز نمیدونم.مشکلم حل شد عکسو برات میفرستم راهنماییم کن

    • سلام
     قبلا هم گفتم قدرت حریف به تروفی و کاپ مربوط می‌شه نه لول تاون‌هال شما

 74. بخاطر مطالب و راهنمایی های خوبتون سپاس گزارم.

 75. سلام داداش مهرداد
  اومدم بگم سوال ۲۲ روشش در نسخه جدید عوض شده میگن اسون تر میشه برش گردون با زمان کمتر
  اما کلا زبون انگلیسی هستش هیچی ازش نمیفهمم
  دارم فک میکنم دربارش بدونم میتونم روش جدیدشو کشف کنم
  لطفا روی سوال ۲۲ بزنید این روش حذف گردیده است و روش جدید جایگزین میشود
  البته اگه پیداش کنم

 76. سلام برنامه ای که برای روت کردن گوشی از نظر شما خوب باشرو معرفی میکنید که این نرم افزار xModGames روش به خوبی کار کنه

  بعد این لینک مپ ها هم فکر کنم برای خیلیا خوب باشه :

  http://www.clashofclans-tools.com/layouts/

 77. سلام
  ببخشید ای دی بازی clash of clans رو از کجا پیدا کنیم لطفا جوابو به ایمیل زیر ارسال کنید sahab_bm@yahoo.com
  ممنون از لطفتون

 78. سلام خسته نباشید
  راهی هست که بشه جیمیلو اکنت رو چنج داد؟

 79. سلام
  من جیمیل و پسورد آن را برای خرید جم به فروشگاه اینترنتی دارای نماد دادم.
  آیا مشکلی پیش می آید؟
  راستی چطوری با عوض کردن پسورد، باز هم می تونن وارد بازی شن؟
  با تشکر.

 80. نسخه هک شده ای موجود نیست باشه هم چیزی ازش نمی‌شه به بازی اصلی منتقل کرد

 81. سلام من یه مشکلی برام پیش اومده واین مشکل اینکه من کلش اف کلنز م را روی گوگل پلی گزاشتم کانکت شد اما بعدن دستم خور واز کانکت به دی کانکت تبدیل شد ومن نمی تونم بازیم را در ایمیل ویا جیمیل قرار بدهم . لطفا کمکم کنید من به کمک نیاز دارم.

  • سلام
   مشکلی نیست دهکده به ایمیل شما سینک شده
   دوباره روی کانکت بزنید و می‌بینید بدون پرسیدن چیزی کانکت می‌شه
   البته داشتن اینترنت پر سرعت و بدون فیلتر نیز در اکثر اوقات ضروری هست

 82. سلام من یه اکانت لول ۸۶ دارم من رمز جمیلمو به یکی از دوستام داده بودم ولی جدیدا باهاش اختلاف پیدا کردم و رمزرو عوض کردم اما او می تواند به داخل اکانت من برود و منو تهدید میکند ک اگر رمز جدید رو ندم جم هام رو خرج میکنه

  اگر راهی داره ک میشه از ورودش جلوگیری کنم ممنون میشم بگید

  • سلام
   اگه متن رو مطالعه می‌کردید با رنگ قرمز گفته شده بود رمز و نام ایمیل خودتون رو به هیچ کسی ندید
   چون نه می‌شه ایمیل یک اکانت رو عوض کرد و نه با عوض کردن رمز ایمیل از ورود فرد دیگه جلوگیری نمی‌شه

 83. با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من بازی کلش اف کلنس ورزن جدید ینی برفی رو دارم

  وقتی با game hacker هکش میکنم یه پیغام میدهد آن را مینویسم:
  client and server are out of sync!
  این پیغام را میدهد و گزینه ی reload game میزنم بد از بازی خارج میشود خواهش میکنم کمکم کنید لطفا

  • سلام
   کسی هم نگفته که با گیم هکر می‌شه این بازی رو هک کرد! از نسخه اولیه بازی هم نمی‌شد و نخواهد شد
   چون گیم هکر دیتای روی گوشی رو هک می‌کنه و دیتای اصلی این بازی در سرور بازی هست نه در گوشی شما

 84. Salam man Ye account daram agar baziro pak konam bayad az aval beram ya bazi save mishe

  • سلام
   ممنون فا سی رو فارسی نوشتید
   در متن طریقه ذخیره بازی و بازگشت کاملا توضیح داده شده
   در دیدگاه های قبلی هم به این سوال پاسخ داده شده مطالعه نمایید

 85. من گفتم می خوام برسم به ۲۶۰۰ تا نه که ۲۶۰۰ تا هستم یه بار دیگه می تونید بخونید

  • شما اگه زیر جواب همون دیدگاه من دیدگاه خودتون رو بذارید من می‌تونم توی بخش پنل دیدگاه‌ها بخونم وگرنه گشتن بین هزار تا دیدگاه‌های اینجا کار آسونی نیست و وقت زیادی بابت اینکار ندارم که بجای جواب دادن زیر دیدگاه یک دیدگاه جدید می‌ذارید شما

   بله من اشتباه خوندم

   ولی در همون جواب دیدگاه دوم جواب کامل شما رو دادم
   همیشه با زدن تاون‌هال بیرونی نمی‌شه تا آخر لیگ‌ها رو رفت

   شما هم خوب رفتید وگرنه بالای ۲۰۰۰ با روش تاون‌هال های بیرونی سخت می‌شه رفت…

 86. سلام کاپ هام الان ۲۲۲۰ تا هست و هر چی هم می گردم تانهال نیست

  • سلام
   شما که تا چند دقیقه پیش ۲۶۰۰ بودید! بله در کاپ‌های بالا دیگه کسی تاون هال‌اش رو بیرون نمی‌ذاره و باید واقعا در حد مسترلیگ قوی باشید تا بتونید کاپ بدست بیارید.

 87. سلام من می خوام برم مستر ولی هر کاری می کنم نمیتونم ۲۶۰۰ تا جام به دست بیارم لطفا راهنمایی کنید .البته تانهال میزنم اگه باش …..و در اخر هم سایت بسیار خوبی دارین اقا مهردا د مرسی

  • سلام
   با کلیک روی کاپ ببینید چقدر تا مستر لیگ فاصله دارید و این عدد هر لیگ به لیگ متفاوت هست
   از کاپ‌هاتون اسکرین شات بدید تا بتونم بیشتر کمکتون کنم
   خواهش می‌کنم

 88. امپراطور روم

  سلام خسته نباشید آقا مدیر خدا قوت همه تو ضیحات و نظرات سوالات رو خوندم ولی یجواب میخوام که اونم من blue stack دارم و بازی clash -of- clans هم دارم و سیوش کردم یعنی همیچی اوکی شد فقط اینو بهم بگو وقتی میخوام ویندوز عوض کنم و برنامه ها اندروید و به همراه بازی رو نصب کنم آیا میشه دوباره به سیو خودم برگردم یا از اول باید شروع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   سلامت باشید
   خب این رو قبلا در همین متن اگه دقیق خونده بودید برای ذخیره و بازیابی اکانت توضیح داده بودیم
   وقتی شما مطمئن هستی ذخیره شده با نصب دوباره بازی اگه از نظر به روز بدون نرم‌افزارهای خود گوگل مشکلی نباشه با زدن دکمه ساین این بالا سمت چپ و دادن اکانت گوگل ذخیره شده بازی بر می گرده
   توضیحات در خود متن هست دقیق مطالعه کنید

 89. ولی با لپ تاپ میتونم برم تو اینترنتا.فقط با گوشی نمیشه رفت.رو دو سه تا گوشی دیگه هم امتحان کردم نشد

  • به مسئولین خدمات اینترنتی اطلاع بدید از تزدیک بررسی کنند
   اینجا هم هر جواب رو در ریپلای نظر قبلی برنویسید نه اینکه یه نظر جدا
   اینطوری معلوم می شه بحث از کجا شروع شده و آخرش چی هست و وسط کسی چیزی بنویسه بحث شما بهم نخوره
   موفق باشید

 90. ممکن مشکل از مودم باشه.چون من صفحه های معمولی رو هم با گوشی نمیتونم باز کنم.یه هفته ای هست که این مشکل پیش اومده و مجبورم برای باز کردن گوگل هم از هات اسپات استفاده کنم و موقع کار کردن با گوشی یه نوشته میاد که مودم میگه.نوشتشم اینه:no response from the internet
  اینترنتمم از مخابرات گرفتم.

  • خب مشکل از اینترنت شماست دوست عزیز
   به کارشناس مخابرات که وظیفش هست بگید بیاد و براتون بررسی کنه
   از اینجا نمی شه دقیق گقت مشکل کجاست
   ممکنه از پراکسی سرور باشه
   ممکنه آی پی دهی مودم عوض شده باشه و خیلی چیزای دیگه

 91. کاری در مورد ای اس پی نمیشه کرد تا درست بشه؟

  • اون رو هم شرکتی که ازشون اینترنت گرفتید میتونن انجام بدن که برای این کار باید کلا لوازمشون رو عوض کنن که نمی کنن
   شما می تونید آی اس پی خودتون رو عوض کنید
   مورد دی ان اس رو دقیق اعمال کنید چون من روی همه آی اس اپ ها همین کار رو کردم تا مشکل رفع شد! نمی دونم شما از کجا اینترنت گرفتید که نمی شه! مخابرات مبین نت ایرانسل آسیاتک و پارس و های وب و همشون رو تست کردم درست شده با روش دی ان اس

 92. ولی اخه بدون هات اسپات روی لودینگ گیر میکنه.با تغیر dns هم نشد.نمیشه بازی رو بدون این نرم افزارا اجرا کرد؟

 93. سلام، چطور میتونم اکانت دوستم رو به گوشی خودم اضافه کنم? چون مدتی به اینترنت دسترسی نداره من میخوام هم برای خودم و هم برای دوستم بازی کنم، البته نه هم زمان
  از وقتی بازی برای کریسمس کمی عوض شده نمیدونم باید چیکار کنم لطفا کمک کنید و جواب بدید به سوالم

  • سلام
   طریقه انتقال اکانت
   طریقه بازی با دو یا چند اکانت
   همه توضیح داده شده بود لطفا اول مطالعه کنید چیزی نبود بپرسید
   بخاطر کریسمس یه برف و آهنگ اضافه کردن بازی و همه چیز همون هست چیزی عوض نشده

 94. مهرداد جان من تازه میخوام این بازی رو شروع کنم.اما مشکل اینکه وقتی با نرم افزارهای گذر تحریم مثه هات اسپات بازی رو اجرا میکنم با ای پی کشور دیگه وارد بازی میشه و الان مکان کشور من us هست و ir نیست.راه حلی برای این مشکل هست؟

  • سلام
   بدون هات اسپات شروع کنید لازم نیست حتما روشن باشه
   اگه اینطوری هست و شروع کردید بازی رو آموزش تغییر مکان و لوکال بازی در متن آورده شده مطالعه کنید و انجام بدید تا درست بشه

 95. سلام
  هر دهکده یک جیمیل

 96. سلام
  سوال من اینه که در خانه سظح ۷ دشمنانی که بهمون حمله میکنن از جه سطح هایی هستند؟؟

 97. سلام سهندجان
  در اخبار داخل بازی نوشته پاک نکنید کنار اون جایزه میاد و با زدن جایزه ها بهتون اکسیر می ده
  خودش رو نزدم ببینم چی می ده ولی توی سایتش فکر کنم دیدم ۷۵ هزار اکسیر یا ۵۰ هزار طلا می ده فقط و خبری از جم نیست شاید بعد کریسمس به اونایی که گذاشتن مونده جم بدن با زدن این درختها
  در کل فعلا کاری به این درختها نداشته باشید

 98. با سلام وتشکر از توجه به کاربرانتون…..شما اولین جای بودید تو سایت ایرانی که حداقل جواب سلام رو دارید میدید…من با سایت رسمی بلواستیک مکاتباتی برای رفع مشکلم داشتم که نتیجه ای حاصل نشدش……فرمایش شما در مورد ذخیره بازی درست ولی من در حال حاضر برای رفع مشکل initializingیا همون مقدار دهی اولیه راهی دارم بدون مشکل پیدا کردنه بازیم………..
  باتشکر فراوان از شما وتیمتون خسته نباشید….

 99. سلام
  باید اکانتتون رو سینک می کردید که مشکلی بعدا پیش اومد بلواستکس رو پاک کرده و دوباره نصب کنید

 100. سلام در بلواستیکس به گوگل بعضی از اکنت ها وصل نمیشه ولی در گوشی موبایل وصل میشه لطفا اگه کسی میدونه جواب بده (نه داداش این مشکل حل نشد)

  • سلام محمد عزیز
   یک نکته قبل پاسخگویی باید بگم که ایمیل دبلیو دبلیو دبلیو نمی‌گیره این نماد سایت اینترنتی هست و با ایمیل متفاوت هست در این مورد دقت داشته باشید
   در مورد مشکل شما هم قبلا پاسخ دادم که موارد مربوط به گوگل باید به روز رسانی بشه یا در نسخه روت شده از آخرین ویرایش بلواستکس مورد استفاده قرار بگیره که همه چیز آپ دیت هست
   برای وصل شده باید سرعت اینترنت بالایی داشته باشید و در صورت ممکن در ویندوز از وی پی ان استفاده بشه چون توی بلواستکس وی پی ان کار نمی کنه

 101. سلام در بلواستیکس به گوگل بعضی از اکنت ها وصل نمیشه ولی در گوشی موبایل وصل میشه لطفا اگه کسی میدونه جواب بده

  • سلام
   ۱- ایمیل شما استاندارد نیست و ممکنه خیلی جاها به مشکل بر بخورید دوست داشتید اون رو عوض کنید چون ایمیل بصورت استاندارد دبلبودبلیودبلیو نداره
   ۲- اینجا کسی جواب گو نیست جز من پس عبارت کسی می‌دونه رو توی فروم و جاهای عمومی بپرسید و اینجور جاها که سایت شخصی هست و توسط یک نفر اداره می‌شه به شخص صاحب سایت خطاب بنویسید
   ۳- دلیل در متن آورده شده و اون نبود گپس یا همون گوگل اپس هست که باید تمامی موارد گوگل رو نصب کنید ولی توصیه می‌شه نسخه روت شده و کامل رو دانلود کنید که همه چیز در آن موجود می‌باشد و هر از چند گاهی با مارکت‌هایی مثل بازار یا اپتوید کافی هست موارد مربوط به گوگل رو آپ دیت کنید

 102. سلام
  استاد نیستم شما لطف دارید
  ببینید ایکسمود یه سری اسکریپت جدید به بازی اضافه می کنه که بجای کاربر می تونه پشت پرده کارهای رو انجام بده همین مودی روی فایل نصبی و دیتا صورت نمی گیرده که بازی از اول بیاد و غیره
  به بازی های هم که مود شده بیرون میان یکی وارد دیتای بازی و فایل نصبی می شه و دیتای اون رو دست کاری می کنه که پول بینهایت می شه مثل کندی کراش و امثال این که دیتابیس آنلاین ندارند ولی کلش آف کلنز اینطوری نمیشه مود کرد
  حالا مونده به بازی که مود شده اون اگه لاگین فیس بوک داشته باشه از اول نمیاد ولی در غیر این صورت از اول میاد

 103. با تشکر از لطفتون
  بلاخره تونستم مشکل رو با دقت در راهنمایی شماره ۲۱ حل کنم.

 104. سلام
  دوروزه که دارم توی نت دنبال رفع مشکلم میگردم.
  به جرات میتونم بگم کاملترین توضیحات توی این سایت آوردین و همونطور که متوجه شدم این اطلاعات جامع واقعا نوشته ی شماست. بسیاری از سایتها کپی هستند

  هرچند هنوز مشکل رفع نشده و من همچنان نمیتونم این برنامه رو وصل کنم اما کار از علاقه به بازی گذشته من میخوام هرطور شده موفق بشم مشکلم حل بشه.
  دلیل اینکه این نظرو گذاشتم نحوه نگارش و آموزش و طرز برخورد شما بود که برای من بسیار جذاب و لذت بخش هست.
  امیدوارم توی تمام مراحل زندگی خوشبخت و موفق باشید.

 105. با سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون یه سوال داشتم.من میخواستم اکانتمو سیو کنم اما متاسفانه گوشیم‌گوگل پلی رو ساپورت نمیکنه باید اول گوشیمو روت کنم بعد گوگل پلی و سرویس های گوگلو نصب کنم این کارو انجام دادم اما بعد از نصب بازی اجرا نمیشه.به نظرتون چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

 106. مرسی عالی بود خسته نباشید

 107. ایمیل رو نمی شه عوض کرد
  عوض کنید بازی از اول اجرا می‌شه

 108. سلام
  گفته شده ایمیل قابل تغییر نیست

 109. خسته نباشید//یه سوال دیگه هم دارم//چرا لینکاتون کار نمیکنه؟؟//میخوام پی دی اف ها رو دانلود کنم نمیشه//یه صفحه اطلاعات میاره بعدشم که اون لینک رو به هزار زور کپی میکنم(چون نصف لینک تو عکسه) میگه اصن همچین لینکی نیس//لطفا رسیدگی کنید

  • همه لینکها کار میکنه مرورگرتون رو عوض کنید

   • از مرورگر دلفین و کروم و اکسپلورر و همینطور نرم افزار دانلود ADM استفاده کردم//سرعت اینترنتمم بالاست//روی لینک اون هک ک نوشتید ک میزنم و وقتی روی دانلود نرم افزار هک و آموزشش میزنم میگه به سرور متصل نمیشود//چیکارباید کرد//ممنون بابت رسیدگیتون//خداقوت

    • اون ها دیگه توی هاست و سرویس اینجا نیست
     شما از مارکت گوگل اسم نرم افزار گفته شده رو بزنید و دانلود کنید آموزشش رو توی گوگل بگردید زیاد هست

 110. سلام مهرداد جان من اگه بخوام بازیمو به ایواس یعنی یه تبلت اپل منتقل کنم نمیشه؟؟؟؟
  اون تبلت روی خودشم بازی کلاش اف کلانس نصب هستش.
  نمیشه دوتا اکانت رو روی اون تبلت بازی کنی؟؟؟؟

 111. سلام، یه سوال داشتم، من برنامه xmodgame رو روی bluestacks روت شده نصب کردم، نصب شد و اجرا هم میشه ولی بعد ۲-۳ ثانیه انگار هنگ می کنه برنامه و بعد از ۲-۳ دقیقه بسته می شه راهکاری دارید براش ؟ ممنون.

 112. علی مرتض پور

  میخوام ایدی کلشمو از ایمیلی که الان بش وصله جدا کنم (از رو اون ایدی پاک بشه) و به ایدی جدیدی که بش میدم از همون لول دباره شروع بشه یعنی با ایدی قبلی دیگه نشه بازی رو اجرا کرد و فقد با ایدی جدیدبا همون لول وا شه چیکار کنم؟

 113. سلام یک مشکلی
  چند روز پیش ینفر به اسم این که gem رایگان میده بازی gmail با رمز دادیم به یه غریبه الان رمزو عوض کرده و هم شماره هم gmaile خودشو داده برا ریکاوری رمز الان من تو بازیم هستم اما دیسکانکتم الان راحلی وجود داره من بتونم کاری کنم لطفا کمکم کنید

  • سلام
   بارها اینجا گفته شده به کسی رمز ندید اینها شیاد هستند و هدفشون فقط کلاهبرداری هست
   کاش قبل این کار یه تحقیق یک دقیقه ای انجام می دادید! کاری نمی شه کرد و اکانت خودتون رو با دست خودتون دادید به آقا دزده

 114. سلام ببخشید من یه سوال ضروری داشتم میخواستم ببینم من نسخه bluestacks ام قدیمی در نتیجه نتونستم با google play سیو بکنم بازیم را میخواهم بدونم اگر من bluestaks را آپدیت کنم سیو من پاک میشود

 115. سلام من وقتی می خوام wi fi روروشن کنم وارد بازی که میشم این error میده ممنون میشم که کمک کنید .

  Unable to connect with the server check your internet connection and try again

 116. salam.mishe beporsam chetori bedune filter shekan varede bazi beshim?akhe jadidan filter shode

  • ممنون که فارسی رو فارسی نوشتید و به قوانین اینجا و فرهنگ خودتون احترام گذاشتید
   سلام
   و ممنون که سوال آخر رو هم خوندید تا متوجه این موضوع بشید که چیزی فیلتر نشده مشکل از اینترنت داخلی هست و دی ان اس سرور بازی توی آمازون
   دی ان اس سیستم رو عوض کنید بدون مشکل وصل می شه
   البته روی آی اس پی ایرانسل و رایتل هنوز بازی قابل اجرا مثل قبل هست

 117. سلام مدیر محترم سایت یکی از سوال ها درباره سایت چنداکانت هستش که یک برنامه فک کنم به نام clash of clans 2linsکه میتونه پنج تا دهکده رو روی یه گوشی ذخیره کنه این برنامه درسایت اندروید کرک است.نکته ی دیگهاینست که وقتی بازی نصب اجرا میکنی ومیخوای وارداکانتت خودت بشی به هنگام زدم ایمیل خود وچرخیدن دایره یهوقطع میشه که این مشکل با انگلیسی کردن منوی گوشی یا گاهی اوقات ف.ش حل میشود ونیازی به فلش کردن گوشی نیست.درضمن برنامهxmodeیکی از بهترین برنامه واسه سرچ خودکار کلش است این برنامه هم تو همون سایت هستش

  • سلام
   متن دیدگاه شما رو بنا به رعایت قوانین ویرایش کردم
   ایمیل خودتون رو در متن قرار ندید لطفا
   الان سوال شما در مورد این نرم افزار بود یا منظورتون این بود به سوال چند اکانت اضافه کنیم؟ در جواب اون سوال من جوابی مبنی بر فلش زدن و اینها رو عرض نکردم بلکه کار همین نرم افزار رو به شیوه دستی عرض کردم
   در روشی که گفته شده هیچ خلافی نیست ولی درمورد نرم افزار گفته شده سازنده اعلام کرده در صورتی که تشخیص بده کسی از این قبیل نرم افزارها استفاده کرده بن می شه
   اگه قصد دارید جواب به سوال افزوده بشه با آموزشی یا متنی در مورد اون در اینجا بنویسید تا اضافه بشه

 118. سلام.بازی من سیو نمیشه.حتی گوشیو ریست کردم و اول اکانت جیمیل درست کردم و سپس تموم نرم افزارهای گوگل رو آپ کردم برای اولین بار سیو شد و دوباره رفتم تو بازی دیدم دیسکانکت زده و دوباره سیو نمیشه در ضمن هم با هات اسپوت و هم با سایفون و هم بدون فیلتر شکن
  سیو نمیشه
  کسی میتونه راهنماییم کنه؟

 119. من این کار رو کردم نشدآموزشش هم از سایت اصلی خوندم نشد

 120. با سلام و ممنون بابت اطلاع رسانی آموزش تصویری و مرحله به مرحله دقیق به سوال ۲۴ افزوده شد

 121. سلام، من bluestacks رو نصب کردم، بازار ریختم روش از اون هم clash of clans رو دانلود کردم گوگل رو هم sync کردم همه چی اوکیه، ولی وقتی clash رو اجرا میکنم صفحه سیاه میشه و فقط صدایه کلش رو دارم، میشه راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟

 122. سلام اقا مهرداد من Adslدارم با برنامه ی بلو استکس کلش اف کلنس بازی میکنم از دیروز تاحالا باوجود داشتن اینترنت و دیتا به محض ورود به بازی ارور نداشتن اینترنت میده چیکارش کنم دمت گرم اگه راهنمایی کنی ممنونت میشم

  • سلام
   این مشکل رو همه با بلواستکس دارند و فکر می کنم دارن کاری میکنن با بلواستکس نشه بازی کرد
   راه رفعش هم استفاده از هات اسپات ویندوز یا سایر فیلترشکن ها هست که اونم شاید جواب بده

 123. مهرداد جان کلن تو بازی نداری ؟

 124. سلام من اکانت گوگل دارم،بازی رو که پاک کردم از اول شروع میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام با آموزش بالا روی دکمه ساین این کلیک کرده و با اکانت جیمیل خودتون بازی رو شروع کنید تا بگریده
   این به این شرط هست که قبلا بازی رو با اکانت ذخیره کرده باشید.

 125. سلام من با بلو استکس بازی میکنم با هیچ قند شکنی هم نمی تونم بیام تو بازی کلش چکار کنم اینترنتم از شرکت مخابراته. قند شکن روی خود بلواستکس جواب نمیده ولی روی ویندوز از ه ات اسپات و ف ری گیت و س ایفون استفاده کردم بازم بازنشد
  ممنون

 126. سلامی دوباره بر آقا مهرداد عزیز … آقا دستت درد نکنه اینقدر سریع جواب میدی … خیلی ممنونتم … مهرداد جان فعلن یه خورده با این وضعیت می گذرونیم تا ببینیم چی پیش میاد … دستت درد نکنه در مورد چیز شکن ، اگه دیگه واقعاً اعصابمون خورد شد و راهی نبود ، از راهنمایی شما بزرگوار استفاده می کنم . مرسی عزیز جان.

 127. سلام آقا مهرداد منم از امروز نمی تونستم وارد بشم ولی با اسپات وارد میشه(توی بلو استک) … فقط مشکلی که وجود داره اینه که خیلی خفن حجم میبره این اسپات … لامصب ۱۵ دقیقه باهاش آنلاین بودم ۱۰۰ مگ پرید … آقا توروخدا یه فیلتر شکن کم حجم معرفی کنید … من ۲ ساعت دارم دنبال یه فیلتر شکن دیگه میگردم که روی بلو استک کار بکنه پیدا نکردم … جان من یه فیلتر شکن کم حجم پیدا کنید … isp ما خیلی گرونه حجمش نکبت با مخابراتم فعلن نمیتونم بگیرم (هرچند خیلی ها با مخابرات راضی نیستن). ممنون

  • سلام. سرور بازی رو در برخی آی اس پی ها شروع به انگولک کردن که دیدگاه ها و ایمیلهای اخیر توی این چند روز این رو میگه! تنها راه هم عوض کردن آی پی هست که اگه فیلترشکن رایگان حجم زیاد مصرف می کنه باید دنبال فیلترشکن های پولی و شرکتی معتبر باشید. اگه خواستید اطلاع بدید معرفی کنم فروشنده رو

 128. سلام
  با هات اسپات هم خطا می ده؟

 129. سلام من ی اک دارم بعد روی ی گوشی دیگه هم هست که دست دوستمه حالا اونم بازیش رو پاک نمیکنه چطوری از اکم بندازمش بیرون ترو خدا کمکم کنید ممنون از لطفتون

  • سلام
   اک؟ جدید هست؟ با بگید حساب یا بگید اکانت
   اک!
   تو رو خدا هم نمی‌گفتید بهتر بود! ببینید اینجا هرکی پرسیده جواب داده شده و مشکلش رفع شده و قسم و آیه لازم نیست
   شما اول باید فکر اینجا رو می‌کردید که الان راه چاره ای نیست

   • داداش سواد لازم داره اک با اکانت هیچ فرقی نداره یک/ دوما من الان حسابی داغونم راهنمایی ندارید یا بلد نیستید بگو بلد نیستم حله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خب خداروشکر الانم اگه بلد هستید چطوری اکمو رو ی جیمیل دیگه سیو کنم بگید وگرنه یاعلی

    مسخره کردن نداره بنده خدا از خدا بترس یا حق

    • سواد داشتید نوشته قبلی رو دقیق می‌خوندید که گفتم راهی نیست
     برید از اونایی که می‌دونن بپرسید تا الکی با گرفتن پول یه راه چرت رو بگن و چند روزی بچرخی و ببینی راهی نیست
     اینجا مفت نشتیم برات آموزش نوشتیم آخرش بجای اکانت بگی اک و جواب رو مسخره بخونی وتهش هم انگ ندونستن بچسبونی بهمون که چی؟ راهی باشه ناز نداره همون اول می‌گیم ولی نیست
     از خدا ترسیدم که این بخش دیدگاه رو گذاشتم روزی کار ده بیست نفر داره راه می‌افته وگرنه مفت این سایت و وقت خودم و این همه هزینه رو نمی‌کردم تا امثال شما دو تا چیز یاد بگیرن و سوالی داشتن هزینه زیادی نکنن! اینم از دستت درد نکنه از طرف یکی از کاربرا
     خسته نباشی و حق یارت

    • حاجی کار مهمی نکردی ی سایت زدی داری کیف میکنی بهش.دوما فرق اک با اکانت چیه؟؟؟؟؟ی سری به بازی انلاین گرز یزن تا بفهمی بی سوادی حاجی در این سایتتم بگیر گل تو اول تا اخر میگی راهی نیست پس گل بگیرش وقت امثال ما که برامون مهمه رو نکش این اموزشاتم بچه دوساله بلده بیا تا روش هک جم کلش رو یادت بدم بری واسه بچه محلات تعریف کنی حاجی.حیف وقت ندارم وگرنه این سایت در پیتت هم خودم هک میکردم تا دیگه رو داری نکنی بسلامت من دیگه تو سایتت نمیام حیف وق که بخوام بالای سایت تو بزارم یا حق

    • بچه ای هنوز جوابت رو بدم واسه خودم بده
     خوش گلدین

    • مشکل اینجاست بعضی ها نه فر هنگ دارن نه سواد. تنها چیزی که دارن فقط
     بلف. ایشون اومدن اینهمه تایپ کردن واسه ی امثال تو آموزش مجانی گذاشتن
     اونوقت به جای دستت درد نکنه هر …… که میخای میخوری.

     اخه مردیکه تو اگه هک بلد بودی میومدی یه سایتی که آموزش هاشو هر بچه چارساله ای بلده سوال میپرسیدی؟؟؟برو برو روزی تو خدا جای دیگه حواله کنه

    • ایشون سنش انقدر کم هست که ماشین‌حسابم شاید نتونه هک کنه! چه برسه به سایت من و بالاتر از اون سرور بازی که هک نمی‌شه!
     کلا با پیگیری ایمیل مبارک این آقای هکر سر از انجمن‌های آموزش‌های ابتدایی در آوردم! آروزی خوبی هست هکر شدن ولی هرکاری منش و اخلاق لازمی رو داره که می‌تونم میلیون درصد بگم ایشون هکر نمی‌شه! چون فعلا هوای کم سن و سالی و آرزوی‌های بزرگ رو در سر داره و هنوز نحوه نشون دادن اینکه سواد داره رو هم بلد نیست که اومده با کلاس گذاشتن و گنده نشون دادن خودش «اک» و «گرز» و «هک» رو بکار برده که خودش رو خیلی بزرگ جلوه بده! ولی تاسف از اینکه از نحوه نوشتن و یکم جست‌جو رهگیری ایمیل ایشون همه چیز برای ما معلوم هست!
     بهتره جواب این افراد رو ندیم. چون آخرش وقت خودمون حروم می‌شه و چیزی عوض نمی‌شه.
     (این کاربر هم برای همیشه از اینجا محروم شدن و نمی‌تونن فعلا جوابی بدن پس منتظر واکنشش هم نباشیم. البته اگه دسترسی ایشون باز بود هم فقط فحش ناموسی از ایشون در جواب می‌تونستیم بشنویم چون جوابی ندارند…)

 130. چطور جم می خرن .قیمت جم ها چنده.

  • از سایت فروش گیفت کارت
   به قیمت دلار
   در گوگل جست جو کنید کلی سایت رنگارنگ براتون میاره
   من تجربه خرید از هیچ کدوم رو ندارم نمی‌تونم هیچ یک رو معرفی کنم

   • مهرداد ارزش داره ادم جم بخره؟؟

    • نظر من رو بپرسی نه
     هرکی خریده بعدش پشیمونه
     دلار خیلی گرون در میاد برای ما
     ببین اون ور آب یه ساندویچ ساده می گیری
     می شه برات ۲۰ دلار
     و در کل ۹۹ دلار خرج نصب روز یکی هم نمی شه
     حقوقاشون و درآمداشون خیلی بالاست
     راحت ۹۹ دلار می دن
     یا عربهای عربستان که از پول مکه و نفت پول مفت گیرشون میاد و حساب بانکهای اروپاشون پره موندن چیکار کنن میان توی این بازی ها کیلو کیلو جم می خرن
     ولی برای ما با این اوضاع حساب کن
     پول یه گوشی معمولی که خیلی ها شاید ندارن بخرن رو تو می دی به هیچی
     برای یه ساعت جلو بردن کار توی بازی باید ۲۰۰ تا جم مصرف کنی
     اگه توی بازی هم جم کم مصرف می شد می ارزید ولی اینطوری نه
     باز اگه خیلی پول توی جیبتون مونده و نمی دونید کجا خرج کنید به من ایمیل بزنید من جاهای زیادی رو براتون معرفی کنم که ۵ هزار تومن شما ممکنه زندگی یکی رو نجات بده!!

    • من یه بار خریدم پشیمونم نشدم ولی دیگه نمیخرم چون فقط همون یه بار ارزششو داشت منم باهاش چهارمین کارگرمو گرفتم

 131. میگم که می خام با بلوستکس از طریق usb وصل شم باید چیکار کنم؟

  • اینجا که مطلب بلواستکس نبود
   نمی شه
   جملتون رو هم یکی دو بار بخونید بعد ثبت کنید
   از طریق یو‌اس‌بی به چیزی وصل شدن معنی نداره
   مگه یو‌اس‌بی اینترنت هست که با اون به چیزی وصل بشید؟
   باید بگید توی بلواستکس می‌خوام یو‌اس‌بی رو متصل کنم
   بلواستکس فقط حافظه خودش رو که بصورت ایمیج در دیتای اون هست می‌شناسه و چیز دیگه رو از اینترنت می‌شه بهش وارد کرد یا با نرم‌افزارهای ویرایش ایمیج به اون وارد کرد
   در نسخه های آخر بلواستکس پوشه تقسیم شده
   Shared folder
   هم وجود داره که در ویندوز چیزی توی اون بریزید در بلواستکس هم می‌شه در فایل منیجر اون دسترسی داشت

  • ارش جان سلام من میخام بازی رو ریستار کنم چیکار کنم…….؟

 132. من دقیقا همین رو براشون ارسال کردم

  Answer One : i am forget
  Answer two : i am forget
  Answer three : deleted
  Answer four : android

  • I درست هست یه شیفت کیبورد رو هم استفاده کنید برخی اوقات
   با این توضیحات فکر نمی کنم اکانت شما برگرده
   یه اندروید رو جواب دادید
   تقریبی هم می دونی تاریخ ها رو بگید
   اسم کلی که توش بودید و هرچی می دونید و اسم دقیق و همه رو بگید توی جواب

   • این پیام یعنی چی؟؟

    Your request (#6921111) has been received and is being reviewed by our support staff.

    Due to very high ticket volumes, it will take us a while to reply, especially if your request involves changes to your game account. One of our agents will get back to you as soon as they can.

    Don’t forget to check our easy-to-use Game Support page for a faster resolution at http://support.supercell.com/

    Nov 12 16:10

    This is a follow-up to your previous request #6546555 “Clash of Clans Lost Village”

    Answer One : i am forget
    Answer two : i am forget
    Answer three : deleted
    Answer four : android

    ۲۰۱۴-۱۰-۲۸ ۱۴:۳۰ GMT+03:30 :
    ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۶:۰۶ GMT+۰۳:۳۰, Supercell :

    • عزیز من
     یه سایتی هست
     بنام گوگل ترنسلیت
     translate.google.com
     هر زبانی رو به زبان های دیگه ترجمه می کنه
     رایگان
     بدون صبر کردن و دقیق و سریع
     همین رو توی اون می نوشتید
     ۳ ساعت صبر نمی کردید
     معلوم می شد که نوشته نامه شما رو دریافت کردندو چون تعداد زیاده طول می کشه تا جواب بدن

     توی متن و پی دی اف هم این اومده بود
     قبلا هم گفته بودم
     ممنون که رعایت می کنید

    • اینا رو فرستادم باز هم همون سوال هارو میفرستن
     Answer One : 2014/6
     Answer two : ( iran/hormozgan/parsian/yord basravi), (2014/6)
     Answer three : deleted by my baby brother
     Answer four : android

    • با مترجم هماهنگ کنید این مورد رو

    • مترجم کیه؟

    • کسی که بیرون متن فارسی شما رو به انگلیسی و برعکس رو حضوری انجام می‌ده
     کسی هم هست که کارش ترجمه هست و درسش رو خونده و وارد هست
     اینجا سایت ترجمه نیست و من هم مترجم نیستم که در این مورد که ایمیل چی زدن و چی پرسیدن و باید چی جواب بدید به این همه کاربر بگم!

 133. سلام میگم چجوری باید بهشون جواب سوال هارو بدم آموزش کامل لطفا

  • سلام
   این دیگه آموزش دقیق نداره
   چون هر سری یه سوالات مشخصی رو نمی‌پرسن که آموزش دقیق بذاریم
   از یک مترجم کمک بگیرید

   • مگیم تو جیمیل چجوری بهشون جواب بدم رو کدوم دکمه کلیک کنم تا بتونم جواب سوالا رو بدم؟

    • عزیزم آموزش ایمیل و کار با جیمیل که دیگه فکر نمی‌کنم سخت باشه! توی اینترنت بگردید
     اینجا دیگه بخواییم ایمیل و اینها رو آموزش بدیم به بازی کلش مربوط نمی‌شه
     روی دکمه ریپلای کلیک می کنید و جواب رو بصورت
     ۱- Answer One
     ۲- Answer Two

     به انگلیسی می‌دید
     همین

    • با سلام داش مهردادیه جوری جواب خلق الله و میدی انگار طلبکاری نمیدونی بگو نمیدونم چرا تیکه میندازی به بنده خدا اگه اینجوری جواب منو میدادی که…………

    • با سلام
     امیدوارم که معنی سایت شخصی رو بدونید
     اینجا سایت شخصی من هست
     مثل خونه من
     یکی که میاد اینجا مهمون هست و منم در رو باز کردم همه بتونن بیان
     ولی صاحب خونه من هستم و حق دارم هر جور که خودم راحت هستم حرف بزنم و این درست نیست مهمون تعیین تکلیف کنه برای صاحب خونه
     هر کسی هم اخلاقی داره و منم دوست ندارم ملت انقدر تنلب باشن که دیگه یه سرچ ساده توی گوگل و یاد گرفتن یه مطلب ساده رو هم من براشون توی نظرات یاد بدم
     نظرات برای این هست که مطلبی که نوشته شده و یه ذره مورد داره و گنگ هست سوال در موردش بشه و نویسنده در مورد اون بیشتر توضیح بده
     نه اینکه از آموزش کلش ما رفیتم تا آموزش بلواستکس و آموزش دی ان اس عوض کردن و آخرش هم بیاییم آموزش ایمیل فرستادن بدیم توی آموزش بازی کلش؟ شما موقع نهار چایی شیرین میخوری یعنی؟ نه! هر چیزی جای خودش رو داره
     شکر خدا توی گوگل زدم آموزش ایمیل میلیون تا نتیجه آورد که از آموزش تصویری تا خیلی ساده هم گذاشته شده توش
     طلب کارانه از این لحاظ بود که این هم مونده به ذهنیت شما از خودن متن
     من صوتی ننوشتم که کسی از نوع نوشته من بدونه با خنده نوشتم یا عصبانیت یا خوشحالی یا بقول شما تیکه انداختن
     من اینجا همیشه جدی نوشتم
     نه مسخره کردم و نه با لحن بد چیزی رو ننوشتم
     اون شمای کاربر هستی که ذهنت بد متن رو می خونه
     اینجا هم برای کسی کارت دعوت نفرستادیم که برای اومدنشون عشقی برخورد بشه
     همون سایت شخصی هست و منم دوست داشتم دونسته هام رو در قالب این همه آموزش بنویسم و کارم رو اینطوری دارم ادامه میدم چندین ساله
     شما هم اگه با نحوه جواب دادن من مشکلی داری بهتره به سایت های کپی بردار دیگه سر بزنی و همون جا نظر بدی که از هر ده تا نظر یکی دو تا رو تایید می کنن و جواب الکی می دن
     منم جواب کامل به همه دادم مگر اینکه جواب در متن باشه یا کلا به متن مربوط نشه
     کسی مشکلی توی ایمیل ارسال کردن داره اینجا جاش نیست
     تماس با ما هست که مستقیم به ایمیل من متصل می شه و ایمیل اصلیم نه مثل شما یه اسم و ایمیل الکی بدم و …
     در انتها من جواب همه رو یک جور می دم و اون هم جدی و تخصصی هست
     نه لحن خاصی توش نیست و نه موردی نیست؛ تهدید هم می فرمایید من اهلش نیستم و از کسی هم ترسی ندارم
     خوش باشید و یا حق

  • چجوری باهاش در ارتباط باشم؟

 134. سلام من ۲ سال بازی میکردم لول ۶۹ اومدم اکانت دومم بزنم اکانت اولم پرید الانم درست نمی شه
  اکانت اولم ۳۰۰۰۰۰ هزار خواشته بودنش

  • سلام
   من هم یک سال و نیم هست بازی میکنم مرحله ۸۵ هستم ولی نمی ‌فروشم که قیمتی هم براش بذارند این ها رو چون شما گفتید توی مقدمه منم توی مقدمه جواب می‌گم
   الان اگه سوال دارید و سوال این هست که چطور اکانت رو بدست بیارید آموزش هست
   اگه نه درد و دل بود که منم جواب دادم دیگه
   موفق باشید

 135. سلام
  فهمیدن موضوع کار سختی نبود
  وارد بازی می‌شدید
  روی خرید جم کلیک می‌کردید
  مشاهده می‌شد که برای ۱۲۰۰ جم باید ۹٫۹۹ دلار پرداخت کنید
  چقدر آسون بود؟

 136. سلام
  من اکانتمو روی یه جیمیل سیو کردم حالا میخوام اکانتمو بفروشم ولی اون جیمیل مال مادرمه و نمیشه با اون جیمیل بفروشمش آیا میشه جیمیلی که روش سیو کردم رو عوض کنم؟یعنی روی یه ایمیل دیگه سیو کنم

 137. سلام.
  من با بلواستکس بازی میکنم.مدتیه جیمیلی که تو قسمت account &sync دادم sync نمیشه.
  مینویسه : sync is currently experiencing problems.it will be back shortly
  چیکار کنم ؟ نمیتونم بازیمو save کنم.

  • سلام
   یعنی در بازی دکمه سبز نیست؟
   نرم افزارهای گوگل رو از استور به روز کردید؟

   • نه سبز نیست.
    ورژن نرم افزارها :
    google account manager 4.4.2
    google play games 2.1.17
    google play service 6.1.83
    google play store 5.0.37
    google service framework 4.0.4

    • از این نظرها درست هست و مشکلی نیست با فلفلشکن باید تست کنید چون سرور گوگل جدیدا توسط ایران هم دستخور تغییرات شده

    • با hotspot رو کامپیوتر درست نمیشه.

     با hotspot روی bluestacks امتحان کنم ؟ یا چیز دیگه ای اگه هست.

     جیمیل دیگه ای هم نمیتونم add کنم.به نظرتون به خاطر روت نیست ؟

     اصلا bluestacks رو میشه روت کرد ؟ چه جوری ؟

    • آموزش در متن هست
     هات اسپات روی بلواستکس جواب نمیده
     یه وی پی ان و کریـــو ویندوز جواب می ده

 138. سلام وسپاس من تموم مواردی رو که فرمودین اجرا کردم ولی بعد از زدن disconnected و بعد از عملیات در حال اتصال وقتی اون لودینگ دایره ای شروع به لود کردن میکنه ارتباط قطع میشه و به بازی بر می گردم بدون اینکه disconnected سبز شه .نمیدونم چیکار کنم .ا

 139. سلام اقا مهرداد.
  می خواستم این چیزی رو که می گم تو نکته ۸ بنویسید تا بقیه ببینن…
  بعضی موبایل ها مثل گالکسی اس ۳مینی نه اکانت رو save میکنند و نه load می کنند
  تنها روش برطرف کردنش اینه از فیلتر شکن اسپات رو فعال کنند و برن تو تنظیمات موبایل قمت زبان موبایل بعد مشکل حل میشه

 140. سلام میگم میشه ۱ برنامهی خوب و راحت برا روت بگید؟
  اون وقت این روت هیچ ضرری که نداره؟
  ۱سوال دیگه هم که هست اینه که میشه روش اضافه کردن هارد blustacks رو بگید کلن ۲گیگ تو sd card دارم 🙁 مرسی برای پاسخ

  • سلام
   برای گوشی به انجمن های موبایل مراجعه کنید
   برای بلو استکس هم در متن دانلود بلواستکس گذاشته شده
   مورد دوم رو هم در صورتی که وقت داشتم در موردش مطلبی می نویسم

 141. سلام داداش مهرداد من هی زود زود ارتباط با گوگلم قرمز میشه یعنی گزینه
  google+sign-in
  مشکلش چیه؟؟؟؟

 142. سلام اقا مهرداد.سپاس فراوون از این همه شکیبایی و پشتکاری که دارین تا همیشه به روزترین مطالبو در اختیار ما قرار بدین.
  از دوستانم شنیدم که باید برم توی xmodgame.com و اندرویده بلواستک رو آپ کنم و بعد میتونم برنامه ضدغارت رو نصب کنم و به هرکی که دلم میخاد حمله کنم با سرچ کردن اسمشون.میخام بدونم این مطلب چقد صحت داره و اینکه اگه اندرویده بلو رو آپ کنم مشکلی براش پیش نمیاد؟
  مجدد سپاس

  • سلام
   من نسخه قدیمی ولی سالم بلواستکس رو دارم و این ریسک رو نمیکنم آپ کنم و ممکنه با سیستمم کلا مچ نباشه
   باید ریسک کنید و تست کنید تا صحت موضوع رو بر اساس سیستم خودتون ببینید
   ممنون بابت نظر لطفتون

 143. سلام ببخشید xmodgame رو چجوری رو بلو استیک اجرا کنم واسه کلش اف کلنز؟

 144. باسلام و تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار داده اید.
  مساله ای که جهت انتقال اکانت از آیفون به تبلت اندروید بوجود آمده، پیغام زیر است. لطفا راهنمایی فرمایید:

  wrong account logged in لازم به ذکر است این پیغام بعد از مرحله ای که میپرسد این دستگاه قدیمی یا جدید است و بعد از سوال بعد (مشخص کردن نوع دستگاه اندروید یا آیفون) نمایش داده میشود. با تشکر

 145. سلام
  آیا با لینک دیوایس می شود جیمیل را تغییر داد و با یک جیمیل جدید بازی را ذخیره کرد ؟

 146. سلام من هادی از تهران هستم . بازی کلش من سیو نمیشود مدل گوشی من سامسونگ نوت ۲ هست و جی میل هم دارم ولی هر کاری میکنم نمیتونم بازی رو سیو کنم اگر متونید من رو کمک کنید با تشکر

  • سلام
   لازم به ذکر مشخصات دقیق شخصی در متن دیدگاه نیستید
   همین که در بخش نام وارد کردید کافی هست
   دلیل ذخیره نشدن رو در متن اگه مطالعه کنید و دیدگاه ها که اون رو هم زحمتی نباشه مطالعه کنید کاملا گویا، تصویری ، مرحله به مرحله توضیح دادیم و فکر نمی کنم بازم لازم به توضیح باشه

 147. میشه اپل ایدی به من پیدا کنید که بازی clash of clansکامل رفته همه چیش لول اخر باشه

  • همچین چیزی غیر ممکن هست
   اپل آی‌دی اگه از دستگاه دیگه استفاده بشه یا مکان دیگه بلاک می‌کنه و کسی هم مغز چیز نخورده کلی خرج اکانت کنه در احسان رفتگانش مفتکی بذاره برای بقیه

 148. میخواستم بدونم چطوری میشه بازی از اول بیاد در ضمن گوشیم ios

 149. می خواستو بدونم چطوری میشه اکانت کلش رو در ای او اس حذف کنم

 150. وقتی گوگل پلی رو باز می کنم بعد از چند ثانیه بسته میشه چرا ؟

 151. سلام. اقا مهرداد
  پارسا هستم اگر یادتون بیاد گفتم بازیم هنگ کرده که گفتید ورژن جدیدش باید نصب کنی که اتفاقا نصب کردم درست شد.مرسی.الان یه سوال داشتم خدمتتون
  تو قسمت ستینگ اون قسمتی که میزنی سبز بشه برا سو بازی هرچی میزنم سبز نمیشه .ایرادی نداره همچنان قرمزه .بد بازیم نمیپره

  • سلام
   خوشحالم که مشکلتون برطرف شد
   سعی کنید سبز بشه
   آموزشش هست دقیق مطالعه کنید
   اینترنت پر سرعت و الایت که گذاشتم برای دانلود فراموش نشه
   نرم‌افزارهای ضروری گوگل هم که لازم هست

 152. سلام ببخشید برای عوض کردن گلوبال نمیشه پیام رو با جیمیل بفرست

 153. با سلام
  یه مشکلی پیدا کردم اونم اینکه وقتی برنامه google plus رو در BlueStacks باز میکنم اخطار could not connect to server میده …
  با کریو هم همین مشکل رو داره …
  دلیل چیه؟

 154. سلام بالاخره سوال هارو ارسال کردن اینا سوال هاست اگه میشه بگید چی پرسیدن با تشکر
  · When did you start playing on this account?

  · When (mm/yyyy) and where (city & country) did you create it?

  · How did you lose your village?

  · What device(s) do you use to play the account?

 155. سلام مهرداد جان.
  میگم چه موقع ادم می فهمه که کسی اومده تو اکانت برا اینکه یکی از رفیقام جیمیل و رمز عبورمو داره.راستی جیمیل سیو شده تو بازی رو می شه عوض کرد؟

 156. با سلام آموزش های نصب و راه اندازی توی گوگل هست دنبال کنید چون من از گوشی شما ندارم که تجربه خودم رو بگم و جایی هم نشنیدم ولی توی سایت های موبایل زیاد دیدم این مورد رو

 157. سهند قاضیان

  سلام
  من این بازی رو از طریق دیوایس های اپل (ایفون و ایپد) انجام میدم و اطلاعات کافی رو تقریبا دارم!
  دوستانی که با وجود استفاده از نرم افزار های عبور از تحریم و o p e n /v/p/n نیز مشکل گیرکردن بازی در حالت لودینگ رو دارن میتونن از راه حل زیر استفاده کنن تا مشکلشون برطرف بشه:
  ابتدا از تو قسمت ستینگ دیوایس به wifi مراجعه کنن . سپس روی علامت تعجب سمت راست کنار اسم وای فایی که به اون متصل هستند بزنند تا تنظیمات اینترنت مربوط به اون پیدا بشه. بعد عدد مربوط به قسمت dns (مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳) رو به کلی پاک و این رقمو جایگزین کنن: ۸.۸.۸.۸
  بعد از اون به عقب برگردین و صبر کنید تا دوباره به وای فای مربوطه کانکت بشین.
  اگه میخواین دوباره روی علامت تعجب بزنید تا شماره dns رو چک کنید و ببینید تغییرات اعمال شده یا نه!
  اگه ۸.۸.۸.۸ بود کلا با زدن کلید home از ستینگ بیرون بیاین و بازی clash رو اجرا کنید.. طبیعتا نباید رو دانلودینگ بمونه!!
  از ادمین های محترم خواهش میکنم در صورت جواب دادن این راه حل ، این رو به اموزش اضافه کنن.
  ممنون ..

 158. من چند روز پیش یک اکانت خریدم طرف رمزشو جیمیلشو داد منم وارد کردم خیلی نگرانم چون پولو واریز کردم میشه کمکم کنید

  • الان مشکل کجاست که نگران هستید؟
   مگه کار نمی کنه مواردی که داده؟
   دیدگاه بعدی شما رو دیدم، لطفا یکجا بنویسید نه جدا جدا
   تو اکانتش نمی‌ره یعنی توی تنظیمات گوشی جیمیل رو وارد کردید و اوی گوگل گیمز که می‌رید مراحل کلش که رفته معلوم هست؟ اکانت خودتون اگه روش کلش هست رو فعلا از گوشی پاک کنید و بازی رو هم Clear Data کنید و دوباره که شروع کردید از بالا ساین این بزنید تا با اکانت جیمیل تازه وارد بشید اون موقع معلوم می‌شه چیزی هست یا نه
   در کل خرید و فروش اکانت ممنوع هست و خودتون باید از قبل می دونتستید
   حتی توی اکانت جیمیل بازی هم باشه طرف می‌تونه راحت بازی خودش رو پس بگیره

 159. دوست عزیز الان تصویری که ضمیمه کردید مربوط به مشکلتون میشه؟
  از بازی بیرون میاد یا کلا بلواستکس بسته می‌شه؟
  جواب رو همین زیر پاسخ بدید تا بدونم جواب بعدیتون چی هست
  برای سلام و هر مطلب دیگه جدا جدا دیدگاه نذارید لطفا ممنون می‌شم واقعا رعایت می کنید و من دسترسی شما رو به بخش دیدگاه ها نمی بندم

 160. باید انگلیسی بنویسیم یا فارسی ؟

  • کجا؟ می‌شه زیر همون دیدگاه‌های قبلی بگید تا بدونیم حرفتون از کجا شروع شده و الان منظورتون از این سوال چی‌ هست؟ این همه دیدگاه نمی‌شه حفظ کرد کی قبلا چی گفته بود. ممنون

 161. سلام وقتی اون ایمیل دوم رو برات ارسال کردن که مبنی بر سوالات هست که میپرسه چند تا جم داشتی و از اینا چجوری باید بهشون جواب بدی؟

 162. سلام.من تبلت خریدم و میخوام نرم افزار رفع تحریمو نصب کنم ولی نمیشه.میخواستم بدونم با تبلت سازگار هست یا نه؟

 163. بچه ها آپدیت جدید اومد.ببینیم چیکار کرده فقط خدا کنه آپدیتش ایرادی نداشته باشه

 164. اخه گوشی هم همچین قدیمی هم نیست که بخواد گیر کنه سامسونگ گلکسی گرنده .بازم ربطی داره. بد نسخه جدید معلوم نیست کی بخواد بیاد

  • این گزارش رو توی گوشی های هم رده گوشی شما زیاد دیدم توی آپدیت جدید و بهشون هم گزارش دادم که گفتن در جریال هستن
   بخاطر هالووین تا ۸ هفت روز دیگه احتمالا بدن بیرون آپدیت جدید رو

 165. سلام. اقا مهرداد .
  جدیدا میرم تو بازی میپره درصوزتی که قبلا سرعت اینترنتم همون بوده فرقی نکرده .تا نصف بیشتر لود میشه بد میاد بیرون میره صفحه اصلی یا اصلا باز نمیشه.قبلا یه بار هم اپدیت کردم که جمیل نداشتم پرید ولی الان دارم ولی باز نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 166. سلام.میخواستم بدونم این بازی با تبلت هم سازگار هست یا نه؟ممنون

 167. چه موقع باسه حمله خوبه در کلش با چه پرچمی

  • مطمئن هستید متن رو درست نوشتید؟ یکی دو بار بخونید خودتون بعد ثبت کنید
   کامل توضیح بدید من که توی ذهن شما نیستم تشخیص بدم منظورتون از پرچم چی هست! موقع نداره بازی آنلاین از همه جای دنیا در اون هستن و هر جای دنیا یک ساعتی هست

 168. دروود. امیدوارم خوب باشی.

  من بر روی کامپیوتر خودم برنامه BlueStacks رو نصب کردم ولی قسمت help and support که میزنم بعد گزینه ی report and issure می زنم از کادری که باز میشه هیچکدوم از گزینه هاش کار نمی کنه باید چیکار کنم؟

 169. باید گوگل سرویس رو اول نصب کنید

 170. سلام مهرداد جان دوسوال دشاتم
  ۱-اون روش هک بازی برای بلواستکس میشه یانه؟؟
  ۲-اون هک چیز خوبیه؟؟؟؟

 171. میگم که تو blustacks اگه بخام مسلا گوشی روتکون بدم باید چیکار کنم ؟

 172. سلا م ببخشید راجب برنامه xmod game هم اموزش میزارید

 173. سلام من برای اینکه دوساعت دنبال کد تست کریو نباشید برای شما دوتا کد اوردم که میتونید استفاده کنیدپنج دقیقه یبار قطع میشه.

  روزی سه بار قابل اجراس

  Server: test.koadd.com
  Username: test
  Password: test
  وبعدی

  Server: test.koadd.com

  Username: vpnmakers
  Password: vpnmakers

  اینم لینک اموزشش
  http://uk1.iran1100.tk/help/kerio/

  داداش مهرداد خواستی توی سوالات بزارش
  ممنون ازسایت خوبتون

 174. سلام

  من Start BlueStacks رو قبلا نصب کردم clash رو با سینس
  گوگل راه انداختم دیگه ویندوز عوض کردم نصب نکردم … دیروز ورژن جدید روت
  رو که گذاشتید نصب کردم اون برنامه ها که تو یه زیپ هست هم نصب کردم کلش هم
  که نصب شد و اجرا میشه …

  اما با گوگل مشکل دارم و sing in نمیشه این اخطار رو میده :
  there was a problem communicating whith google servers. try again later.
  هات اسپات هم رو Start BlueStacks نصب کردم اما جواب نمیده ایلایت هم جواب
  نداد … اما کریو اوکی هست رو Start BlueStacks چون از browser سایت ها باز میشه
  … اما باز این اخطار میاد …

  حتی چند اکانت جیمیل تست کردم اما نمیشه … تیک synce app data هم که خورده …
  الان هم از طریق browser برنامه BlueStacks تونستم جیمیل رو باز کنم…
  راه حل چیه؟

  در ضمن
  ممنون

  • با سلام
   محتویات فایل زیپ قدیمی هست و باید وارد گوگل استور بلواستکس بشید و چندتا چیز دانلود کنید تا گوگل سرویس شما خودکار به روز بشه و بعد بتونید بازی رو ذخیره کنید

   • سلام
    من تا لاگین نشم از پلی استور چیزی نمیتونم دانلود کنم که …
    اول باید لاگین بشم بعد …

    • با سلام
     چیزی در بازی نیست که بخوایید دانلود کنید

    • ما که سر در نیاوردیم …
     من الان مشکل اجرای بازی اصلا ندارم …
     مشکل اینه به هیچ وجه نمیتونم جیمیلم رو لاگین کنم ..

    • الان از دانلود رفتید به مشکل جیمیل؟
     لاگین نمی‌شه چون فیلترشکن می‌خواد روی اکثر اینترنت‌های ایران
     نمی‌شه چون نرم‌افزارهای گوگل موجود در دستگاه به روز نیستن
     نمی‌شه چون اینترنت پر سرعت می‌خواد

 175. سلام.آقا کمک کنید تورو خدا.نمیذاره وارد بازی بشم هی میگه یه ربع دیگه بعد میگه یک ساعت دیگه با hotspot هم نمیشه.الان میزنن شتکم میکنن.چیکار کنم؟ارور هم اینه:sorry the servers are under maintenance.pleas try agin in about 30 minutes

 176. با سلام.اینکه بازی یهو ارور سرور بده و بگه یک ساعتو نیم دیگه برگردید عادیه ؟چون الان واسه من این ارورو داد وگفت سور دچار اختلال شده یک ساعتو نیم دیگه برگردید.

 177. سلام.آقا من ۸۱ Trophies جمع کردم چطوری میتونم یه کارگر اضافی بگیرم؟

 178. سلام…مطالبتون فوق العاده جالب و گویا بود…با تشکر فراوان بابت زحمتی که کشیدین
  سوال: اول اینکه مشکل من برگردوندن اکانت ذخیره نشده در bluestack هستش
  فایل pdf کاملن واضح توضیح داده شده ولی مشکل اینجاست اونجایی که باید بره برای قسمت ایمیل دیگه باز نمیشه… دوم با توجه به اینکه بازی با پی سی قدقن هستش اگر مشخصات سیستم برای قسمت پشتیبانی ارسال بشه که همین اکانت جدید رو هم مسدود میکنن…
  اگر کسی تجربه ای داشته ممنون میشم راهنمایی کنه…با تشکر قبلی

 179. سلام اقا مهرداد
  لطفا راه نمایی کنید دارم دیوونه میشم:
  من بازیو در بلو استک نصب کردم و بازیم میکنم
  اما وقتی میخوام سینک کنم ( وارد گوگل شم ) این ارور میاد:
  Couldnt sign in
  _________________________
  there was a problem communicating with google servers

  try again
  همه ی برنامه سوال ۸ دانلود کردم و ریختم

 180. با سلام من دارم گوشیمو میفروشم و میخواستم بدونم که فقط sync بودن به جیمیلم کافیه و رو گوشیه بعدیم میتونم با سینک شدن به جیمیلم از ادامه بازی برم یا نه؟

 181. سلام. اقا مهرداد بلواستک آفلاین رادانلود کنم یا آنلاین؟ لطفا یک لینک دانلود قرار بده با تشکر

 182. با سلام خدمت دوستان عزیز من برنامه bluestacks رو کامپیوتر نصب کردم وقتی بازی اجرا می کنم صفحه اصلی بعلاوه یکسری عدد می بینم ولی از شکل ها خبری نیست حتی می تونم روشون کلیک کنم ولی محو هستند وچیزی دیده نمی شود کارت گرافیکی رو هم آپدیت کردم فایده نشد
  متشکرم

 183. واییییییییییییییییییییییییییییییییی :(((((((((((((((((((((((((((((((((((( می خام خودمو بکشم اه من این گوگل پلی سرویس هم از بازار هم از موبو مارکت دان کردم اما وقتی میزنم نصب شه ی خورده طول می کشه بعد می گه app not installed اخه چراااااااااااااااااااااااااااا من چیکار کنممممممم تو blustacks اه اه اههههههههه :((((( plz کمک کنید

 184. سلام من امیلمو زدم نی دونم جواب می ده یا نه من باید از کجا ببینم بازیم حفظ شده

 185. گوگل ایرانی بودن شما رو فهمیده
  از مارکت‌های دیگه دانلود نمایید

 186. میشه روش روت کردن blustacks رو بگید؟؟

 187. من ی مشکلی دارم هرچی می خام google play servise نصب کنم ها ارورو میده تو بلوستکس ها:D

 188. ببخشید متوجه نشدم کامل تر جواب بدید

  • زیر دیدگاه قبلی و مثل فیس بوک به اون ریپلای کنید و جواب بدید بدونم مشکل قبلیتون چی بود از بین این همه دیدگاه دیدگاه قبلی شما رو نمی‌تونم پیدا کنم

 189. توی جواب قبلی جواب بنویسید نه بالا
  خب مرورگر رو عوض کنید

 190. سلام مهرداد جان. من می خوام بازی رو سیو کنم همه برنامه هارو دان و اپدیت کردم ولی تو بازی جیمیل رو انتخاب می کنم بعد از قسمت تنظیمات درمیاد دیگه سیو نمی شه این کار رو رو گوشی های دیگه با جیمیل متفاوت انجام دادم سیو شد گوشی خودمم با چند جیمیل که تا حالا سیو نکردم انجام می دم باز نمی شه حتا گوشیمم آنلوک کردم باز نشد . حالا باید چی کار کنم

 191. با سلام و تشکر از زحماتتون . من روی لپ تاپ bluestacks رو نصب کردم ، ورژن های مختلف رو ، چه بازی clash چه boom beach نصب شدن ، اما مشکل اصلی اینه که صفحه سیاهه و فقط صدا داره ، برنامه رو چندین بار با برنامه های مختلف uninstall کردم ، از regedit پاک کردم ، کارت گرافیک آپدیته ، نسخه روت شده هم فایده نداشت ، روی pc برنامه رو نصب دارم و مشکلی نسیت اما به لپ تاپ نیاز دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 192. من اکانتمو میفروشم لولم۵۶هستش
  اینم ایمیلم خواستید بخیرد بهم امیمیل بزنید
  homan0naz@gmail.com

 193. دوست عزیز فارسی رو فارسی بنویسید تا بشه زود خوند
  انقدر وقت ندارم که من و مان رو از هم تشخیص بدم و دو سه دور بخونم و جواب بدم! ممنون که رعایت می‌کنی

  اگه منظورتون فورس کلوز یا فورس استاپ می‌ده بازی که باید حذف و دوباره نصب بشه که ذخیره بازی می‌پره
  البته ممکنه بعد از نصب دوباره بازی هم مشکل سرجاش باشه و باید منتظر نسخه بعدی باشید که درست کنه سازنده مشکل رو

  راهش این بود که از قبل بازی رو ذخیره می‌کردید الان تنها راه های انتهای متن آموزش می‌مونه که اون هم شاید یک ماهی طول بکشه و نتیجه نده

 194. Shahriyar Bahramnejad

  سلام من گلوبالم رو ایران نیست ایمیلم زدم ولی جوابی نیومده

 195. سلام من یه ایمیل ساختم و وارد بازی کردم بعد دیسکانت کردم الن تو بازی میرم ولیاون ایمیل یادم نیست ایمیل جدید هم میسازم بازی بهش وصل نمیشه چه کار کنم میخوام گوشیمو عوض کنم ممنون میشم راهنکایی کنید

 196. سلام
  وقتی ایکن بازی رو میزنم غیر یه صفحه سیاه چیزی نمیاره بافیلترشکنم که مشکل حل نمیشه بدبخت شدم چون باید بازیو از اول شروع کنم اخه بازی رو هم ذخیره نکرده بودم :((

 197. سلام .من تووی بلو استک بازی کلش رو انجام میدم.اکانتمو زدم باهاش کانت هستم سبز هستش اما همش وسطه بازی هنگ میکنه مینویسه enable sync

  این مشکلمه اعصابمو خورد کرده لطفا راهنماییم کنین.

  تووی بلو استک پیام دادم گفتن اخرین ورژن رو از سایت خود بلو استک دانلود کنین منم دانلود کردم اما وقتی وارد بلو استک جدید میشم خیلی فرق داره .اصلا بازی کلش تووش نیس. بازی apk clash of clans رو میخوام روش کلیک کنم که تووی نرم افزار بلو استک جدید بره اونجا نصب نمیشه انگار فرمت apk رو انوجا قبول نمیکنه لطفا تورو خدا کمکم کنین .ممنون

  • با سلام
   نسخه روت شده رو دانلود و نصب کنید و قبلی رو با برنامه
   Your Uninstaller
   کلا پاک کنید
   برای رفع مشکل هم کافی بود یکبار با اکانت گوگلتون توی صفحه باز شده وارد بشید تا دیگه نیاد

 198. سلام مهرداد
  چرا وقتی وارد بازی میشم فقط یه صفحه سیاه میاره تو رو خدا کمک کن

 199. سلام با اجازه با ذکر منبه کپی کردم
  pc-guide.mihanblog.com

 200. داداشی بهت یه مطلب دیگه ایمیل زدم

  • ممنون همه ایمیل‌ها دستم می‌رسه و مطالعه می‌شه برای این دیدگاه دیگه نفرست اینجا تا مطالب شلوغ نشه و تازه وارد ها سوالات دیدگاه ‌ها رو هم بتونن دنبال کنن، مرسی از لطفت

 201. داداش مهردادبهت مطالبو ایمیل زدم
  سه چهار مطلب دیگه مونده اونم تا فردا برات اماده میکنم